Preview k zápasu
út 25.10.2011 | Sanny Muharem

Další utkání s nepříjemným soupeřem. Pod Bílou věž zavítají Benátky

Rychlý sled zápasů první hokejové ligy připravuje další domácí představení hradeckých hokejistů. Již ve středu poměří síly s Benátkami nad Jizerou. V minulém kole svěřenci trenéra Jiřího Mičky konečně protrhli nepříznivou sérii na ledě soupeře, kde do té doby nebodovali třikrát po sobě. V pondělí však zdolali v poměru 2:0 hokejisty Písku. Povede se jim porazit i benátecký výběr? Odpověď budeme znát ve středu, klání startuje v 18:00 na soutoku Labe a Orlice.

Porovnání soupeřů
vs.
6. postavení v tabulce 5.
8-2-0-6 celková bilance 7-3-3-3
28 získané body 30
58:45 skóre 50:43
7:1 (Most - V) nejvyšší výhra 5:0 (Havl. Brod - D)
2:7 (Ústí - D) nejvyšší prohra 1:5 (Hradec - D)
Patrik Moskal (9+11) nejproduktivnější hráč Lukáš Král (5+16)
Patrik Moskal, Jiří Kadlec: 9 nejlepší střelec Josef Skořepa: 7
Patrik Moskal, Martin Koudelka: 11 nejvíce asistencí Lukáš Král: 16
Jakub Orsava: 27 min. nejtrestanější hráč Tomáš Liška: 31 min.
Jakub Čech:
11 zápasů, 90,12%
úspešnost brankáře Jiří Stejskal:
10 zápasů, 92,50%

Poslední zápasy

Posl. pět zápasů soupeře
Šumperk - Benátky 2:3 pp.
Benátky - Havl. Brod 5:0
Benátky - Chomutov 4:3 sn.
Benátky - Ústí 2:3
Benátky - Most 3:2

Benátečtí se po delší době vydají na led soupeře, teď totiž absolvovali koloběh čtyř domácích zápasů. Odstartovali jej zápasem proti Havlíčkovu Brodu, který jasně ovládli a připsali si cenné tři body za vítězství v poměru 5:0. Poté na Benátky čekaly dva těžké zápasy proti Chomutovu a Ústí, když nejdříve přivítaly prvně zmiňovaný celek. Ve velmi strhující bitvě se podařilo Benátkám dotáhnout zápas až do samostatných nájezdů, kde byli šťastnějším mužstvem.

Další kolo na ně čekalo Ústí nad Labem, a přestože svěřenci trenéra Milana Černého bojovali až do poslední minuty, na body to nestačilo. Ústečtí Lvi tedy ukončili lichotivou sérii Benátek, které do té doby bodovaly v deseti zápasech po sobě. Body získaly až v minulém zápase proti Mostu, po šedesáti minutách byl stav 3:2 ve prospěch domácích.

Vzájemné zápasy

V letošním ročníku se Hradec utkal s Benátkami již ve čtvrtém kole, a to na ledě soupeře. Od tohoto zápasu se tak trochu nevědělo, s čím Benátky vyrukují. Při pohledu do minulosti totiž zjistíme, že měli Hradečtí z Benáteckých skoro až noční můry. To především díky výsledkům z loňského ročníku. Střetnutí neprovázelo od začátku zrovna dvakrát vysoké tempo. Až ve druhém dějství se Východočeši ujali vedení. Poté sice domácí dokázali snížit, ale rázem opět udeřil Hradec. Po třetí třetině nakonec svítilo skóre 5:1 ve prospěch Mičkova výběru.

Jak již bylo zmiňováno, Benátky vloni na Hradecké uměly. V první vzájemné konfrontaci si Hradec Králové odvezl z Benátek nepříjemný debakl v podobě výsledku 2:8. V následné odvetě se opakovalo něco podobného. Značně posílený tým Benáteckých o liberecké hráče deklasoval pod Bílou věží domácí hokejisty 7:1.

Pohled do statistik

Statistiky hostujícího celku vede ostřílený forvard Lukáš Král, který v dosavadních šestnácti odehraných zápasech nasbíral úctyhodných jednadvacet bodů (5+16). Zkušený útočník dokonce vévodí kanadskému bodování celé první hokejové ligy. Další hráči, kteří se výrazněji zapsali do statistik, jsou Josef Skořepa (7+6) nebo Petr Kica (5+8). V brankovišti letos strávil více času Jiří Stejskal, jenž zasáhl do deseti zápasů a jeho úspěšnost je 92,50%. Druhým brankářem, který zcela jistě zaujme hradeckého fanouška, je mladý Robin Blažíček. Ten se mezi tři tyče postavil prozatím sedmkrát a disponuje úspěšností 92,16%. Představí se i ve středu?

Výběr ústřední postavy – Lukáš Král

Lukáši Královi je pětatřicet let a patří mezi největší opory nadcházejícího soupeře. První krůčky Krále začaly v druholigovém Nymburce. V pětadvaceti letech se mu otevřely brány do prvoligového hokeje, když přešel do Mladé Boleslavi. Po svém angažmá ve středočeském celku jeho kariéra nabrala směr Vrchlabí a později Chrudim. Ve všech týmech patřil mezi opory. V ročníku 2008/2009 zaznamenal jeden extraligový start v Pardubicích a podařilo se mu dokonce skórovat. Hradecká obrana v čele s Jakubem Čechem si na tohoto útočníka bude muset dát velký pozor.

Statistiky Lukáše Krála v sezóně 2011/12
Zápasy Branky Asistence Body +/- Tr. min.
16 5 16 21 4 16

Vít Budínský aktuálně z královéhradecké kabiny

Vít Budínský

Do hradecké sestavy se v minulém kole vrátil útočník Vít Budínský. Budínský přispěl k výhře v poměru 2:0 v Písku jednou asistencí, nyní už se však soustředí na nadcházející duel. „Jsme rádi, že se nám konečně podařilo prolomit nepříznivou sérii na ledě soupeře. Zároveň doufám, že se nám podaří zvítězit i před domácím publikem ve středu,“ konstatuje hradecký útočník.

Nadcházející soupeř je právě ten, který v minulosti dokázal pořádně provětrat hradeckou obranu. Na sílu benáteckého mužstva upozorňuje i Vít Budínský. „Benátky jsou vždycky nepříjemným soupeřem. V žádném případě se nám nesmí stát něco podobného jako vloni, kdy nás doma porazily 7:1. Na to si musíme dát pozor,“ říká přísným hlasem.

Utkání začne ve středu v podvečer v 18:00 na hradeckém stadionu. Přijďte pomoci hradeckému celku k bodovému zisku, vaše hlasivky budou potřeba! Ze zápasu bude připraven mimo jiné také tradiční textový on-line přenos. Střetnutí bude rozhodovat pan hlavní arbitr Grech a na čarách mu bude pomáhat slečna Arazimová společně s panem Čížkem.

Sestavy z minulých utkání
Čech - Karlíček, Vágner, Poživil, Hendrich, Chmelíř, Čáp - Kadlec, Brož, Kubeš, Budínský, Moskal, Koudelka, Tvrdík, Látal, Jindřich, Kubica, Macháň, Berger. Trenér: Jiří Mička.
Blažíček - Pavlů, Jaroměřský, Říha, Vála, Mrkvička, Pabiška, Štich, Niko - Vlach, Skořepa, Klimt, Vařecha, Král, Jonák, Kellner, Jech, Kopic, Weiss, Kouřil, Liška. Trenér: Milan Černý.