Ohlasy k zápasu
ne 21.10.2012 | Lenka Jonešová

David Švagrovský: Jsme rádi za další důležité vítězství

V sobotním utkání proti Jihlavě dokázali Královští lvi oplatit soupeři vysokou prohru z prvního kola a na domácím ledě vyhráli 3:2. O rozhodující branku se v 52. minutě postaral útočník David Švagrovský. „Vágoš mě hezky našel před bránou. Puk potom nějak zůstal pod námi, já jsem do něj plácnul a padl z toho gól,“ okomentovala svou vítěznou trefu letní posila.

Získali jste další cenné tři body do tabulky, takže s utkáním můžete být spokojeni...
Určitě jsme spokojení. Jsme rádi, že jsme vyválčili další důležité vítězství. Pro nás to jsou zlaté tři body.

Z prvního letošního utkání s Jihlavou jste si odvezli vysokou porážku 1:7. Co bylo hlavním cílem před dnešním zápasem?
Hlavní bylo podchytit začátek zápasu. Ty nám dělají problém od začátku sezóny. Věděli jsme, že Jihlavě máme co vracet, protože asi každý si pamatuje tu prohru z prvního kola.

Opět jste měli pomalejší rozjezd do utkání. Celý zápas se ale neuvěřitelnými zákroky prezentoval Jakub Čech…
Začátek nebyl úplně ideální. Kuba Čech nás hodně podržel, celý zápas nás držel nad vodou. Myslím si ale, že jsme se postupně dostali do tempa a pak už to bylo dobré.

V utkání padlo pět branek, ani jedna však při hře pět na pět. To je celkem rarita, nemyslíš?
Oba týmy dobře bránily, hráči si drželi svoje posty. Právě kvůli tomu to asi nebyl nijak krásný hokej na pohled, ale byl to takový urputný hokej. Všichni se drželi systému, který nám trenéři naordinovali.

Oproti minulému utkání s Kadaní to ovšem byl zápas nebe a dudy…
Samozřejmě. S Kadaní nikdy nehrajeme pěkný hokej. My ještě pořád nejsme v takové pohodě, abychom mohli každého přehrávat a sehrávat krásné akce se zakončením do prázdné brány. Jsme prostě rádi, když urveme tři body, a to je pro nás v současné situaci to hlavní.

Tvůj rozhodující gól vypadal sporně. Nestál jsi v brankovišti?
Nemyslím si, že byl sporný. Dostal jsem krásnou nahrávku od Vágoše (Martina Vágnera) a jejich hráč tam nějak tečoval puk, který zůstal pode mnou. Takže to určitě nebylo tak, že bych to kopnul do brány nebo že bych stál v brankovišti. Podle mě tedy jednoznačný gól.

Určitě ho ale můžeš označit jako šťastný gól…
Asi trochu ano. Ta akce od základu nebyla úplně špatná, vyměnili jsme si puk, pak mě Vágoš hezky našel před bránou. Puk potom nějak zůstal pod námi, já jsem do něj plácnul a padl z toho gól. Vždycky se snažím dorážet, takže jsem rád, že to tam spadlo.