Rozhovory
čt 4.11.2010 | Petr Neckař

Aleš Křetínský: Trápili jsme se v koncovce

Ve středu hradečtí hokejisté v této sezoně utrpěli první domácí prohru. Krátce po ukončení utkání jsme pozvali k redakčnímu mikrofonu obránce Aleše Křetínského. V rozhovoru jsme se zaměřili na hodnocení utkání.

Jak zápas s Chomutovem hodnotíte?
Utkání bylo hodně taktické, hodně opatrné. Nemělo až takovou rychlost, ale o to více se taktizovalo. Dostali jsme gól a hned jsme vyrovnali na 1:1, obraz hry byl v té době stále stejný. Potom jsme si začali vypracovávat stále víc a víc šancí - řekl bych, že i gólových. Škoda, že jsme je nedali. Poslední dobou se na jeden gól strašně nadřeme. Chomutov je soupeř, kterému se nenastřílí jen tak pět gólů. My jsme šance nevyužili, což soupeř potrestal.

Už jste zmínil první třetinu, kdy jste dostali první gól, naštěstí jste ale brzo vyrovnali. To vám v té době určitě pomohlo…
Ano, to nám pomohlo. Potom už byl ale zápas opatrnější. Je škoda, že jsme nevyužili obrovské šance.

Ve druhé třetině hosté upravili skóre zápasu nejprve na 1:2. Jak jste ten gól viděl?
Myslím si, že tam byl postaven hráč v brankovišti. Sudí to přehlédl a nechal běžet hru. Krátce nato jsme dostali ten gól. A po chvíli další a bylo to 1:3. Myslím si, že jsme měli šance na vyrovnání. Podle mě jsme si zasloužili aspoň bod.

Po druhé třetině v kabině určitě nebylo nikomu do smíchu. Co vám radil trenér?
Mluvili jsme o tom, že nám nezbývá nic jiného, než to trochu otevřít. Stáhli jsme to na tři pětky, abychom byli ve větším tempu, aby hráči byli víc na ledě. Bohužel to ale žádné ovoce nepřineslo. Trápili jsme se v koncovce.

Ve třetí třetině byl zraněný Táborský. Co se mu stalo?
Byl naražený na mantinel… Má prasklou kost.

V utkání s Chomutovem jste byl vyhlášen nejlepším hráčem domácího celku. Díky čemu myslíte, že to bylo?
Možná to bylo díky tomu, že se snažím klukům dobře rozehrávat puky - tak, aby je dostávali až ve středním nebo útočném pásmu. Snažím se tak hrát každý zápas.

V pátek budete hostit Znojmo. Nač byste pozval fanoušky?
Věřím, že utkání se Znojmem bude úplně jiné než s Chomutovem. Jsem přesvědčen, že zápas dotáhneme do vítězného konce. Budeme dravě chodit do brány. Budeme se snažit zakončovat.