čt 9.2.2012 | Lenka Jonešová

Zápas jsme mohli rozhodnout už v první třetině, říká Tomáš Karpov

Středeční utkání proti Mostu vyhráli hradečtí hokejisté 4:2. Svým prvním gólem v hradeckém dresu se v šesté minutě zápasu prezentoval Tomáš Karpov a pomohl tak svému týmu k zisku tří bodů. „Zápas jsme mohli rozhodnout už v první třetině, dát tři nebo čtyři góly a v klidu ho dohrát. Bohužel jsme ale neproměňovali šance,“ okomentoval utkání mladý útočník.

Tomáši, začátek utkání se vám povedl výborně. V šesté minutě už jste vedli 1:0…
Do utkání jsme vstoupili dobře, vytvořili jsme si spoustu šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Myslím si, že to hodně ovlivnilo zápas, protože se pak Mostečtí dostali do hry. Mohli jsme rozhodnout zápas už v první třetině, dát tři nebo čtyři góly a v klidu ho dohrát. Tahle se z toho stala taková holomajzna. Nehráli jsme moc dobře, ale dotáhli jsme zápas do vítězného konce a získali tři body, což je nejdůležitější.

Ty jsi po souhře se Zámorským otevřel skóre utkání. Jak branka padla?
Bylo to po střídání, hned ze střídačky jsem si najel k mantinelu a dostal přesnou přihrávku od Zámorského. Měl jsem rychlost, přebruslil jsem beka soupeře, natlačil se před bránu a padlo to tam, takže jsem rád.

Pro tebe to byl premiérový gól v hradeckém dresu. Budeš muset něco přispět do týmové kasy?
Myslím, že budu muset. Asi nějaká svačina bude. (usmívá se)

V zápase s Mostem jsi odehrál desáté utkání v hradeckém dresu. Jak ses za tu dobu aklimatizoval v týmu?
Jsem tady skoro měsíc. Na začátku, když jsem přišel do Hradce, jsem víceméně nikoho neznal. Teď už ale kluky znám, mám tady nové kamarády, v kabině je sranda, takže je všechno super.

Tomáš Karpov se raduje se svými spoluhráči...

Ve druhé třetině začal Most kousat a vstřelil kontaktní branku…
Tam rozhodly ty nevyužité šance. Sám jsem měl před sebou skoro prázdnou bránu, mohl jsem dát gól, jenže mi to tam nepadlo. Vzápětí dal soupeř gól a dostali se trochu do hry. Naštěstí jsme pak zase vstřelili branku a dohráli jsme zápas do vítězného konce.

Mostecký tým hodně podržel gólman Marek Benda…
Já ho znám už déle. Jsme stejný ročník, hráli jsme spolu v mládežnických reprezentacích. On byl vždycky výborný gólman, takže bylo jasné, že zachytá dobře. My jsme měli velké šance, které jsme ale neproměnili. Všechno skvěle pochytal a bylo těžké ho překonat.

Soupeř si v posledních minutách vytvořil tlak, ze kterého vstřelili branku na 4:2…
Snížili asi minutu do konce, ale to se nám nemůže stávat. Víme, že je dobré poslední třetinu vyhrát a přenést to do dalšího zápasu. My jsme si nechali dát laciný gól a to nás teď zase trošku pošle dolů. Musíme se dobře připravit na příští zápas a nedopustit stejné chyby.

Čekají vás dva venkovní zápasy, v sobotu jedete do Šumperka. Budete něco měnit na vaší hře?
Šumperku se doma docela daří. Musíme hrát hlavně dobře z obrany a nedělat chyby, abychom nedostali zbytečné góly. Musíme si dojít pro nějaké fauly, proměnit přesilovky a samozřejmě chceme tři body.