Preview k zápasu
út 2.11.2010 | Sanny Muharem

Ve středu zavítá do Hradce jeden z adeptů na postup do extraligy

Ve středu hradečtí hokejisté přivítají na svém ledě největšího adepta na postup do nejvyšší české soutěže, kterým je Chomutov. Východočeši na domácím ledě letos ještě neprohráli a zcela jistě si budou chtít udržet neporazitelnost i nyní. Hradec v minulých třech zápasech získal plný počet bodů, tedy devět. Naopak Chomutov klesl po minulém kole na druhou příčku tabulky a nyní má na svém kontě 31 bodů. Do Hradce Králové však Severočeši vyrazí s novou trenérskou dvojicí Kašpárek – Liška. Utkání startuje v 18:00 hodin pod Bílou věží, tak neseďte doma a přijďte podpořit hradecké hokejisty, určitě bude k vidění velice zajímavá hokejová podívaná.

0 utkání bez vstřelené branky 0
5:2 (Vrchlabí) nejvyšší výhra 5:0 (Písek)
2:8 (Benátky) nejvyšší prohra 2:7 (Havlíčkův Brod)
Jaroslav Roubík (11+5) nejproduktivnější hráč Radek Duda (5+9)
Jaroslav Roubík: 11 nejlepší střelec Tibor Radulay a Filip Seman: 6
Jan Hruška a Jiří Kadlec: 10 nejvíce asistencí Radek Duda a Marek Sikora: 9
Martin Táborský: 34 min. nejtrestanější hráč Lukáš Pulpán: 42 min.
Filip Luňák: 91,16% úspešnost brankáře Miroslav Hanuljak: 93,41% a Alexandr Hylák 90,42%

Chomutov hlásí nového trenéra. Ke kormidlu nastupuje Milan Kašpárek, jenž v minulosti vedl i extraligový celek Karlovy Vary. Jeho asistentem bude Jaroslav Liška, který zde doposud působil jako hlavní kouč. Chomutovští v minulém kole podlehli před vlastními fanoušky 3:4 Berounu. A v předminulém kole vyjížděli na led Havlíčkova Brodu, kde taktéž nezískali ani bod po vysoké prohře 2:7. Nutno však podotknout, že ještě předtím Severočeši drželi šňůru sedmi výher v řadě a dlouhou dobu kralovali tabulce první hokejové ligy.

Naopak svěřenci trenéra Jiřího Mičky mohou do zápasu vstupovat s čistou hlavou a velkým sebevědomím, jelikož v minulém kole zdolali Ústí nad Labem 4:2. A kolo zpět se radovali na vlastním stadionu z výhry ve východočeském derby s Vrchlabím, protože zápas ovládli pěti brankami. V tabulce se Hradec posunul již na čtvrté místo a s celkovým počtem 27 bodů dotírá na třetí Ústí nad Labem.

Vzájemné duely v minulé sezóně

Mužstva se potkala pouze dvakrát. Jedno střetnutí bylo na programu hned první kolo minulého ročníku, když Hradec zajížděl na led Chomutova. Konfrontace vyzněla lépe pro chomutovské hokejisty, když porazili Východočechy 4:2. Odvetné utkání se konalo již na soutoku Labe a Orlice. Velice vyrovnané utkání dospělo až do prodloužení, kde z nacvičeného signálu vystřelil Vít Budínský Hradci dva body.

Hráčský kádr

Chomutovské tabulce produktivity vede Radek Duda, jenž se pyšní pěti vstřelenými brankami a devíti asistencemi. Hned za ním se pohybuje třiadvacetiletý Marek Sikora, který má na svém kontě jedenáct bodů (2+9). Na pozicích brankářů můžeme v Chomutově vidět dva zkušené gólmany. Jedním z nich je Miroslav Hanuljak, který má prozatím odchytaných 547 minut a úspěšnost 93.41%, což ho řadí na páte místo ve statistice brankářů celé ligy. Druhý muž v masce je hradeckému fanouškovi dobře známý Alexandr Hylák, který v minulosti působil na východě Čech. Letos má odchytáno 305 minut s úspěšností 90.42%.

Úvodní buly bude na hradeckém ČEZ Stadioně vhozeno ve středu v 18:00 hodin. Přijďte podpořit hradecké borce na cestě za dalšími body! Kdo by však přeci jen nemohl přijít, může sledovat tradiční textový on-line přenos. Na závěr zbývá představit trojici rozhodčích. Jako hlavní bude utkání řídit pan Zubzanda a na čarách mu budou pomáhat pánové Beneš a Štofa.