Ohlasy k zápasu
čt 27.10.2011 | Lenka Jonešová

Neproměnili jsme šance, smutnil Luděk Brož po středečním boji

Zkušený útočník Luděk Brož, který okusil i francouzskou a italskou ligu, pomohl ve středečním utkání svému týmu jedním gólem. Na výhru však jeden gól v síti gólmana Vošvrdy nestačil. Utkání, ve kterém padlo dvacet dva dvouminutových trestů, rozhodli ve svůj prospěch hokejisté od Jizery dvě minuty před koncem třetí třetiny. „Byli jsme o gól horší a díky tomu jsme doma ztratili tři body. Je to škoda,“ hlesl po utkání Brož.

Luďku, vy jste inkasovali rychlý gól už ve čtvrté minutě utkání. Byla to pro vás velká rána?
Samozřejmě, že by zápas mohl vypadat jinak, kdybychom ten gól nedostali. Ale to je všechno jenom kdyby a na to se nehraje. My se připravujeme zápas od zápasu, nemyslím si, že hrajeme špatně. Bohužel jsme neproměnili některé šance, které jsme měli. Ale takový je hokej, takový je sport a je to pro nás ponaučení.

Ty jsi vstřelil jediný gól svého týmu, ale na výhru to nestačilo…
Je to škoda, ten gól byl úplně zbytečný. Vlastně nebyl k ničemu, když se prohrálo. Hokej je kolektivní sport a dneska můj individuální výkon neměl žádnou cenu. Nerad bych hodnotil nějaký gól, který ničemu ani nepomohl v dnešním zápase.

Velkou překážkou ke vstřelení gólu pro vás dnes určitě byl výborně chytající Tomáš Vošvrda…
Vošvrda je velmi kvalitní gólman a dnes to bylo hodně vidět. Měli jsme nějaké šance, ale na něm jsme bohužel ztroskotali. Teď se z toho musíme vzpamatovat, odrazit se a jít dál zápas od zápasu a poctivě trénovat. Sezóna je hrozně dlouhá, takže doufám, že to příště bude lepší.

Dnešní zápas ovlivnilo velké množství vyloučení. Přesilové hry se vám ale dnes příliš nedařily…
Je pravda, že jsme dnes z přesilovek góly nedávali. Sice jsme nějaké šance měli, ale nic nám tam nespadlo. Je to pro nás ponaučení do dalšího tréninku, protože dnes to byl prostě zápas blbec. K tomu nejde nic víc říct.

Benátečtí rozhodli o svém vítězství dvě minuty před koncem. Neměli jste už trošku v hlavách prodloužení?
My jsme všichni chtěli vyhrát ještě v základní hrací době, ale Benátky měly přesilovku, kterou bohužel proměnily. My jsme taky měli dost přesilových her, ale prostě jsme z nich gól dát nedokázali a Benátky je zvládly lépe.

V poslední minutě jste dostali soupeře pod tlak, rozhodnout mohl například Budínský…
Mohl, ale to je všechno kdyby a na kdyby se prostě nehraje. Přišlo to moc pozdě. Prohráli jsme 2:1, takže bych to už víc nerozebíral. Takové zápasy jsou a nemyslím si, že bychom byli špatně připravení na zápas nebo že bychom soupeře podcenili. Bohužel jsme i přesto prohráli. Teď se musíme upínat k zítřejšímu tréninku a dobře se připravit na další zápas. Dnes jsme byli o branku horší a ztratili doma tři body, je to škoda.

V sobotu zajíždíte do Havlíčkova Brodu, kam se vás chystá podpořit i početná skupina hradeckých fanoušků. Na čem musíte nejvíce zapracovat?
Nemyslím si, že bychom měli něco měnit. Podle mého to, co hrajeme docela funguje, ale jednoznačně je to všechno o gólech. Soupeř dá o gól nebo o dva víc a kvůli tomu prohráváme. Musíme se zaměřit na střelbu a zase začít dávat góly i my. Musíme být trpěliví a poctivě pracovat jak v tréninku, tak v zápase a snad se střelecké štěstí zase otočí k nám a budeme vyhrávat.