Ohlasy k zápasu
ne 6.1.2013 | Filip Červinka

Začali jsme hrát agresivněji, myslí si forvard Vít Budínský

Do krajské metropole přijel bojovat o prvoligové body tým Kadaně, který se před utkáním vyhříval na čtvrté příčce, a budil tak přirozeně respekt. Hradečtí ale tento atraktivní duel zvítězili. Již třetí vítězství v řadě znamenalo zatím letos nejdelší sérii bez ztráty jediného bodu. „Dnešní výhra se nerodila lehce. My jsme ale nepolevili a díky tomu získali další důležité tři body,“ vysvětluje důvod třetí výhry v řadě střelec vítězné branky Vít Budínský.

Hradec se v úvodu utkání nemohl prosadit, ke slovu se naopak dostali hosté. „Utkání jsme nezačali dobře. Přestože jsme dostali první branku, nic jsme nevzdali. Snažili jsme se hodně napadat, a to se nám dle mého názoru dařilo. Nemůžeme hrát na krásu, důležité jsou pro nás v těchto těžkých chvílích body,“ konstatuje Vít Budínský.

Hra Královských lvů vypadala o dost lépe než v předchozích domácích duelech. Bylo k vidění svižnější tempo a neutuchající snaha vsítit gól. „Z hlediště vypadá hra kolikrát jinak. Je ale pravda, že jsme styl trochu změnili. Agresivně jsme napadali, chodili protihráčům do těla, což dělalo Kadani problémy. Z toho pramenily pak i naše šance,“ popisuje recept na vítězství hradecký forvard Vít Budínský.

Vít Budínský vstřelil vítěznou branku. Ta však patřila do kategorie šťastnějších. „Těsně před gólem jsem vystřídal, najel si do středního pásma. Dále jsem pokračoval směrem k útočné třetině. Perfektně do jízdy mi to nahrál Lůďa (Luděk Brož). Beci soupeře nějak zaspali a já ujížděl sám na bránu s cílem střílet nahoru nad lapačku, ale kotouč mi sjel z hole na beton brankáře a díky bohu se to odrazilo zpět ke mně a já mohl dorážet do odkryté klece. Je to šťastný gól ale i takové se počítají,“ popisuje svojí trefu hradecký útočník.

Své první utkání na domácí půdě si odbyl nově příchozí hlavní trenér Jiří Kučera. Tým se pod ním prezentoval v úplně jiném světle a tak se zdá, že jeho příchod znamenal určitý krok vpřed. „Se změnou trenéra přijde impuls vždy, všichni se chtějí ukázat v tom nejlepším světle. Já jen doufám, že nám aktivita vydrží a budeme pokračovat ve stejném stylu i nadále,“ přeje si do dalšího pokračování soutěže Vít Budínský.

Hradec se nyní chce prezentovat především agresivní hrou, kterou svým svěřencům nový kouč ordinuje. „Za pana Hostáka se nám agresivně moc hrát nedařilo, spíše to bylo ještě horší. Teď nám to ale na druhou stranu vychází. Budeme se u toho jednoznačně snažit zůstat a hrát tak, jako dneska. Věřím, že nám to přinese kýžené ovoce. Po příchodu nového trenéra považuji tuto herní stránku za největší krok vpřed,“ konstatuje útočník Vít Budínský.

Již zmiňovaný trenér Kučera nebyl v předchozím zápase proti Písku s výkonem mužstva vůbec spokojený, a to i přes zisk všech bodů. „V písku jsme hráli hlavně pro diváky, už ten hokej byl takový nudný, tak jsme to chtěli zdramatizovat,“ směje se Vít Budínský.

„Ale teď vážně, po první přestávce, kdy to vypadalo, že se schyluje k další přestřelce, jsme si v kabině řekli, že musíme vyhrát a zůstat u naší hry. Nejsme v lehké situaci a ať vyhrajeme o gól nebo o pět, to je úplně jedno. Nejdůležitější je vítězství za tři body a to se nám dnes disciplinovanou hrou podařilo,“ dodává.

Další utkání čeká Víta Budínské a jeho spoluhráče na ledě beznadějně posledního Berouna, a tak je tu velká šance na prodloužení vítězné série. „Doufám, že budeme pokračovat ve stejných výkonech a prodloužíme naší sérii. Ještě se nám letos nepodařilo vyhrát třikrát v řadě, natož čtyřikrát,“ hledí do statistiky Budínský.

Zároveň však upozorňuje na sílu soupeře. „Avšak Beroun je nevyzpytatelný, je sice poslední, ale nikdo neví, co od něj můžeme očekávat. Medvědi hrají na domácí půdě, může jim někdo pomoci z extraligy. Budou hrát s vědomím, že nemají co ztratit. Od nás se čeká naopak povinné vítězství,“ vyhlíží další utkání jeden z nejaktivnějších hráčů hradecké formace.