Preview k zápasu
pá 4.1.2013 | Lenka Jonešová

V sobotu přijede Kadaň. Vyzrají na ni Hradečtí?

Po dechberoucím vítězném utkání v Písku se Královští lvi v sobotu opět představí před domácím publikem. Na hradecký led totiž míří zřejmě nejnepříjemnější soupeř, kterým je Kadaň. Soupeř, kterému Východočeši v letošní sezóně dvakrát podlehli. Hradečtí ale budou chtít navázat na vítězství v Písku a získat další cenné body. Podaří se jim to? Utkání startuje v 17.00 hodin na hradeckém stadionu.

Porovnání soupeřů
vs.
7. postavení v tabulce 4.
15-2-5-15 celková bilance 18-5-3-11
54 získané body 67
115:116 skóre 115:83
6:0 (Most - D) nejvyšší výhra 8:2 (Havl.Brod - D)
0:9 (Olomouc - V) nejvyšší prohra 1:5 (Olomouc - V)
Petr Haluza (13+15) nejproduktivnější hráč Filip Seman (20+9)
Petr Haluza: 13 nejlepší střelec Filip Seman: 20
Michal Mikeska: 18 nejvíce asistencí Petr Jíra: 17
Martin Vágner: 72 min. nejtrestanější hráč Martin Mazanec: 56 min.
Jakub Čech:
29 zápasů, 91.4%,
Filip Luňák:
13 zápasů, 90.51%
úspěšnost brankáře Miroslav Hanuljak:
30 zápasů, 94.22%

Ve čtvrtečním utkání na ledě Písku vyhráli Královští lvi 8:7. Utkání nabídlo dramatickou přestřelku, ve které padlo patnáct branek. Hradečtí ještě dvě a půl minuty před koncem utkání prohrávali, pak se ale trefil Vít Budínský, jenž vyrovnal na 7:7. V devětapadesáté minutě přišla další rána a znovu z hole Hradeckých. Vítěznou branku a tři body pro Hradec zajistil David Roupec.

Po jednodenní pauze ale hokejisty zpod Bílé věže opět čeká další zápas. Na domácím ledě přivítají houževnatou Kadaň. „Něco jsme si o Kadani řekli, ukázali si na videu, čeho se vyvarovat a rozebrali některé situace, na které se musíme připravit,“ hovořil o přípravě na Kadaň střelec vyrovnávací branky v Písku Vít Budínský.

Východočechům se proti hokejistům Kadaně příliš nedaří. Kadaňští tedy rozhodně nepatří mezi jejich oblíbené soupeře. „Očekávám nepříjemný zápas, ostatně jako vždy s Kadaní. Kadaň je urputný soupeř, letos se jí daří. Hráči dohrávají souboje. Chceme vyhrát, ale víme, že to bude těžký soupeř,“ uzavírá hodnocení soupeře hradecký útočník.

Kadani se letos daří

Poslední zápasy soupeře
Kadaň - Most 5:1
Litoměřice - Kadaň 2:1
Kadaň - Šumperk 6:4
Benátky – Kadaň 0:1

Po nepříliš povedeném startu do sezóny, kdy Kadaň prožila černou sérii proher, což vedlo k odvolání kouče Michala Jägera, se nyní Kadaňským daří. Nový trenér jakoby totiž vnesl do týmu novou energii a Kadaň začala stoupat tabulkou, kde se usadila na současném čtvrtém místě. Nejlepší období prožili Kadaňští v listopadu, kdy ztratili jediný bod. V posledním utkání, ve kterém zajížděli na led Benátek nad Jizerou vybojovali hokejisté Kadaně fotbalové vítězství 1:0. Jak dopadne střetnutí s Královskými lvy?

Vzájemná střetnutí

První letošní měření sil se odehrálo na kluzišti Královských lvů. Pokud se však někdo těšil na gólové hody, v tomto utkání se mu jich nedostalo. Do vedení se totiž dostal nejprve hostující celek, když bylo nařízeno trestné střílení, které nejproduktivnější hráč Kadaňských Seman proměnil. Královští lvi se pak neustále snažili o vyrovnávací trefu, o kterou se ve třetí třetině postaral Lukáš Chmelíř. Střetnutí následně dospělo až do samostatných nájezdů, kde byli úspěšnější hostující hokejisté. Z utkání tak Hradečtí získali pouze bod za prohru 1:2 po nájezdech.

I druhý souboj sezóny skončil fotbalovým výsledkem. A opět úspěšněji pro hráče Kadaně. První třetina se vyvíjela opatrně, i přesto se v jejím závěru Kadaň dostala do vedení, když Jakuba Čecha překonal Filip Seman. Tento muž se postaral i o druhou trefu, kterou navýšil vedení Kadaňských na 2:0. Královští lvi nedokázali na soupeřovy zásahy odpovědět ani jedním gólem, a tak si z horkého ledu Kadaně odvezli porážku 0:2.

Individuální statistiky

Statistikám kadaňského mužstva vévodí Filip Seman, jemuž se prozatím na své konto podařilo nastřádat devětadvacet bodů (20+9). Jen o jeden bod méně má další útočník Jiří Charousek, který disponuje osmadvaceti body (13+15). Trojici nejúspěšnějších pak uzavírá Petr Jíra, které na své konto nastřádal šestadvacet bodů (9+17). V brance pak nejvíce zápasů odchytal Miroslav Hanuljak, jehož dosavadní úspěšnost činí 94.22%.

Doplňte si fan sortiment

Již hodinu před zápasem bude na hradeckém stadionu u hlavního vchodu otevřen stánek Střída sportu. Zde si budete moci vybrat z nové kolekce dresů či jiných fanouškovských předmětů. Neváhejte tak a ukažte všem, komu fandíte!

Parkujte bezplatně

V době každého domácího zápasu můžete využívat bezplatné parkoviště, které je od zimního stadionu zhruba tři minuty chůze. Vaše auto totiž můžete nechat bezplatně na parkovišti Univerzity. Otevřeno bude vždy hodinu před začátkem domácího zápasu. Využijte tak této možnosti.

Zajímavosti k utkání

» Královským lvům se letos ještě nepodařilo vyhrát třikrát v řadě. Prolomí v sobotu tuto sérii?

» Oba týmy mají na svém kontě stejný počet vstřelených branek.

» Kadaň úzce spolupracuje s extraligovým Chomutovem. Na její soupisce tudíž můžete najít několik hráčů, kteří oblékali nebo oblékají dres právě celku Chomutova.

Střetnutí mezi Hradcem a Kadaní tedy startuje v 17.00 hodin na hradeckém zimním stadionu. Jestliže se však nechystáte dorazit přímo do ochozů hradeckého stadionu, můžete sledovat tradiční textový on-line přenos.