Ohlasy k zápasu
út 9.10.2018 | Patrik Soukup, Jan Vavřina | Foto: Karel Švec / Český hokej

Zápas Ligy mistrů? Úžasná zkušenost, hlásí brzy osmnáctiletý Dominik Sklenář

Mountfield HK odcestoval do finského Oulu na 5. utkání Champions Hockey League s omlazenou sestavou, a to z důvodu velké marodky a potřeby doléčit některé šrámy. Prostor proto dostali vybraní hradečtí mladíci z juniorky, mezi kterými byl také stále ještě sedmnáctiletý Dominik Sklenář. Ten v DHL extralize juniorů válí, čímž si vysloužil pozvánku na utkání A-týmu v Lize mistrů.

Hradec podlehl Oulu 2:3, jak utkání viděl právě Dominik Sklenář? „Myslím, že zápas byl vyrovnaný. Nebyli jsme o tolik horší než Kärpät, naopak kolikrát byly k vidění pasáže, kdy jsme je přehrávali. Ale to oni nás taky. Je velká škoda faulů, které jsme udělali, a také našich nevyužitých přesilovek. Mohli jsme tady v klidu vyhrát,“ vrací se hradecký junior mimo jiné k nepovedené čtyřminutové početní výhodě, během které si Mountfield potřebný tlak nevytvořil.

Zápas byl dlouho vyrovnaný. Lvi nejprve vedli 1:0, poté taky zareagovali na otočení skóre soupeřem, jenže následně přišel klíčový moment celého duelu. „Na konci druhé třetiny dostal Petr Zámorský 4 minuty, navíc ještě Jarda Pavelka inkasoval dvouminutový trest, a tak jsme hráli dvě minuty ve třech. Z toho jsme dostali gól, a to podle mě rozhodlo,“ myslí si mládežnický reprezentant.

Mountfield vyslal do Finska omlazený tým, a tak se nabízí otázka, jestli se u hráče ročníku 2000 neobjevila nervozita. „Pro mě to byl z juniorů obrovský skok. Ze začátku jsem se trochu bál, protože znám lehce finský hokej z reprezentace. Myslím ale, že jsem neodehrál úplně špatné utkání. Samozřejmě rezervy tam pořád jsou, protože oproti juniorce je to neuvěřitelně rychlé a úplně jinak takticky postavené,“ hledá rozdíly mezi oběma kategoriemi.

Autor třinácti letošních juniorských bodů odehrál své druhé utkání za hradecké A-mužstvo a z možnosti nastoupit v Champions Hockey League neskrývá nadšení. „Pro mě je to úžasná zkušenost do mé zatím hodně malinkaté kariéry. Jsem hrozně moc rád, že tu můžu být a reprezentovat Hradec na takovém tripu. Navíc v Lize mistrů. Pro mě je každý zápas v áčku super, dává mi to strašně hodně. Moc si to užívám,“ popisuje pocity ze svého druhého startu mezi muži. Ten první zaznamenal na začátku letošní přípravy v přátelském utkání na ledě Přerova.

V neděli 14. října oslaví Dominik Sklenář 18. narozeniny, ke kterým tak dostal symbolický hodně cenný předčasný dárek v podobě nominace na utkání Ligy mistrů. „Je hezké, že to takhle vyšlo. Vloni jsem byl pozván do reprezentace a je vtipné a zajímavé, že se něco takového stalo podruhé za sebou. Dá se říct, že je to takový dárek, a bylo by super, kdybych jich dostával co nejvíc,“ uzavírá s úsměvem.