Fotografie není přiložena
Fotografie není přiložena
útočník

Ryan Dmowski

Narozen
18. 3. 1997
Výška
187 cm
Váha
95 kg
Hůl
levá
Národnost
USA
Místo narození
East Lyme
Předchozí klub
HK Poprad
Příchod
květen 2024
Hráčské menu

Rodák z osmnáctitisícového městečka East Lyme na východním pobřeží Spojených států už odmala tíhnul k hokeji, a tak byl k vidění nejčastěji u arény v Providence, kde se řádně připravil na angažmá v USHL, kde hájil barvy Des Moines Bucaneers. Když už tedy nehrál hokej, tak se bavil také lakrosem, jenž je v zámoří velmi populární. Nicméně právě z americké juniorské soutěže míří hokejisté na univerzitu a nejinak tomu bylo i v případě Ryana Dmowskiho, jenž tak zvolil cestu do profi hokeje skrze NCAA.

Na University of Massachusetts Lowell strávil celkem čtyři sezony, během kterých kromě kvalitních hokejových prověrek zvládl také úspěšně absolvovat program Trestní soudnictví a nápravy. Pyšnit se tak může bakalářským titulem. Hráči v NCAA nejsou profesionálové a jejich stipendia jen těsně pokryjí náklady na studium, menší odměnou tak mohou být letní nováčkovské kempy v NHL.

Pozvánky na jeden takový se dočkal i Ryan Dmowski, který se tak mohl cítit jako člen organizace New York Rangers. V roce 2019 se setkal na kempu třeba s dnešními hvězdami NHL jako jsou Adam Fox nebo Kaapo Kakko. Smlouvu urval pouze na farmě Jezdců v Hartfordu, ale i tak to byl splněný sen. Právě u Wolf Pack totiž absolvoval i mládežnický program, ještě jako středoškolák.

Postupně si během čtyř sezon v dospělých soutěž zahrál 69 zápasů v AHL a hned 121 v nižší ECHL. Ve své doposud poslední zámořské sezoně byl nejproduktivnějším hráčem Idaho Steelheads se ziskem 41 gólů a 47 nahrávek, s týmem navíc ovládl dlouhodobou část soutěže. Postupně v něm ale uzrálo rozhodnutí prosadit se v Evropě.

Čím dál častěji se zámořští hokejisté zkouší odrazit k lepším angažmá na Slovensku, a tak zde další evropské kluby mohou často objevit skryté poklady. V dresu Popradu si Ryan Dmowski pro sebe urval roli asistenta kapitána, byl totiž lídrem, navíc si i díky své povaze získal rychle také fanoušky Kamzíků. V klubových statistikách byl nejlepším hráčem, nasbíral 57 bodů (30+27) ve 44 zápasech dlouhodobé části, a i mnozí hráči a experti jej označili jako nejlepšího hráče Tipos extraligy. V novém ročníku si vyzkouší českou nejvyšší soutěž, do svých služeb jej zlákal Mountfield HK.

Aktuální statistiky 2024/2025

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky eliteprospects.com

nenalezeny žádné fotografie
Rozhovory pá 19.4.2024
Hradečtí fanoušci nemuseli po prvních odchodech příliš dlouho smutnit, Lvi brzy oznámili svou první letní posilu – produktivního Ryana Dmowskiho. Americký forvard zažil skvělou sezonu v Popradu a...
Tiskové zprávy so 13.4.2024
Přestupový kolotoč se naplno rozjede až po 1. květnu, kdy se oficiální otevírá transferové okno, nicméně už druhým rokem mají kluby možnost představit své nové akvizice o něco dříve. A toho...