st 4.11.2009 | Michal Luňák

Jiří Mička: ,,Zasloužili jsme si bodovat”

Série hradeckých bodovaných utkání je u konce. Postarala se o to jihlavská Dukla, která porazila svěřence Jiřího Mičky 4:3. ,,Jednou ta série skončit musela, ale my jsme si nezasloužili aby byl její konec dnes. Odehráli jsme slušné utkání, ale máme nula bodů,“ nechal se po utkání slyšet hradecký trenér Jiří Mička. Hradec si na Vysočině skutečně prohrát nezasloužil. Zejména ve třetí třetině Duklu přehrál, ale vstřelit uznanou branku se mu nepodařilo. Jednu neuznanou Richard Rapáč dal, ale extraligový rozhodčí Jeřábek ji z nepochopitelných důvodů neuznal. Šanci na reparát mají hradečtí hokejisté v sobotu, kdy v domácím prostředí přivítají Havlíčkův Brod.

Série hradeckých bodovaných utkání skončila v Jihlavě. ,,Jednou ta série skončit musela, ale my jsme si nezasloužili, aby byl její konec dnes. Odehráli jsme slušné utkání, ale máme nula bodů. Co nás trápí nejvíce, je zranění našich obránců. K dnešku jich máme pět zraněných či nemocných. Zatím vůbec netuším, z čeho poskládáme obranu na sobotu,“ hodnotil utkání trenér Jiří Mička.

Složení obrany bylo největším problémem před utkáním v Jihlavě. Naskočit mezi šest beků musel i sedmnáctiletý dorostenec Zdeněk Čáp. ,,Ráno nás ještě bylo alespoň šest, ale pak přišel Lukáš Filip s tím, že má teplotu a tak jsme ho poslali vyležet se na sobotu. Nastoupil proto Zdeněk Čáp a svoji roli zvládl dobře, odehrál slušné utkání.“

Východočeši utkání špatně rozehráli a brzo prohrávali 0:2. ,,Nevím, čím si vysvětlit ten náš vstup do utkání. Chtěli jsme hrát co nejdéle v pěti, protože Jihlava má nejlepší přesilové hry v lize. První branku jsme dostali po signalizované výhodě a další dvě v oslabení tři na pět. Nicméně jsme se z toho dokázali dostat a ještě v první třetině otočili stav utkání v náš prospěch.“

Druhá třetina se však týmu nevydařila. ,,Tam bych hráčům vytknul nedisciplinovanost. My jdeme na led s tím, že nesmíme být vylučovaní a v první minutě jdeme do třech. Jihlava vyrovnala na 3:3 a dostala se do zápasu. Pak jsme dostali branku na 4:3, která byla z mého pohledu sporná, jelikož domácí útočník tam hrál vysokou holí. Rozhodčí to však asi neviděl a co pískne rozhodčí, to platí.“

Třetí třetina byla jeden velký tlak Východočechů, ale Bendu se jim překonat nepodařilo. ,,Za třetí třetinu chci kluky pochválit. Makali jsme, ale nemělo to brankový efekt. Jednou jsme tedy branku dali, ale pan rozhodčí jí neuznal.“

Po neuznání branky hradecká střídačka protestovala. Můžete prozradit téma rozhovoru s rozhodčím Jeřábkem? ,,Ptal jsem se pana rozhodčího, že vůbec nerozumím tomu, proč branka neplatí. On mi vysvětlil, že mu brankový rozhodčí nerozsvítil červené světlo. Tomu se však vůbec nedivím, když rozhodčí je domácí,“ popisoval hradecký trenér. Pohledem z tribuny byl kotouč odhadem 15 centimetrů za brankovou čarou. Je s podivem, že extraligový rozhodčí Jeřábek stojící přímo za brankou se musí ptát domácího brankového rozhodčího.

Domů tedy odjíždíte s prázdnou, ale za výkon se stydět rozhodně nemusíte. ,,To nemusíme, ale máme nula bodů a Jihlava tři. Že skončila naše série nám nevadí tolik, jako stav našich obránců. Máme pět zdravých kluků a před námi je strašně složité utkání. Vždyť Brod dneska doma zválcoval Třebíč a sestavu má plnou hráčů Slavie. Doma ale chceme logicky uspět a uděláme pro to vše,“ uzavřel Jiří Mička po utkání v Jihlavě.