Zápasy
so 20.10.2012 | Martin Doležal, Martin Voltr

Výborný zápas! Hradec přetlačil Duklu 3:2 a protáhl její venkovní trápení

Hradečtí příznivci v sobotu sledovali dosud nejkvalitnější domácí utkání. Východočeši se toužili pomstít Jihlavě za debakl v úvodním kole, ovšem skóre odvety otevřeli ve vlastním oslabení hosté. S dalšími přesilovkami však naložil úspěšně Petr Haluza, čímž otočil stav na 2:1. I když pak početní výhodu využila i Dukla, na úder Davida Švagrovského z 52. minuty už nenašla odpověď. Po dramatické bitvě, kterou podpořili také výborní brankáři na obou stranách, tak nakonec zvítězili Hradečtí 3:2!

Hradečtí měli navrch, ale kýženou branku nedali

Vstup do utkání se lépe vydařil hostům. Jihlavští byli aktivnější, ale nedokázali nalézt sebemenší skulinu k překonání domácího brankaře. Hradečtí se ovšem nechtěli jen bránit a jejich výpady do útočného pásma byly postupem času víc a víc nebezpečné. Královští lvi mohli jít do vedení zásluhou Víta Budínského, který zachytil rozehrávku brankáře Davida Ritticha, ale v cestě do prázdné brány mu stál obránce.

Domácí se zhostili iniciativy, defenzíva hostujícího celku ale byla pozorná. Snažil se to vyvrátit Milan Valášek, jenž ujížděl ze strany na brankaře, avšak místo střely zvolil zadovku na Šimona Macháně. Ten už nedokázal zakončit.

Hra se do konce úvodní části příliš nezměnila. Hradec byl aktivnějším týmem. Nutno dodat, že si dokázal vytvořit i gólové šance, především aktivní Vít Budínský stále dělal hostům velké problémy. Branka ale nepadla, a tak oba týmy odcházely do kabin za stavu 0:0.

Parádní hokej přinesl góly na obou stranách

Úvod druhé části vyšel opět Dukle, ale již s gólovou tečkou na závěr. Při vlastním oslabení si do útočného pásma najel Lukáš Nahodil, jenž dostal krásnou přihrávku od Kolafy. Nahodil si před Čechem věděl rady a střelou nad lapačku otevřel skóre utkání – 0:1.

Domácí byli brankou zaskočeni, ale bojovným výkonem se snažili o vyrovnání. Rittich si však s každou šancí věděl rady, střelecké pokusy domácích tak vždy končily u něj. Ve 31. minutě ale už přišlo zasloužené vyrovnání.

Královští lvi se svojí druhou přesilovkou naložili tím nejlepším možným způsobem. Budínský napálil z pravé strany puk před branku, kde jej dobře postavený Petr Haluza tečoval a rozvlnil tak síť za hostujícím gólmanem – 1:1.

Druhá perioda nabídla divákům parádní hokej z obou stran. O minutu později mohl zvrátit výsledek zpět na jihlavskou stranu Hubáček, který měl před sebou zcela odkrytou branku. Čech jej ale fantastickým zákrokem vychytal. Bojovná vůle, aktivní hra a precizní přechod do útočného pásma ukazoval, že Hradečtí chtějí získat všechny tři body. Závěrečným tlakem před sirénou ale branku vstřelit nedokázali.

Hradec otočil stav a došel si pro vítězství

To, co se nepovedlo domácím na konci druhé periody, se povedlo na začátku té třetí. Přesilovou hru dokázali Východočeši znovu využít a ujali se tak vedení. Tísněný Mikeska nahrál osamocenému Petru Haluzovi, jenž si před hostujícím brankařem věděl rady – 2:1.

Jihlavští se v koncovce spíše trápili. Přesto dokázali svou první využitou přesilovkou náhle vyrovnat. Na modré čáře Tomáš Kolafa viděl provoz před Čechovou bránou a jeho nahození tak skončilo až v síti – 2:2.

Jenže vůle hradeckého celku byla velká, inkasovaná branka ho ještě více nakopla a v 52. minutě znovu dokázal strhnout vedení na svou stranu. Martin Vágner našel svojí přihrávkou na hranici brankoviště Davida Švagrovského. Ten byl tísněný, ale přece dokázal propasírovat puk za brankovou čáru – 3:2.

Závěrečnou snahu Dukly utnul faul Tomáše Kolafy, po němž už hostům zbývalo příliš málo času. Krátkou hru bez brankáře v gól nepřetavili, body tak zaslouženě zůstaly v Hradci Králové.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 0
Luděk Brož 0 0 0 0 0
Vít Budínský 0 1 1 -1 0
Zdeněk Čáp 0 0 0 0 0
Petr Haluza 2 0 2 -1 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Lukáš Chmelíř 0 1 1 -1 0
Jakub Kania 0 0 0 1 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Martin Klement 0 0 0 0 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 0 2
Jakub Luštinec 0 0 0 0 0
Šimon Macháň 0 0 0 0 0
Michal Mikeska 0 1 1 -1 0
Patrik Moskal 0 1 1 1 2
David Roupec 0 1 1 -1 2
Vladimír Říha 0 0 0 0 0
David Švagrovský 1 0 1 1 2
Martin Vágner 0 1 1 1 2
Milan Valášek 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Čech 60 30 2 28 93,33 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové):
My jsme rádi za tři body. Měli jsme špatný vstup do sezóny, nyní už se ty výkony nějakým způsobem zvedají. Úvod střetnutí odpovídal tomu, že obě mužstva nejsou zcela v laufu. Následně se utkání rozjelo. Především díky přesilovkám jsme se dostali do vedení, které jsme udrželi. Musím kluky pochválit, že to odbojovali a odpracovali. Na naší straně panuje jednoznačně spokojenost.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava):
Předvedli jsme zodpovědný výkon, bohužel se nám nepodařilo dosáhnout na body. Za tu předvedenou hru jsme si nějaký ten bod zasloužili. Rozhodly přesilové hry, když soupeř využil dvě. Ten třetí gól byl doslova dotlačený, smůla pro nás, nedá se nic dělat. Věřil jsem tomu, že tady něco urveme, bohužel.

Fotogalerie