st 4.11.2009 | Jakub Mezlík, Michal Luňák

Hradeckou sérii bodovaných zápasů ukončila jihlavská Dukla

Série bodovaných zápasů hokejistů HC VCES Hradec králové skončila na Vysočině, kde svěřenci Jiřího Mičky nestačili na Duklu Jihlava. Hradec rychle v utkání prohrával, ale ještě v první třetině skóre utkání otočil ve svůj prospěch, když Daniel Volráb poslal Východočechy do vedení 3:2. V prostředním dějství však Dukla utkání otočila ve svůj prospěch a jak se později ukázalo, branka Tomáše Čachotského na 4:3 po zaváhání Filipa Luňáka byla brankou vítěznou. Ve třetí třetině si Hradec vytvořil místy drtivý tlak, ale mladíček Marek Benda v brance Jihlavy odolal. Jednou jej však Richard Rapáč překonal, ale rozhodčí Jeřábek branku nepochopitelně neuznal. Další utkání čeká na Hradec v sobotu, kdy v ČEZ stadionu přivítá Havlíčkův Brod.

Jihlavští hokejisté si sice vypracovali během prvních deseti minut dvoubrankový náskok, do konce třetiny nejenže o něj přišli, Hradec dokonce odcházel do kabin s vedením.

První radost připravil domácím fanouškům na Horáckém zimním stadionu Oldřich Bakus už ve třetí minutě, v polovině první části pak zvyšoval na 2:0 Ladislav Rytnauer. Pár vteřin na to ale jihlavská obrana naprosto zaspala a Hradec dvěma góly během 43 sekund vyrovnal.

Řehoře z branky vyhnaly trefy Martina Táborského a Jaromíra Floriana. Mezi tři tyče se postavil náhradník Marek Benda, a i když ho v 18. minutě dokázal překonat Daniel Volráb a strhnout vedení na stranu Východočechů, nakonec se stal mladý jihlavský gólman hrdinou utkání.

Od druhé třetiny za svá záda nepustil jediný kotouč, domácím se navíc v prostřední části povedlo otočit skóre. Dvakrát puk za Luňáka dostal z bezprostřední blízkosti Tomáš Čachotský.

Po jeho druhém zásahu ze 35. minuty už se skóre neměnilo. Na hradecký ch hráčích to vyvolalo velkou vlnu nevole, zejména, když jim ve třetí třetině rozhodčí Jeřábek neuznal gól.

Na konci 44. minuty dokázali protlačit puk za Bendu, ale sudí rozpažil. Přitom měli hosté ponechanou výhodu a po přerušení zamířil jihlavský Staněk na trestnou lavici. Uznání branky se však hráči v červeném dožadovali marně, a tak se z výhry 4:3 a zisku tří bodů radovala Dukla.