Zápasy
st 19.1.2011 | Ondřej Kubát, Lukáš Souček

Hradečtí v Olomouci neuspěli a vrací se s prázdnou

Zápasové menu

Hradeckým hokejistům se v sobotu podařilo na domácím ledě přerušit zatím nejdelší sérii utkání bez výhry v řadě, když porazili Znojmo. V dnešním střetnutí chtěli Východočeši na sobotní výkon navázat a z ledu Olomouce přivézt bodový zisk. Olomučtí ovšem domácího prostředí využili dokonale a Hradec porazili jednoznačně 5:1.

Po úvodní rozehřívací desetiminutovce, ve které Haluza trefil tyč, udeřili domácí, a to hned čtyřikrát během pouhých 386 vteřin. Prakticky tak rozhodli o svém vítězství.

V jedenácté minutě se radoval z první branky Jan Mikel, který blafákem využil Černého přesnou přihrávku. Za minutu se do přečíslení dvou na jednoho dostali Ministr s Matějem Pekrem, druhý jmenovaný neměl problém zblízka zakončit do poloodkryté klece.

Když potom hned za 17 vteřin propadlo nahození Martina Janáčka od modré čáry až za záda Luňáka, propuklo nadšení domácích fanoušků naplno. Mexickými vlnami pak přivolali čtvrtou trefu z hole Radka Meidla, který přízemní střelou z vrcholu kruhu zužitkoval Brančíkovo vyhrané vhazování.

Hosté to však nezabalili a ještě do přestávky se jim podařilo alespoň snížit. V devatenácté minutě vyrazil Prusek Koudelkův projektil přímo na hůl Daniela Volrába, který si udělal kličku a zakončil do prázdné.

Ve druhé části se hra viditelně zklidnila, Olomouc i Hradec Králové měly spoustu šancí, branka však nepadla. A to ani v dlouhé hradecké přesilovce čtyř proti třem a následně i pěti proti třem.

Třetí část nabídla bezstarostný hokej. Chvíli byli lepší Hanáci, chvíli zase Východočeši. Olomouckým se podařilo navýšit náskok v přesilovce ve čtyřiapadesáté minutě. Komovu bombu vyrazil Luňák před sebe a hbitý Richard Brančík puk ze vzduchu doklepl do sítě.

Mora tak po jednoznačném vítězství 5:1 uhájila čtvrtou pozici v tabulce, naopak Východočeši v nadstavbě znovu prohráli, přesto se díky zaváhání Znojma udrželi na páté příčce.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 2
Vít Budínský 0 0 0 -1 0
Zdeněk Čáp 0 0 0 -1 0
Miloslav Čermák 0 0 0 -1 6
Marek Červený 0 0 0 -1 0
Jiří Hendrich 0 1 1 -1 0
Oldřich Horák 0 0 0 0 0
Jan Hruška 0 0 0 -1 0
Lukáš Chmelíř 0 0 0 -2 0
Ladislav Jindřich 0 0 0 -1 0
Jiří Kadlec 0 0 0 -1 0
Martin Klement 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 1 1 -1 2
Aleš Křetínský 0 0 0 0 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 -1 2
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
Aleš Půlpán 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 -1 0
Martin Vágner 0 0 0 -1 0
Daniel Volráb 1 0 1 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 60 36 5 31 86,11 0 0

Ohlasy k utkání

Petr Fiala (HC Olomouc): V první třetině nám tam spadly šance a střely a díky tomu jsme vedli 4:0. Nemyslím si, že by ten dněšní výkon byl lepší jak proti Jihlavě. Hosté jsou nevyzpytatelní, ale když odmyslíme tu desetiminutovku ve druhé části, kdy jsme hráli dlouho v oslabení, tak po zbytek utkání jsme si vytvářeli tlak a šance. Třetí část už byla jen takové dohrávání. Jsme rádi, že jsme porazili kvalitního soupeře. Nemůžeme ovšem přeceňovat fakt, že jsme dali pět gólů.

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové): Dnešní utkání začalo z našeho pohledu dobře, do deváté minuty jsme hráli to, co jsme chtěli. Potom jsme ale udělali chybu, inkasovali jsme a následovala smršť. Následně jsme hru trochu vyrovnali, ale neproměnili jsme šance, které jsme si vytvořili. Domácí gólman navíc chytal úplně perfektně, což také rozhodlo. V té dlouhé přesilovce 4 na 3 jsme měli dát nějaký gól, propásli jsme to. Hráli jsme hodně stojatě. Kdybychom nějakou branku ve druhé části dali, mohli jsme ještě o výsledek bojovat.