Preview k zápasu
po 2.11.2009 | Michal Luňák

Hradec jede do Jihlavy, které má co oplácet

Sedmnácté kolo první hokejové ligy zavede hokejisty HC VCES Hradec Králové na Vysočinu, kde se utkají s týmem HC Dukla Jihlava. Oba soupeře dělí v tabulce soutěže pět bodů a domácí Dukla se bude snažit stáhnout tento bodový handicap. Východočeši jedou k soupeři, kterému rozhodně mají co vracet. Byla to právě Dukla Jihlava, která družinu Jiřího Mičky deklasovala ve druhém kole v ČEZ stadionu v poměru 5:1. Od té doby však proteklo v Labi hodně vody a Východočeši se pyšní sérií deseti bodovaných utkání. Tuto bilanci budou chtít jistě prodloužit i v Jihlavě, kde středeční utkání začíná v 17:30.

Středeční soupeř hradeckých hokejistů se po šestnácti odehraných kolech nachází na šestém místě prvoligové tabulky se ziskem čtyřiadvaceti bodů. Na svěřence Jiřího Mičky tak ztrácejí pět bodů a Dukla si jistě bude chtít v domácím prostředí snažit o zkrácení tohoto bodového handicapu. Zajímavostí zápasů týmu z Vysočiny je fakt, že všechna utkání končí po šedesáti minutách. Tři body nebo nic, to by mohl být jihlavský slogan probíhající sezóny. Osm výher a stejný počet proher je vysvědčení týmu Josefa Augusty. Dukla ve svém hájenství Horáckého zimního stadionu body nedává zadarmo. Pět výher ze sedmi zápasů je lichotivá domácí bilance, tři body si odvezlo pouze favorizované Ústí a překvapivě také nováček Salith Šumperk, který v Jihlavě vyhrál po divoké přestřelce 6:5.

Kanadské bodování Dukly již bezpečně ovládá tradiční dvojice zkušených borců Oldřich Bakus – Daniel Hodek, který se snaží sekundovat Ladislav Rytnauer. Oldřich Bakus má na svém kontě dvacet kanadských bodů (8+12) a Daniel Hodek je s devíti zásahy nejlepším střelcem týmu. V obraně tvrdí muziku její nejzkušenější člen Rostislav Malena se čtrnácti body (2+12). Brankářskou jedničkou je tradičně Milan Řehoř, ale o své zápasové vytížení se zdatně hlásí i mladík Marek Benda. Ten nastoupil zatím ke čtyřem duelům a má vynikající čísla. Úspěšnost těsně pod 95 procenty a průměr obdržených branek 1,91 přidělává jihlavským trenérům příjemné starosti. Před středečním utkání opustil kádr Dukly slovenský útočník Juraj Minčák. Tato letní posila začala své angažmá ve velkém stylu, ale postupem času se Juraj propadal sestavou a vše vyvrcholilo rozvázáním smlouvy k poslednímu říjnovému dni.

Sobotní utkání obou středečních soupeřů byla rozdílná. Zatímco Hradec si doma poradil v prodloužení s favorizovaným Chomutovem, Dukla propadla v derby v Třebíči, kde podlehla 2:5. Svěřencům Josefa Augusty se nevydařil vstup do utkání , když po první třetině vedla domácí Slavie 4:1 a utkání bylo prakticky rozhodnuto. Hradec má svému středečnímu soupeři co oplácet. Byla to právě Dukla, která přijela na východ Čech k premiéře letošního ročníku první hokejové ligy a na Vysočinu si odvezla tři body za přesvědčivé vítězství v poměru 5:1.

Středeční utkání slibuje zajímavou hokejovou podívanou a hradečtí fanoušci mají stále možnost jet podpořit svůj tým do Jihlavy. Fan Club pořádá na tento zápas autobusový zájezd, ve kterém jsou stále volná místa. Více informací se dozvíte zde. Fanoušci, kteří se na Vysočinu nevydají, mohou utkání sledovat v tradičním ON-LINE přenosu, který připraví redakce domácí Dukly. Středeční utkání začne na Horáckém zimním stadionu v 17:30 a řídit jej bude trojice vedená panem Jeřábkem, kterému na čarách budou pomáhat pánové Reich a Skopal.