Zápasy
st 26.10.2011 | Martin Voltr

Těsnou bitvu o páté místo převážily na svou stranu Benátky

Ve středečním zápase dvou tabulkových sousedů se střetli hradečtí hokejisté s Benátkami nad Jizerou. Hosté zaskočili východočeský stadion už ve čtvrté minutě, kdy využili přesilovou hru. Těsné vedení drželi až do třetí třetiny, kdy do té doby neprůstřelného Tomáše Vošvrdu překonal ve dvojnásobné výhodě Luděk Brož. Následně se už zdálo, že zápas nenajde v šedesáti minutách vítěze, ale hosté dvě minuty před koncem zasadili Hradeckým smrtící úder. Další využitá přesilovka rozhodla o plném bodovém exportu hráčů Benátek nad Jizerou.

Hosté brzy zasadili první úder

Hned po minutě středečního mače putoval na trestnou hradecký matador Michal Tvrdík a Benátky tuto výhodu pět sekund před koncem využily. Ctibor Jech vyslal nenápadnou střelu zápěstím, která skončila až za Jakubem Čechem - 0:1. O chvíli později měl autor branky další šanci, ale tentokrát neuspěl.

Hradečtí hokejisté se také dostávali k řadě ostrých pokusů. Všechny ale s bravurou chytal Tomáš Vošvrda, který předchozí den nastoupil v libereckém dresu proti Třinci a v bráně nevydržel ani čtyři minuty. Především přízemní střely Východočechů, jako třeba ta Kadlecova ve vlastním oslabení, končily na jistých zákrocích mladého brankáře. V závěru třetiny podobně rozesmutnil také Michala Tvrdíka.

Hru ovlivnila častá vyloučení

Benátkám možná brzo vstřelený gól v dalším průběhu příliš nepomohl a aktivita byla především na straně Hradeckých. První obrovskou šanci měla na počátku druhého dějství čtvrtá formace, ale Jan Berger v obrovském závaru nedotlačil kotouč do klece. Na Vošvrdu se dál valila jedna střela za druhou, jenže domácí nevyužili ani krátkou početní výhodu pět na tři.

Naopak když šli sami do oslabení, musel je zachránit Jakub Čech proti dorážejícímu Vítu Jonákovi. Celé utkání se také zásluhou výkonu hlavního rozhodčího Grecha stávalo čím dál nervózějším a hra v pěti příliš k vidění nebyla. Dokonce čtyřikrát putoval na lavici hanby Michal Pavlů a chvíli po konci jeho posledního trestu měli Hradečtí další obrovskou příležitost. Znovu to byl Jan Berger, kdo dostal přihrávku do úniku, ale Tomáš Vošvrda se proti němu skvěle roztáhnul. Na druhý gól utkání se tak stále čekalo.

Hradečtí přece jen vyrovnali, ale na body to nestačilo

Další vyloučení na sebe nenechala dlouho čekat ani ve třetí třetině. Hradec šel sice do čtyř, ale chvíli poté dvakrát fauloval soupeř a když hráli domácí dvojnásobnou přesilovku, dosáhli vytouženého vyrovnání. Na modré čáře se s ničím nepáral Luděk Brož a kotouč jen prudce nahodil na benáteckou branku. Zástup hráčů před Vošvrdou ale způsobil, že se puk zastavil až za zády nic netušícího brankáře - 1:1.

Hradečtí mohli brzy dokonce převážit stav na svou stranu, ale akvizice z Pardubic Lukáš Radil ztroskotala při střele z úhlu na obětavém obránci Benátek. Oběma týmům se i nadále dostávalo řady přesilovek. Co však přimělo všechny přítomné k pozornosti, to byl až přelom 56. a 57. minuty. Za katr totiž putovali v rychlém sledu dva Hradečáci a i když k nim za chvíli přibyl jeden soupeř, Benátky stejně dokázaly vstřelit rozdílový gól. V pohledné kombinaci poslal Tomáš Mrkvička kotouč na Víta Jonáka a ten zavěsil pod víko hradecké branky - 1:2.

Domácí už neměli co ztratit a záhy zkusili hru bez brankáře. V ní měl největší šanci hradecký štírek Vít Budínský, kterého hostující obránci propustili až před Vošvrdu. Ten ale zaúřadoval i v tomto případě a i přes hradecký nápor už cenné vítězství pro svůj tým udržel.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 2
Luděk Brož 1 0 1 0 0
Vít Budínský 0 0 0 0 0
Zdeněk Čáp 0 0 0 0 2
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Lukáš Chmelíř 0 0 0 0 4
Ladislav Jindřich 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 0 0 0 2
Milan Karlíček 0 0 0 0 2
Vladislav Kubeš 0 0 0 0 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 0 2
Ondřej Látal 0 0 0 0 2
Šimon Macháň 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
Václav Pánek 0 0 0 0 0
Ondřej Poživil 0 0 0 0 0
Lukáš Radil 0 0 0 0 0
Michal Tvrdík 0 1 1 0 2
Martin Vágner 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Čech 60 32 2 30 93,75 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové):
Hodnocení není vůbec příjemné. Dnes se utkaly dva sousedi v tabulce, hra byla víceméně vyrovnaná. Byl to urputný boj a nám pochopitelně docházejí síly. Systém soutěže je velice náročný. My se na vstřelenou branku strašně nadřeme a pak lehce inkasujeme. Což si myslím, že je obrovská škoda, protože většina kluků si dnes sáhla na dno. V zápase bylo hodně vyloučených hráčů, což průběhu moc neprospělo. V závěru jsme ještě mohli vyrovnat, ale štěstí nestálo při nás.

Luděk Škaloud (HC Benátky nad Jizerou):
Mně se to utkání samozřejmě hodnotí dobře, jelikož jsme získali tři body se silným soupeřem. První vzájemný duel jsme doma nezvládli, takže jsme sem přijeli s tím, abychom se nějakým způsobem revanžovali. Dali jsme první branku, pak naše hra ale opadla, přestali jsme bruslit. Od druhé třetiny byla hra ovlivněna rozhodčími, kteří neustále vylučovali. Hráči nevěděli, jak se v tom mají orientovat, protože rozhodčí vylučovali za banální věci. Jsem rád, že jsme nakonec vstřelili šťastnou branku v závěrečné přesilové hře.

Fotogalerie