Fotografie není přiložena
Fotografie není přiložena
brankář

Stanislav Škorvánek

Narozen
31. 1. 1996
Výška
187 cm
Váha
87 kg
Hůl
levá
Národnost
SVK
Místo narození
Žilina
Předchozí klub
Dukla Michalovce
Příchod
květen 2024
Hráčské menu

Rodák ze Žiliny začal s hokejem díky svému otci, jenž byl v minulosti rovněž úspěšným hokejistou v barvách Žiliny nebo Slovanu Bratislava. Během startující kariéry se cesty otce a syna protnuly právě v rodné Žilině, kde působil Stanislav jako hlavní trenér a v týmu měl mladého brankáře – svého syna. Ten již od mládí patřil do reprezentačních výběrů, a tak si zachytal na závěr mládežnické kariéry také na MS do dvaceti let, kde zastával pozici dvojky. Ale čelil hned mistrům světa z Finska v čele s Rantanenem, Lainem nebo Hintzem – dnešními hvězdnými forvardy NHL.

Postupně si Stanislav Škorvánek prošel na Slovensku několika týmy – Novými Zámky, Košicemi, částečně i poprvé Michalovcemi nebo i prvoligovými Prešovem či Humenným, aby se nakonec vrátil do Žiliny. S tou bojoval dlouho o návrat do slovenské extraligy, ale k tomu došlo nakonec až letos v sezoně 2023/24. To už ale slovenský gólman druhým rokem zářil v Dukle Michalovce.

Poprvé v kariéře se tak mrštný brankář stal jasnou jedničkou v týmu slovenské extraligy, svému týmu pomohl do semifinále, aby byl nakonec vyhlášen nejlepším brankářem celé soutěže a hlavně zabojoval o účast na světovém šampionátu. A to úspěšně! Debut si tak ve slovenské reprezentaci odbyl Stanislav Škorvánek proti Česku v premiérovém duelu MS v Lotyšsku. V prvním zápase sice proti Čechům těsně padl, ale pak vychytal Lotyše, Slovince a Nory a připsal tři výhry, ve kterých inkasoval pouze dvakrát.

Zájem ze zahraničí sice po MS přišel, ale i tak Stanislav Škorvánek po fantastickém závěru ročníku setrval na Slovensku. V Dukle Michalovce i nadále potvrzoval svou formu, byl suverénně nejlepším brankářem Tipos extraligy a nakonec východoslovenskému týmu Stanislav Škorvánek pomohl k bronzovým medailím. Již v průběhu ročníku se mu ozval Mountfield HK, kde se dnes osmadvacetiletý reprezentační brankář domluvil na dvouleté smlouvě.

Aktuální statistiky 2024/2025

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky eliteprospects.com

nenalezeny žádné fotografie
Rozhovory po 6.5.2024
Po loňských potížích v brankovišti, kdy se mezi tyčemi Lvů vystřídalo hned pět brankářů, Mountfield HK získal po Patriku Rybárovi druhého slovenského gólmana ve své historii – Stanislava Škorvánka....
Aktuální zprávy z klubu st 1.5.2024
Do nové sezony 2024/25 vstoupí Mountfield HK s kompletně novou brankářskou dvojicí. Prvním členem dua gólmanů východočeského celku bude slovenský reprezentant Stanislav Škorvánek, jenž aktuálně...