Rozhovory
čt 20.1.2011 | Tomáš Schmiedt

Daniel Volráb: Musíme hrát jako tým, jednoduše

Po středečním klání si Hradec Králové zkomplikoval boj o přímý postup do play off, když na ledě Olomouce prohrál 1:5. Jedinou trefu hostů zařídil na konci první části Daniel Volráb. Východočeši se sice i později snažili o skórování, vše ale končilo buď na domácí defenzivě, nebo na dobře chytajícím Pruskovi.

Hradec hrál v prvních minutách s Hanáky vyrovnanou partii. Jakmile se ale Kohouti poprvé prosadili, vše začalo padat jak domeček z karet. „Začátek utkání nebyl špatný, dokud jsme neinkasovali. Jak máme poslední dobou ve zvyku, tak místo toho, abychom si pár střídání po obdržené brance udrželi zadní řady, jsme zkolabovali a ještě třikrát kapitulovali. To už bylo prakticky po zápase, i když jsme poté snížili,“ tušil Volráb, že už jen těžko bude jeho tým dohánět třígólové manko.

Tři rychlé branky Olomouce v polovině úvodní třetiny tak naznačily, kdo bude zřejmě brát všechny body. Východočechy to určitě nenechalo chladnými, jejich trenér si proto hned po třetím inkasovaném gólu vyčerpal svůj time out. „První osmiminutovku jsme hráli hokej, jaký jsme předváděli ze začátku sezóny, se kterým jsme dělali úspěch. Po brance jsme se ale báli hrát, odhazovali jsme puky. Každý se snažil hrát něco jiného, místo toho, abychom hráli jako tým, jednoduše. To je nyní naše slabina. Každý hraje sám, chce vymýšlet něco extra,“ vidí sedmadvacetiletý forvard příčinu neúspěchu ve špatné týmové souhře.

Hráčům HC VCES se ale podařilo ještě do přestávky alespoň snížit, vyražený kotouč uklidil do Pruskovy svatyně právě Volráb. „Koudy vybojoval v rohu puk a přihrál ho našemu volnému obránci na modré, který vystřelil. Já se snažil natlačit do brány, takže se mi podařilo tečovat kotouč, který poté gólman vyrazil před sebe. Pokoušel jsem se ho tedy zasunout za beton a vyšlo to,“ popisuje svůj gólový okamžik jediný střelec Hradce v střetnutí.

Východočeši měli šanci stáhnout náskok hlavně těsně před polovinou zápasu, kdy hráli půl minuty pět na tři. I přes některé zajímavé šance se ale skóre neměnilo. „Myslím, že jsme dvojnásobnou přesilovku sehráli výborně. Měli jsme v ní několik střel, dokonce já jsem měl stoprocentní šanci, když jsem opět mohl překonat domácího brankáře kolem betonu, ale olomoucký obránce mi tam strčil hůl. Poté měl ještě šanci Jarda Roubík, když dorážel do prázdné brány, ale také neuspěl. Možná to byl zlomový moment zápasu, protože kdybychom dali na 2:4, byli bychom zpátky ve hře a hrálo by se líp,“ myslí si vysoký útočník.

Ve třetím dějství to pak vypadalo, že už se ani jeden z celků nikam nežene. „Neřekl bych, že by se utkání dohrávalo. My se tlačili dopředu, ale Olomouc je zkušený tým, uzavřela střední pásmo, zhustila obranné, těžko se k nim tedy dostávalo. I přesto jsme hráli až do konce,“ vysvětluje Volráb, že jeho tým stále bojoval o možnost odvézt si z Hané body.

Hradec se v sobotu utká s Havlíčkovým Brodem, tedy s mužstvem, se kterým mají Východočeši v této sezóně mírně negativní bilanci. Jednou vyhráli a dvakrát na svého soupeře nestačili, přičemž druhá porážka byla až v prodloužení. Dohromady však v těchto kláních nastřílely oba týmy dohromady dvacet sedm branek, což dělá průměr devíti tref na zápas. „Brod má mladé mužstvo, hodně mají nabrusleno. Tenhle rok je to divné, padá hodně gólů, takže se budeme muset soustředit na obranu a uvidíme,“ vyhlíží ke svému dalšímu sokovi zkušený hokejista.

Volráb také potvrzuje, že jeho mančaft vůbec neztrácí vidinu čtvrté příčky, která zajišťuje čtvrtfinále play off. „Čtyřku máme stále na dostřel. Je vidět, že tabulka je po dvou zápasech úplně jinak, takže je pořád o co hrát.“