Rozhovory
čt 31.1.2013 | Sanny Muharem

Lidi nás vypískali zaslouženě, je si vědom David Roupec

Výsledková i herní krize nadále přetrvává. Královští lvi nestačili na svém stadionu na sebevědomou Olomouc, které vítězství zařídil Matěj Pekr. Ten totiž Královéhradecké sestřelil čtyřmi góly. Hanáci putovali na trestnou lavici celkem třináctkrát v zápase, domácí celek velkou nedisciplinovanost svého soupeře však neztrestal. „Je to děsivé, Olomouc byla hratelná, ale my jsme stejně prohráli,“ nebral si servítky po skončení utkání dvacetiletý obránce David Roupec.

Ve středečním utkání proti Olomouci jste prohráli 2:6. Odpovídá výsledek předvedené hře?
Skončilo to 2:6, takže asi jo. Já nevím, co k tomu jiného říci. Oni dávali góly téměř ze všeho, my ne. U nás dali ke všemu branky jenom beci, útok bohužel nepracoval tak, jak měl. Co tedy chceme…

Ukázalo se právě to, že postavení týmů v tabulce ovlivňuje psychiku?
Projevilo se to hodně. Olomouci se dařilo téměř všechno, na co sáhla. Matěj Pekr dal čtyři góly. Snažíme se a nejde to. Tedy ale nevím, zda se snaží všichni. Já osobně do toho dávám úplně všechno, jezdím na 110% a je to k ničemu.

V současné chvíli ale potřebujete sbírat body, místo toho přicházejí podobné nezdary. Jak je možné, že se to stále nezlepšuje?
Je to děsivé. Mně přijde, už to snad lepší ani nebude. Přijede Olomouc, která byla hratelná. Utkání jsme měli dobře rozehrané, místo toho prohrajeme… 2:6 a lidi nás vypískají. Nutno ale říci, že zaslouženě.

V souboji exceloval především olomoucký útočník Matěj Pekr, který vás uzemnil čtyřmi góly. Jak složité bylo ubránit ho?
Vůbec. Nechci ho nějakým způsobem urazit, ale je to hráč jako každý jiný. Má sice hodně bodů, ale že by byl nějak extra skvělý, to jsem si nevšiml. Každou šanci však dokázal využít.

Ty sám jsi vstřelil úvodní branku střetnutí, jak se situace narodila?
Vít Budínský nebo Petr Haluza mi tam přiklepl puk a já to měl na volej. Už jsem se jenom podíval, kam to dám. Věděl jsem, že to bude gól. Pod víko, nebylo se o čem bavit. Bohužel to nic nevyřešilo.

V zápase jste měli k dispozici celkem dvanáct přesilových her, využili jste ale jenom dvě…
Dvanáct přesilovek? To byla trapnost z naší strany, pokud to takhle řeknu… Z takového počtu početních výhod musí padnout daleko více branek. Když to neproměníme, nemůžeme zvítězit.

Věříš, že se do play-off ještě nějakým způsobem prokoušete?
Kdybych nevěřil, tak tu nemohu být. Já pevně doufám, snad to dopadne. Máme to stále ve svých rukou. V Benátkách nejspíše budeme hrát o všechno.