Preview k zápasu
út 29.1.2013 | Lukáš Drapák, Sanny Muharem

Přetahovaná o play-off pokračuje. Hradec vyzve silnou Olomouc

Do konce základní části zbývá pouhých sedm kol, pak bude jasné, zda si Královští lvi zahrají i v letošní sezóně play-off. Všechny zbývající zápasy jsou tak pro Východočechy více než důležité, případná ztráta by je mohla později mrzet. Pod Bílou věž přijede druhý tým tabulky, tedy Olomouc. Ta hraje relativně v klidu, postup do vyřazovacích bojů již má jistý. Hradec bude mimo jiné bojovat na dálku s Benátkami, které mají stejný počet bodů. Střetnutí mezi Královskými lvy a Olomoucí startuje ve středu v 18.00 hodin.

Porovnání soupeřů
vs.
9. postavení v tabulce 2.
17-3-6-19 celková bilance 28-2-7-8
63 získané body 95
134:144 skóre 158:95
6:0 (Most - D) nejvyšší výhra 9:0 (Benátky n/J - D)
1:7 (Jihlava - V) nejvyšší prohra 1:5 (Ústí - V)
Michal Tvrdík (9+22) nejproduktivnější hráč Matěj Pekr (23+20)
Petr Haluza a David Švagrovský: 14 nejlepší střelec Matěj Pekr: 23
Michal Tvrdík: 22 nejvíce asistencí Jiří Řípa: 24
Martin Vágner: 82 min. nejtrestanější hráč Radim Kucharzcyk: 72 min.
Filip Luňák:
16 zápasů, 90,72%
úspěšnost brankáře Libor Kašík:
31 zápasů, 93,56%

Hradec zažívá v poslední době krušné chvíle. Po pětizápasové sérii porážek se konečně v sobotu radoval. Ukořistil totiž všechny body na ledě Litoměřic. „Za sobotní vítězství jsme šťastní, snad klukům vlilo do žil potřebnou sebedůvěru,“ Jiří Kučera.

Jiří Kučera

Proti Královským lvům se však postaví silná Olomouc, která sází jednu branku za druhou. „Olomouc má svou kvalitu, je to zkušené mužstvo s řadou šikovných hokejistů. Doufám, že se nám povede navázat na vítězství v Litoměřicích a podaří se nám před domácím publikem uspět,“ přeje si hlavní kouč Východočechů Jiří Kučera.

Hradec po dlouhé době vyhrál, Olomouc naopak

Poslední zápasy soupeře
Kadaň – Olomouc 3:2
Olomouc – Jihlava 4:0
Třebíč – Olomouc 0:4
Olomouc - Ústí 1:4

Hradec v sobotu přerušil sérii pěti porážek a v Litoměřicích zvítězil 4:2, čímž se doufejme, probudil k lepším zítřkům. Zato Olomoučtí po dvou jasných výhrách nad Jihlavou a Třebíčí v poměru 4:0, doma nestačili na rozjeté Ústí nad Labem a prohráli 1:4. To jim ovšem prvenství v tabulce domácích zápasů zatím nevzalo. Olomouc doma prohrála v základní hrací době pouze jednou, což je velmi solidní bilance.

Čech do Crimmitschau, Kucharczyk na marodce

Po téměř dvou sezónách strávených v barvách Hradce Králové se brankář Jakub Čech stěhuje do zahraničí. Jeho novým působištěm by mělo být v Crimmitschau, kde si zachytá druhou nejvyšší soutěž. Soutěžní ročník v Hradci tedy nedochytá a jedničkou se tak opět stává Filip Luňák.

Na straně Hanáků došlo k citelné ztrátě, když se na ledě Třebíče nešťastně zranila opora Radim Kucharczyk a na hokej musí minimálně na měsíc zapomenout. Dále byl olomoucký trenér Petr Fiala nucen kvůli zranění beka Tomáše Houdka povolat do konce sezóny Ondřeje Kříže z Litoměřic.

Návrat veterána aneb Jiří Dopita našel ty správné brusle

Dva a půl měsíce trvalo, než se dal nejstarší, dosud hrající člen zlaté party z Nagana, dohromady. Nejprve se Jiří Dopita dlouho dostával ze zdravotních patálií a potom ještě nemohl přijít na kloub novým bruslím. Celou svoji kariéru zatím bruslil na umělých „skořepinách“, jak tomu sám zmiňovaný přezdívá a přechod na kožené brusle byl problém.

Nemohl najít ten správný typ, který by nahradil jeho na trhu už nedostupný model. Až teď, zdá se, našel ten správný, a tak už pět kol znovu brázdí prvoligové ledy. Stihl vstřelit jednu branku a tři připravit.

Vzájemným zápasům zatím vládne Mora

Jeden bod a drtivé skóre 5:14, to je zatím bilance z pohledu Hradeckých. V prvním zápase v Kohoutí plech-aréně padli Východočeši po vyrovnaném průběhu, kdy vítězství pečetil až gólem při hradecké power-play Radim Kucharczyk 4:2.

Další utkání odehráli Hradečtí na domácím ledě a podlehli Hanákům po prodloužení 3:4. Poslední vzájemný duel v Olomouckém kraji už tak vyrovnaný nebyl, Hradec si pod Bílou věž odvezl nelichotivý výsledek 0:6. Teď má poslední šanci s touto nepříznivou bilancí něco udělat.

Olomoucký odstřelovač Matěj Pekr

V Olomouci tento ještě poměrně mladý útočník působí od sezóny 10/11, kdy přišel z konkurenčního Šumperka. Tam svou kariéru také odstartoval. Za dvě předchozí sezóny nastřádal 21 gólů, v této už jich má na kontě 23 a je prozatím nejlepším střelcem hanáckého týmu.

Matěj Pekr má na kontě úctyhodných 43 bodů (23+20). Velmi dobře, co se týče individuálních statistik, je na tom také Jiří Řípa s 38 body (14+24). Trojici nejlépe bodujících hráčů uzavírá dlouholetá opora Radim Kucharczyk, který disponuje 32 body (17+15).

Doplňte si fan sortiment

Již hodinu před zápasem bude na hradeckém stadionu u hlavního vchodu otevřen stánek Střída sportu. Zde si budete moci vybrat z nové kolekce dresů či jiných fanouškovských předmětů.

Parkujte bezplatně

V době každého domácího zápasu můžete využívat bezplatné parkoviště, které je od zimního stadionu zhruba tři minuty chůze. Vaše auto totiž můžete nechat bezplatně na parkovišti Univerzity. Otevřeno bude vždy hodinu před začátkem domácího zápasu. Využijte tak této možnosti.

Zajímavosti k zápasu

» Hradečtí svého soupeře letos ještě nedokázali ani jednou porazit.

» K dispozici Jiřímu Kučerovi již nebude brankář Jakub Čech, který putuje do zahraničí.

» Za Hradec nyní hraje Petr Haluza, který ještě vloni nastupoval za Olomouc. Jak se mu bude proti svému bývalému zaměstnavateli dařit?

» Mimo hru budou David Švagrovský a Jan Berger kvůli nemoci. S tréninkem postupně začal útočník Patrik Moskal, do utkání s Olomoucí ale také nezasáhne.

Duel mezi Hradcem a Olomoucí startuje již ve středu v 18.00 hodin na královéhradeckém zimním stadionu. Přijďte podpořit Královské lvy v co největším počtu! Kdyby však někdo na zimák zamířit nemohl, může sledovat textový on-line přenos.

Sestavy z minulého utkání
Luňák – Drtina, Zukal, Roupec, Vágner, Chmelíř, Čáp, Kováč – Švagrovský, Tvrdík, Kubica – Třetina, Brož, Říha – Budínský, Macháň, Haluza – Valášek, T. Půlpán, A. Půlpán – Brida. Trenér: Jiří Kučera.
Kašík – Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Staněk, Kotvan, Valenta, Kadela, Janáček – Herman, Dopita, Selingr – Rác, Řípa, Vodný – Švaňhal, Diviš, Hampl – Číp, Králík. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.