Vlakový výjezd do Berlína

Z hradeckého hlavního nádraží 5. října dopoledne vyrazí souprava čítající lokomotivu a dvanáct vagonů. Je tím pádem jasné, že legendární výjezd do Štýrského Hradce bude překonán – do Rakouska jelo v říjnu 2019 jedenáct vagonů. A i tam došlo k navýšení oproti původnímu plánu. 5. října, kdy se zápas v Berlíně uskuteční, budou mít týmy odehrané čtyři zápasy základní skupiny. A je tak dost možné, že právě souboje s Eisbären budou rozhodovat o postupu nebo nepostupu do další fáze soutěže. I proto budou Lvi potřebovat co největší podporu. Ideálně celého vlaku!

Vlaková souprava Mountfieldu HK bude, stejně jako při výjezdu do Grazu, přistavena na nástupišti č. 2, kolej č. 2 hlavního nádraží v Hradci Králové. Pro příchod na toto nástupiště využijte prosím příjezdový podchod, který se nachází v levé části nádražní haly (u knihkupectví). Nástup do vozu bude všem fanouškům umožněn od 8:45, a to vždy předními dveřmi příslušného vagonu (zadní budou uzavřeny). Každá jízdenka je přitom určena pro konkrétní číslo vagonu, které budou zřetelně označeny. Hokejový klub žádá fanoušky o vytisknutí jízdenek, voucherů na šály a včasný příchod na hlavní nádraží, aby nástup do vlaku proběhl bez komplikací a souprava mohla dodržet plánovaný odjezd v 9:13.

U každého otevřeného vstupu do vagonu bude obsluha, která po načtení QR kódu jízdenky a ověření její platnosti předá každému z fanoušků vstupenku na hokej a případně výjezdovou šálu, pokud si ji daný fanoušek zakoupil. Následně bude fanoušek vpuštěn do vlaku, v rámci „svého“ vagonu může zaujmout libovolné místo v kupé (kupé nabízí osm míst k sezení).

Během jízdy jsou všichni cestující povinni dodržovat „Smluvní přepravní podmínky Českých drah pro veřejnou drážní osobní dopravu“ včetně zákazu kouření ve vlaku. Z důvodu překročení státní hranice zároveň platí povinnost všech cestujících mít u sebe platný doklad totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas).

Za lokomotivou bude připojeno celkem 12 vagonů – 3 fanouškovské, 1 cateringový pro fanoušky, 4 fanouškovské a 4 určené pro klub (vedení, partnery a hráče). Jednotlivé sekce (včetně cateringového vagonu) přitom nebudou průchozí!

V průběhu cesty bude catering zajišťovat společnost Cool Team, na kterou jsou fanoušci zvyklí také z ČPP Arény. Po minulých zkušenostech si fanoušci budou moci zakoupit nealkoholické i alkoholické nápoje včetně čepovaného piva, k dispozici budou mít také teplý i studený bufet (ohřívané párky, obložené bagety, řízky nebo caesar salát). Občerstvení bude mezi fanoušky roznášeno personálem společnosti Cool Team.

Cesta by měla trvat 6 hodin a 27 minut, předpokládaný příjezd do stanice Berlin-Lichtenberg je v 15:40. Tato stanice je od haly Wellblechpalast, kde se bude utkání hrát, vzdálena přibližně 6,5 km a transfer mezi oběma místy nebude pro fanoušky zajištěn. V berlínské MHD přitom v rámci proticovidových nařízení platí povinnost nosit roušky nebo respirátory. Po příjezdu budou mít fanoušci časový prostor (necelé 4 hodiny) na přesuny nebo procházku městem. V hale Wellblechpalast je bezpodmínečně nutné dodržovat návštěvní řád a to včetně zákazu používání pyrotechniky.

Jízdní řád soupravy Mountfieldu HK a důležité časy:

  • 9:13 – Odjezd ze stanice Hradce Králové, hl. nádraží
  • 15:40 – Příjezd do stanice Berlin-Lichtenberg
  • 19:30 – Začátek utkání Berlin vs. Mountfield HK
  • 23:30 – Odjezd ze stanice Berlin-Lichtenberg
  • 6:00 (6.10.) – Příjezd do stanice Hradce Králové, hl. nádraží

V Berlíně bude vlak po dobu konání utkání odstaven na nádraží, fanoušci si v něm mohou zanechat osobní věci na vlastní riziko. Odjezd vlaku zpět ze stanice Berlin-Lichtenberg je naplánován na 23:30, na nikoho není možné čekat, proto klub doporučuje včasný příchod na nádraží. Vstup do vlaku bude umožněn od cca 23:00 a také při zpáteční cestě je nutné prokázat se platnou jízdenkou, tištěné jízdenky proto v žádném případě nevyhazujte! Během cesty do Hradce Králové platí totožná pravidla jako při cestě do Berlína.


Využijte speciální akci Fanshopu

🚂 V rámci velké vlakové výpravy si pro vás připravil zajímavou akci také náš fanshop 🛒 Kšiltovka zdarma? Ta přijde vždycky vhod 🧢 fanshop.mountfieldhk.cz

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne Pondělí 3. října 2022

Důležité informace od berlínské policie


Informace o cestě z haly na nádraží

Přichází nám dotazy, jak se v Berlíně po zápase dostat co nejlépe z haly na nádraží, přinášíme vám proto pár tipů. Mezi koncem zápasu (cca 22:00) a odjezdem vlaku (23:30) je přibližně 1,5 hodiny, cestu můžete zvládnout několika způsoby:

  • PĚŠKY (4,8 km = 59 min, mapa): Z haly Wellblechpalast přes Vulkanstraße na Berlin-Lichtenberg.
  • MHD (33 min, mapa): Pěšky 1,4 km na zastávku Werneuchener Str., poté autobusem č. 256 (22:31, 22:51, 23:11) na zastávku Zentralfriedhof via S+U Lichtenberg a následně pěšky 700 m na nádraží Berlin-Lichtenberg.
  • TAXI (15 min): Například +49 30 61626367, +49 30 3416908, +49 30 202020.

Nezapomeňte, že v berlínské MHD je povinnost nosit ochranu dýchacích cest.
Zároveň upozorňujeme, že na zimním stadionu nejsou přijímány platební karty, proto u sebe mějte dostatečnou hotovost.