út 24.3.2015 | Jan Vavřina

Zasloužená výhra, podali jsme lepší výkon než Jihlava, říká Ondřej Kopta

Utkání s nálepkou „extradůležité“ odehráli junioři v pondělí proti jihlavské Dukle, která hájí extraligovou příslušnost. Hradec předvedl celkem stabilní výkon, v průběhu třetí třetiny vedl už 5:0. Dvě snižující branky domácích už vůbec nic neznamenaly. K výhře Východočechům dopomohli také hradečtí fanoušci, které chválil Ondřej Kopta: „Nezažil jsem, aby přijelo ven na juniory tolik fanoušků. Jsou skvělí,“ vyslal jasný vzkaz!

Druhá výhra v baráži, tentokrát nad extraligovou Jihlavou. Jak byste utkání zhodnotil?
Určitě úspěšně. Je to další důležitý krok v cestě do extraligy, v Jihlavě jsme to zvládli. První třetina byla z naší strany dobrá, druhá ještě lepší. Ke konci nám trošku došly síly, ale zaplať pánbůh za to, že jsme góly dostali jenom dva.

Třetí třetina byla z vaší strany, stejně jako při zápase s Litoměřicemi, slabší. Je to skutečně docházením sil, nebo třeba určitým uspokojením? Čím to podle vás může být?
Jestli nám dochází síly, nevím. Možné to je. Uspokojení jsme určitě nebyli. Při tom jednom gólu jsme byli v oslabení ve třech, oni to sehráli dobře. Moc jsme tam lítali. Ve třetí třetině rozhodly spíše jejich přesilovky.

Bylo znát, že je Jihlava oproti Litoměřicím, kvalitnější, že se jedná o extraligový tým?
Poznat to určitě je, jsou hokejovější, hrají více do těla, lépe bruslí. Myslím ale, že jsme podali mnohem lepší výkon než oni a zaslouženě jsme vyhráli.

Zmínil jste, že hráli více do těla, druhá třetina byla hodně nervózní, spousta soubojů. Je to styl hry, který vám osobně vyhovuje?
Stoprocentně! Tenhle kanadsko-americký styl mi vyhovuje od mala, snažím se to tak hrát.

Vstřelil jste podle rozhodčích dvě branky, na jednu přihrál. Bylo to z vašeho pohledu vyloženě povedené utkání?
Mám za to, že jsem dal jen jednu. Ta teč byla Uhlajse (Jiřího Uhlíka). Celkově jako tým jsme se cítili dobře.

K důležité výhře vás značnou měrou dotlačili i fanoušci, souhlasíte? Co byste jim vzkázal?
Obrovský dík, protože jsem na venkovním zápase juniorů ještě nezažil, aby nás přijelo podpořit tolik lidí. Jsou skvělí!

Minule jste Litoměřice doma porazili celkem hladce, v pátek jedete k nim. Jak těžké utkání očekáváte?
Těžší to asi bude, ale my se na ně musíme připravit jako na Jihlavu, jako na každý zápas. Jedeme tam pro vítězství, hlavně je ale nesmíme podcenit!