Zápasy
st 3.11.2010 | Lenka Jonešová, Lukáš Souček

Hradec doma poprvé překonán, loupil Chomutov

Zápasové menu

Do Hradce Králové přijel ve středu večer jeden z favoritů na postup do extraligy - Chomutov. Hradečtí hokejisté chtěli potvrdit formu z posledních zápasů, ale papírového favorita ze severu Čech nepokořili a v domácím prostředí letos poprvé prohráli. Hosté šli do vedení hned ve čtvrté minutě. O minutu později ale Jan Hruška zařídil vyrovnání a pokračovalo se znovu od nuly. Rozhodující momenty zápasu přišly ve druhém dějství. Severočeši vstřelili dva rychlé góly a z Hradce si odvezli tři body za výhru 3:1.

Šance na obou stranách

S novou tváří na střídačce chtěli hosté z Chomutova ukončit sérii proher a získat tři body na ledě Hradce Králové. Do utkání aktivněji vstoupili domácí, ovšem těžili z toho hosté. Na konci třetí minuty střílel od modré čáry Jíra, jeho střela nenabrala správný směr, a tak se puku chopil Milan Kraft a poslal kotouč do Luňákovy branky – 0:1. Půl minuty poté byl vyloučen hostující Selingr, který skoro nestačil dosednout na trestnou lavici, když Hradec zásluhou Jana Hrušky srovnal na 1:1.

Hradec mohl vést, když jeli Koudelka s Moskalem na brankáře Hanuljaka, Moskal trefil pouze tyč brány. Další velkou šanci si vypracoval Jaroslav Roubík, který bekhendem vystřelil, ovšem Hanuljak byl znovu bezchybný. Na druhé straně z mezikruží vystřelil Pulpán, trefil Luňáka do masky, domácí brankář střelu vyrazil. Ke konci třetiny měli hosté několik šancí, Luňák závar před svojí brankou ustál a první třetina skončila nerozhodně.

Neproměněné střely domácích, dva góly Chomutova

Ihned na začátku druhé třetiny se kupředu hnali Jan Hruška s Roubíkem, kdy druhý jmenovaný poslal krásnou přihrávku Hruškovi, který vystřelil tvrdou střelu na Hanuljaka, ale ten se blýskl výborným zákrokem a puk za svá záda nepustil. Na opačné straně se z ničeho nic před Luňákem zjevil Selingr, tentokrát však skvěle zareagoval Filip Luňák. Ve čtyřiatřicáté minutě se ke střele dostal Kůs, ale pozorný domácí brankář vykopl jeho střelu betonem.

Při další akci byl u puku Radek Duda, který před bránou našel volného Jaroslava Kůse, který zvýšil na 1:2. Hradečtí se ani nestačili rozkoukat a za Luňákem zvovu svítilo červené světlo. Od mantinelu nahodil puk Sikora, Luňák puk vyrazil před sebe a Filip Seman ranou zblízka dorazil puk za domácího gólmana. Při přesilovce domácích na konci druhé třetiny se puku zmocnil Kadlec, na Hanuljaka ovšem nevyzrál a třetina tak skončila 1:3.

Třetí třetina góly nepřinesla

Do třetí třetiny vstoupili Hradečtí velmi aktivně. Střílel Moskal, po něm Roubík, ale žádná ze střel se neujala. Ve čtyřicátépáté minutě Davídek tvrdě srazil Martina Táborského, který s pomocí hráčů odjel na střídačku a Davídek si šel odsedět dvě plus deset minut za naražení zezadu. Vít Budínský vyslal střelu z velkého úhlu na hostujícího brankáře, ale ten jeho střelu přikryl do lapačky.

V další slibné pozici byl opět Budínský, když Koudelka clonil Hanuljakovi před bránou, jenže Budínského střela se znovu zastavila u Hanuljaka. Marek Sikora šel na trestnou lavici za sekání a domácí měli možnost udělat něco s vývojem utkání, jenže do jediné větší akce se pustil Ondřej Hruška, který znovu narazil na Hanuljaka. Od pětapadesáté minuty se Chomutov zaměřil na obranu a puky vyhazoval na zakázaná uvolnění. Do vyložené šance se ještě dostal kapitán Jaroslav Roubík, když si sjel před poloprázdnou bránu, jeho střela ale mířila mimo. Více domácí nestihli a tři body si tak odvážejí hosté.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 0
Vít Budínský 0 0 0 -1 0
Zdeněk Čáp 0 0 0 -2 0
Ondřej Hruška 0 0 0 0 0
Jan Hruška 1 0 1 -1 2
Lukáš Chmelíř 0 0 0 -1 0
Jiří Kadlec 0 0 0 -2 0
Martin Klement 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 0 0 -2 0
Aleš Křetínský 0 0 0 0 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 0 0
Šimon Macháň 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
Václav Pánek 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 -1 0
Martin Táborský 0 0 0 -2 0
Martin Vágner 0 0 0 -2 2
Daniel Volráb 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 60 43 3 40 93,02 0 0

Fotogalerie