Rozhovory
st 4.11.2009 | Michal Luňák

Martin Táborský: ,,Opět jsme nedokázali soupeře dorazit”

Po utkání se mu do rozhovoru příliš nechtělo, ale nakonec svolil a zkušený obránce Martin Táborský s nadhledem hovořil o utkání v Jihlavě. ,,My víme, že nám hra Jihlavy příliš nesedí a pak tady začneme takhle špatně. Nevím jestli jsme je trochu i podcenili pod dojmem té naší série. Mysleli jsme si, že to půjde samo, ale takhle to v hokeji prostě nechodí,“ žehral nad vstupem do utkání hradecký obránce. Martin Táborský vstřelil v utkání pěknou branku, která ho navíc poslala do vedení v kanadském bodování hradeckých obránců. ,,Tu branku mi perfektně připravil Honza Hruška, to už pak nešlo nedat,“ pochválil Martin svého spoluhráče za brankovou asistenci.

Prohra v Jihlavě ukončila vaší sérii, ale za výkon se stydět rozhodně nemusíte.
No nevím jestli se nemusíme stydět. Po deseti minutách jsme mohli prohrávat víc než těch 0:2 a nemohli jsme se tomu divit. My víme, že nám hra Jihlavy příliš nesedí a pak tady začneme takhle špatně. Nevím jestli jsme je trochu i podcenili pod dojmem té naší série. Mysleli jsme si, že to půjde samo, ale takhle to v hokeji prostě nechodí. Každý zápas začíná za stavu 0:0 a musíme hrát na sto procent. To jsme rozhodně prvních deset minut nehráli. Pak jsme se sice zvedli a vstřelil rychlé branky, ale opět jsme nedokázali soupeře dorazit. Pak to skončilo tak jak to skončilo.
Trenér Mička naříkal na týmovou nedisciplinovanost.
Trenér má pravdu. My víme, že musíme hrát v pěti a pak tam předvedeme dva útočné fauly. Navíc ta hra v oslabení bere týmu strašně moc sil. My tady dneska navíc měli prakticky pět klasických obránců. Ty síly pak chybějí třeba při přesilových hrách, které nám dneska opět nešly. To jsou ty okamžiky, které rozhodují zápasy.
Vedle tebe si dnes prožil premiéru o osmnáct let mladší obránce Zdeněk Čáp.
Zdeněk odehrál super zápas na to, že hrál poprvé a navíc tady v Jihlavě. On má předpoklady hrát hokej na dobré úrovni, ale ještě je před ním kupa práce. Přijde mi však, že to tady dnes odehrál lépe, než jiní, o trochu starší hráči.
Ve třetí třetině jste si vytvořili několik šancí k vyrovnání, ale branku jste nevstřelili.
Nám se dneska odrážel kotouč vždy jinam, než jsme potřebovali a jak jsme chtěli. Ono je to ale i tom našem přístupu k dnešnímu utkání. My navíc když jsme v útočném pásmu, tak to hrajeme po rohách a nejdeme do těch prostorů, kde bychom měli hrát. Myslím si, že by se měla více využívat pomoc nás obránců. My si tam chceme sjíždět, ale puky dostaneme málokdy. Dukla nám tady ukázala jak se využívají obránci. Ta hra se pak roztáhne a hůře se to brání.
To co popisuješ jste zahráli při tvé dnešní brance.
Ta akce byla perfektně sehraná. Ono ale vždy záleží na tom útočníkovi. Já když si tam sjedu a on mi to nedá, tak je to zbytečné a navíc otevřeme obranu. Dneska mi to tam Honza Hruška pěkně předložil a to nešlo nedat. Snad to začneme sehrávat častěji.
Dnešní branka tě posunula do čela bodování hradeckých obránců.
Já si myslím, že nejde o to jestli člověk vede kanadské bodování nebo ne. Jde o to, zda jsem prospěšný týmu. Já se na ty statistiky nekoukám, pro mě je důležitá jiná věc. Z každého zápasu chci odcházet s tím, že na ledě musím odevzdat pro tým maximum. Až ten přínos pro tým nebudu mít, tak…