st 30.1.2013 | Lukáš Drapák, Sanny Muharem

Olomouc bere všechny body. Po dominantním výkonu zvítězila 6:2

Královští lvi nestačili před domácím publikem na Kohouty z Olomouce. Po optimistickém úvodu přišlo kruté vystřízlivění. Hradec se sice ujal vedení, avšak v závěru první dvacetiminutovky se povedlo Hanákům otočit stav. Olomouc si značně komplikovala život nedisciplinovaností – Východočeši měli v zápase k dispozici celkem dvanáct přesilových her, ale využili pouze dvě. Vágner krátce před polovinou duelu ještě srovnal, následně už byl však na hřišti jenom jeden pán. Hanáci přebrali iniciativu zápasu a do svatyně Filipa Luňáka nasázeli další čtyři kousky. Svěřenci trenéra Jiřího Kučery už s nepříznivým stavem nic neudělali a padli v poměru 2:6. Olomouckou výhru režíroval Matěj Pekr, jenž se trefil čtyřikrát.

Hradec vedení neudržel

Olomoučtí vstoupili do utkání aktivněji a během první minuty otestovali Luňákovu připravenost dvěma střelami, ovšem Luňák obě pokryl. Poté už začali úřadovat také domácí, kteří si získali možnost početní výhody. Po pár šancích, které ještě stihl Kašík pochytat, přišla první branka Východočechů, když David Roupec prostřelil brankáře hostů krásou ranou od modré čáry – 1:0. Po první brance se utkání vyrovnalo a hosté znovu začali dobývat hradeckou svatyni a u pár šancí se musel Luňák ohánět.

První třetina s sebou přinášela samé vyloučení. Oba týmy se v pěti téměř ani neohřály. Hanáci si se svojí další přesilovkou poradili o mnoho lépe než chvilku předtím a po dělovce Matěje Pekra bylo vyrovnáno na 1:1.

Hosté jakoby po vstřelené brance ještě více ožili a tlačili se více a více do šancí, po jedné z nich si připsal výtečný zákrok gólman domácího týmu, když vyrážečkou zneškodnil velkou šanci. Už se zdálo, že se nic vážného do konce první periody nestane, avšak celou situaci vzal na sebe Matěj Pekr, který ujel všem svým a po blafáku si připsal druhý gól v utkání – 1:2.

Po gólu na každé straně

Na začátku další části si Hradec vytvořil další možnost přesilové hry, ve které mohl vyrovnat Zdeněk Kubica, jenž si našel puk po střele Drtiny, ale svojí dorážku nasměřoval pouze do brankáře. Neuběhlo dlouho a byla tu další možnost skórovat. Přesilovka se po chvíli stala dvojnásobnou a domácí toho využili. Po několika přihrávkách se ke střele dostal Martin Vágner, přičemž zamířil přesně pod břevno – 2:2.

Hradečtí se víc a víc snažili dostávat do šancí, ale po pár nevyužitých akcích přišel trest od Hanáků. Matěj Pekr si našel přihrávku Řípy a po pěkné střele završil svůj hattrick – 2:3. Gól znamenal zvýšení aktivity lvů, ovšem Kašík chytal velmi dobře. V další šancí se řítil Haluza na brankáře, ovšem ani on na něho nevyzrál. Do konce třetiny se jakoby oba týmy uklidnily a k vidění nebyly žádné příležitosti.

Olomouc nasázela Hradci další tři fíky

Úvod poslední části začal pro domácí jak z hororu. Hned po dvaceti sekundách se další krásnou střelou pod břevno prezentoval opět Matěj Pekr a připsal si tak čtvrtou branku – 2:4. Po několika odehraných minutách to byla stále Mora, která určovala tempo hry a byla po většinu času v pásmu Královských lvů. Při hře čtyři na čtyři svítilo červené světlo za zády Luňáka již popáté, a to když se trefil Pavel Selinger – 2:5.

Utkání se pomalu začalo měnit v exhibici hostů, což umocnila ještě šestá branka v kleci Filipa Luňáka. Čtvrtá lajna Olomouce se prezentovala pěknou kombinací, když na její m konci stál Lukáš Králík, který dopravil černý touš za záda brankáře – 2:6. Mora se po tomto gólu výrazně uklidnila a držela puk na svých holích, domácí se k nějakým šancím dostávali jen sporadicky, a když už si ji vytvořili, zaúřadoval Kašík.

Když se ani lvům nepodařilo využít minutu a půl dlouhou přesilovku, bylo o výsledku stoprocentně rozhodnuto. Utkání mohla okořenit menší potyčka mezi Budinským a Švahňalem, ovšem rozhodčí zakročili včas. Hosté si v poklidu dokráčeli pro tři body a zaslouženě si je odvážejí na Hanou.

Jiří Kučera (Královští lvi Hradec Králové):
Začali jsme dobře, dali jsme gól z přesilovky. Pak ale soupeř srovnal a hodně důležité bylo, že sedmnáct sekund před koncem první třetiny jsme nechali hráče samotného a Olomouc vedla 2:1. Ve druhé třetině jsme měli hodně přesilovek, jenže jsme proměnili jenom jednu, což bylo málo. Před třetí částí jsme si řekli, že budeme hrát opatrně dozadu a když bude šance, půjdeme do soupeře agresivně. Během pěti minut jsme ale dostali tři góly a bylo po zápase.

Petr Fiala (HC Olomouc):
Jak s výsledkem, tak s hrou jsme spokojeni. Měli jsme hodně vyloučených, takže jsme natrénovali hru v oslabení. K našemu vítězství určitě přispělo, že domácím chybí hodně útočníků, což se musí na hře zákonitě projevit. Tím nechci říct, že jsme vyhráli jen díky tomu, ale to mužstvo pak nemá takovou kvalitu, jakou by jinak mělo. Odehráli jsme velice kvalitní zápas dopředu, od druhé třetiny jsme si vytvářeli hodně šancí.