Rozhovory
pá 3.1.2014 | Jan Vavřina

Zraněné hráče musíme zastoupit, káže Rastislav Dej

Dvakrát letos hradecký tým Vítkovice porazil, ale do třetice už to nezvládl. Moravané od konce povedené první třetiny kráčeli za pohodovým vítězstvím, Rastislav Dej sice svou tečí na 4:1 v polovině zápasu vykřesal jiskřičku naděje, ale blíže vyrovnání se Mountfield už nedostal. Nezbývá než v neděli po dvou porážkách zase zabrat a doma vyválčit potřebné body!

Utkání ve Vítkovicích se vám nepovedlo. Kde vidíte hlavní příčiny vysoké porážky 2:6?
První třetina nebyla z naší strany ideální. Prohráli jsme ji 0:3, ale měli jsme taky asi dvě čisté šance. Já jsem tu svoji nedal a vzápětí jsme dostali třetí gól. Je to pak těžké a jsou to chyby, když branky nedáme. Po celý zápas jsme dost faulovali a byli hodně vylučovaní, nešly nám moc nohy. Hlavní příčina tedy je, že nevstřelíme góly, když máme šance. Soupeř je dal, a tím se dostal na koně.

Co znělo kabinou o první pauze?
Chtěli jsme se se zápasem ještě něco udělat, měli jsme na to čtyřicet minut. Ještě nebyl ztracený. Hned vzápětí ale přišly naše fauly a dostali jsme další gól. Ještě jsme to zkorigovali a dali gól z přesilovky, potom druhý na 5:2, ale pak už to bylo takové křečovité. Po dvaceti minutách jsme nic nezabalili, ale už to prostě nešlo. Jak říkám, měli jsme dát v první třetině nějaký gól, zápas by pak vypadal jinak.

Měli jste devět vyloučených, bylo to špatným pohybem?
Určitě to bylo tím, že jsme si špatně najížděli hráče. Hřiště je ve Vítkovicích široké, člověk musí rychle bruslit, moc nebrzdit a dobře si najíždět protihráče, když se rozjíždějí. My jsme to nedělali dobře, oni se zbytečně dostávali za nás a pak z toho bylo zbytečné podražení nebo podobně. Je to o bruslení a tentokrát jsme se na to špatně připravili.

Hodně vám asi chybí základní pilíře sestavy, že?
To víte, že chybí. Ale my ostatní jsme tady od toho, abychom je teď nahradili a zastoupili. Musíme přebrat zodpovědnost na sebe, protože chybějící hráči se asi jen tak nevrátí. Musíme střílet góly, hrát dobře v přesilovkách, ale také poctivě odzadu a pořádně bojovat, to je základ. Tentokrát jsme to neplnili, ani jsme nedostávali dobře puky z obranné třetiny. Od těchto maličkostí musíme teď začít. Ti hráči chybí, protože jsou výborní, ale jsme tady my ostatní.

Poprvé v sezóně jste neuhráli ve dvou zápasech za sebou ani bod. Pozitivní ale je, že se tak stalo až v 35. kole…
Pozitivní… (zamyslí se) Teď máme doma Zlín, musíme začít od maličkostí a dostat se postupně k tomu, co jsme hráli předtím, když jsme byli úspěšní. Bylo by dobré to nakopnout už proti Zlínu, a to od prvního střídání. Nemůžeme si dovolit prohrávat a být spokojení s tím, že máme nějaké body. Stále je musíme potvrzovat.