ne 11.1.2015 | Přemysl Ježek

Zápas jsme nezvládli hlavně takticky, ví Jiří Šimánek

Hradec Králové nezvládl své domácí střetnutí a podlehl úřadujícímu mistrovi ze Zlína v poměru 0:3. Výkon ovlivnila podle slov Jiřího Šimánka zejména taktická nedisciplinovanost. Tým tak musí po nucené pauze skousnout další hořkou pilulku v podobě domácí porážky. Již v pondělí ale odcestuje Mountfield na půdu vedoucího Třince, kde bude mít šanci na reparát.

Vrátil jste se po nemoci, porážka 0:3 od Zlína. Kde hledat příčinu této prohry?
Když nedáme gól, nemůžeme vyhrát. Málo jsme se tlačili do zakončení. Bohužel jsme se mohli chytit přesilovkou, měli jsme tam minutu, bohužel. Gól jsme nevstřelili a sami v té přesilovce inkasovali.

Libor Kašík odehrál výborný zápas. Zkoušel jste tam dvě nebo tři vtipná zakončení, nepadlo to tam. Je to práce Kašíka, nebo těch šancí až tolik nebylo?
Nebylo jich až tolik. Bylo tam pár zajímavých střel, ale že bychom měli za třetinu dvě nebo tři vyložené šance, tak to jsme určitě neměli. Málo jsme se tlačili do zakončení.

Bylo také znát, že jste na tom nebyli zdravotně v pořádku? Cítili jste třeba nohy?
To ví každý, kdo tento sport hraje. Na tohle se ale vymlouvat nemůžeme. Každý musí hrát tak, že když to nejde silou, tak se musí hrát dobře takticky. A to jsme tentokrát nehráli.

Dvě minuty před koncem jste odvolali brankáře, jako byste s tím chtěli něco udělat. To vše za stavu 0:3, navíc ani ne 24 hodin před zápasem s vedoucím Třincem. Neměli jste spíše šetřit síly?
Bylo ještě docela dost času. Kdyby náhodou padl gól, zbývají ještě dvě minuty. Pamatuji zápas, kdy jsme na Kladně prohrávali dvě minuty před koncem 1:4, a pak jsme vteřinu před koncem vyrovnali na 4:4. Takový mač může přijít, odrazí se blbý gól a šance tam třeba ještě je. Dokud to žije, je zbytečné něco šetřit na další zápas.

V extralize není obvyklé, abyste hráli dva dny po sobě. Jak moc to bude těžké? Zejména po chřipkové epidemii.
Je potřeba se už teď po zápase připravit na ten další. Proběhnout se, zajít na kolo, zregenerovat, aby byly na Třinec síly co největší.

Třinec bude asi těžký oříšek...
Nebudeme tam chtít jet na výlet. Třinec hraje výborně a tentokrát jsme zápas nezvládli hlavně z taktického hlediska. Tahali jsme puky, místo toho, abychom si dávali jednoduché přihrávky. Určitě zejména na tomhle musíme zapracovat.