st 3.11.2010 | Martin Voltr

Jiří Slabý: Na body jsme dneska měli

Až patnácté kolo první ligy přineslo hradeckým hokejistům první domácí neúspěch. Na nedostatek šancí si stěžovat nemohli, ale Chomutov byl produktivnější a výhrou 3:1 se vyšvihnul do čela tabulky. O hodnocení utkání i dojmy po první třetině soutěže jsme poprosili asistenta trenéra Jiřího Slabého.

Dnes jste si možná vybrali smůlu na úkor toho štěstí, jež vás provázelo v předchozích domácích zápasech.

No, dalo by se to tak říct. Utkání jsme rozjeli dobře a vytvořili jsme si řadu šancí, které jsme neproměnili. Za vyrovnaného stavu 1:1 jsme dostali dvě slepené branky. Ta první byla sice diskutabilní, ale rozhodčí postavení v brankovišti prostě nepísknul, takže se na to vymlouvat nemůžeme. Je škoda, že se nám nepodařilo dát víc než jednu branku. Myslím, že jsme měli na to urvat nějaké body.

Před týdnem jste hovořil o nutnosti rozložení sil do více řad. Naplnila dnes čtvrtá lajna to, co jste po ní chtěli?

Myslím, že kluci si svůj úkol splnili. Od nich to dnes bylo velice slušné utkání.

Máte zprávy o zdravotním stavu Martina Táborského, jenž byl ve třetí třetině tvrdě naražen na mantinel?

Martin má podle lékaře zlomenou lícní kost. Takže to asi bude na delší dobu, bohužel.

Zápas s Chomutovem uzavřel první třetinu ligové soutěže. Jaký je Váš celkový pocit z patnácti odehraných kol?

Měli jsme utkání, která se nám vydařila. Je určitě škoda, že v posledním zápase jsme přišli o domácí neporazitelnost. Venku se nám ze začátku nedařilo. Potom jsme se s hráči dohodli na nějakých věcech, což bylo ku prospěchu a trochu jsme se zvedli. Kdybych to měl shrnout, tak to byl slušný začátek.

Před sezónou jste uváděli jako cíl umístění v první osmičce. Není čas zamířit se svými ambicemi trochu výš, když jste, dá se říct, v kontaktu s čelem tabulky?

To ne. Víte, zase budou jiní soupeři doma a jiní venku. Budeme mít doma nepříjemný Beroun, nevyzpytatelné Litoměřice, Benátky. To jsou papírově slabší soupeři, ale o to zrádnější. Musíme hrát s pokorou, jít od zápasu k zápasu a snažit se ty bodíky sbírat. Liga je letos strašně vyrovnaná. Prohrajete třikrát a jste pomalu jedenáctí.

Dva hlavní favoriti první ligy, Ústí a Chomutov, letos neprožívají tak úspěšný ročník. Myslíte, že ostatní týmy s nimi mohou hrát úspěšněji, než v předchozích sezónách?

Je to možné. Ale každé utkání je jiné, takže se z krize můžou zase dostat. My jsme třeba měli to štěstí, že jsme Ústí na jeho ledě nachytali, když se mu tolik nedařilo. V tomhle směru nemyslím, že by ty týmy byly zas tak jiné oproti minulým rokům. Pořád tam jsou siloví hráči, ostřílení extraligou. Za výhru v Ústí jsme byli hodně šťastní, ale zase dneska s Chomutovem jsme neuspěli.