Fotografie není přiložena
Fotografie není přiložena
útočník

Oskars Batna

Narozen
7. 5. 1995
Výška
195 cm
Váha
106 kg
Hůl
levá
Národnost
LAT
Místo narození
Riga
Předchozí klub
Mikkelin Jukurit
Příchod
květen 2024
Hráčské menu

Rodák z hlavního města Lotyšska, tedy Rigy, prošel mládežnickým programem právě doma v rodném městě, které je i díky své velikosti zřejmě největším centrem hokeje v této pobaltské zemi. Až do sezony 2013/14 tak působil Oskars Batna doma, ačkoliv se svým týmem hodně cestoval, zahrál si třeba mládežnickou obdobu KHL –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ruskou MHL. Tu svého času hrála třeba juniorka Karlových Varů.

Následně si 195 centimetrů vysoký útočník odskočil na dva roky do Spojených států, kde po dva ročníky hájil barvy Bismarck Bobcats, tou dobou už samozřejmě jako lotyšský reprezentant. Oskars Batna zřejmě toužil po angažmá na univerzitě, ale to nakonec nezískal, a tak se vrátil zpátky do rodné země. Jeho kariéra měla začít stoupat až o něco maličko později.

Po comebacku do Lotyšska se vytáhlý forvard, který může hrát centra i křídlo stal součástí organizace Dinamo Riga, tou dobou ještě účastníka Kontinentální hokejové ligy. Ještě předtím si tedy odskočil do Rakouska, ale následně po tři sezony patřil do kádru největšího lotyšského klubu, se kterým zavítal třeba i na slavný Spenglerův pohár. Ale hlavně sbíral zkušenosti v tehdy kvalitní nadnárodní soutěži.

Díky angažmá v Dinamu získal Oskars Batna stálé místo v národním týmu, poprvé si zahrál na MS 2019 na Slovensku, od té doby už v sestavě Lotyšska nechyběl. Zaujal třeba o rok později na MS doma v Lotyšsku, kdy se šikovnou tečí prosadil proti Kanadě. Právě v předbrankovém prostoru ukazoval takřka dvoumetrový velikán svou přednost. Kromě jarních světových šampionátů si také dnes osmadvacetiletý Lotyš vyzkoušel atmosféru olympiády.

Tou dobou již působil ve finském Jukuritu, kam se vyšvihl přes francouzský Anglet. Po historickém bronzu v loňské sezoně na MS v barvách rodné země, ke kterému Oskars Batna přispěl dvěma góly, prožil pak rižský rodák svou dost možná nejlepší sezonu v kariéře. V kádru s bratry Kovařčíkovými nasázel v rámci finské Liigy hned dvacet branek. A nyní okusí po severské soutěži také českou extraligu. V Hradci se upsal na rok s opcí.

Aktuální statistiky 2024/2025

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky eliteprospects.com

nenalezeny žádné fotografie
Rozhovory čt 2.5.2024
Lotyšští hráči se pod Bílou věží vždycky těšili velké oblibě. Není proto divu, že hradecké vedení sáhlo při hledání nového útočníka po dalším lotyšském reprezentantovi, Oskarsi Batnovi. Vysoký bijec...
Tiskové zprávy so 27.4.2024
S lotyšskými hokejisty panovala na východě Čech vždy spokojenost. K obránci Ralfsi Freibergsovi tak přibude nový hokejista z pobaltské země. Mountfield HK si totiž ve Finsku vyhlédl lotyšského...