Preview k zápasu
út 18.1.2011 | Sanny Muharem

Vrátí se Hradec na čtvrté místo? Jasno bude ve středu!

Po nepříliš vydařených zápasech, které hradečtí hokejisté odehráli v minulých týdnech, mohli fanoušci konečně v sobotu na hradeckém ČEZ Stadionu skandovat vítězný pokřik. Východočeši totiž zdolali oslabené Znojmo vysokým rozdílem 6:1 a posunuli se tak o příčku výš. Nyní se chystají na Hanou do Olomouce, kde zahájí druhé kolo nadstavbové části. Utkání startuje v 18:00 hodin na olomouckém zimním stadionu.

Domácí Hosté
vs.
16-5-4-12 celková bilance 17-3-4-13
4. postavení v tabulce 5.
62 získané body 61
100:87 skóre 120:121
4 utkání bez vstřelené branky 0
5:0 (Litoměřice) nejvyšší výhra 6:1 (Znojmo)
1:4 (Benátky) nejvyšší prohra 2:8 (Benátky)
Milan Ministr(11+16) nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík (21+21)
Milan Ministr a Petr Haluza: 11 nejlepší střelec Jaroslav Roubík: 21
Radim Kucharczyk: 16 nejvíce asistencí Jaroslav Roubík: 21
Radim Kucharczyk: 104 min. nejtrestanější hráč Vít Budínský: 48 min.
Štefan Žigárdy: 91,84% úspešnost brankáře Filip Luňák: 92,21%

Forma

Jak již bylo naznačováno, tak do Hradce v sobotu zavítali znojemští Orli a domácí se pod vedením Jiřího Mičky hned na začátku utkání dostali do vedení a následně celý zápas ovládli pohodlně 6:1. Ještě předtím však hradecké hráče potkalo temnější období, když nevyhráli čtyři zápasy po sobě. To se také podepsalo na postavení v tabulce a Hradečtí spadli až na šesté místo, nicméně nyní již okupují pátou příčku s počtem 61 bodů.

Olomouc prožila paradoxně úplně opačnou situaci. V minulém kole sice prohrála na domácím ledě s Jihlavou 2:3 po samostatných nájezdech, ale předtím dokázala vyhrát čtyři střetnutí za sebou, což Olomouckým hodně pomohlo v cestě šplhání tabulkou co nejvýše. Aktuálně tedy zaujímají čtvrtou pozici, když mají 62 bodů. Z toho vyplývá, že ve středu bude k vidění přímý souboj o čtvrté místo.

Vzájemné zápasy

Nyní se bude konat již čtvrté měření sil těchto dvou celků. Z dosavadních třech, které se uskutečnily, vychází lépe východočeský tým. V prvním souboji se sice radovali Olomoučtí, když před zraky domácího publika přehráli Hradec těsně 4:3, avšak ve zbývajících dvou již kraloval Hradec. Ještě v základní části zvítězil 2:1 a posléze v nadstavbové části 4:3 po prodloužení, obě dvě utkání na domácím kluzišti. Dá se tedy očekávat, že zápas bude vyrovnaný.

Hráčský kádr

Statistikám olomouckého celku vévodí šestatřicetiletý matador Milan Ministr, jenž v letošní sezóně prozatím nasbíral sedmadvacet bodů za jedenáct vstřelených branek a šestnáct přesných přihrávek. O pět bodů za ním se nachází nelítostný Radim Kucharczyk (5+17). V brankovišti vládne Štefan Žigárady, který letos odchytal celkem 35 zápasů a jeho úspěšnost činí 91,84%.

Zápas začne ve středeční podvečer v 18:00 hodin na olomouckém zimním stadionu. Kdo se nechystá vyrazit přímo na Hanou, může sledovat tradiční textový on-line přenos, který zajistí domácí redakce.