Petr Svoboda – asistent trenéra

Petr Svoboda se narodil v Jihlavě 20. června 1980 a s tradiční značkou Dukla Jihlava spojil i svá mládežnická léta. Pravidelně jezdil na reprezentační akce, s českým juniorským výběrem vybojoval v roce 2000 dokonce zlaté medaile na mistrovství světa. Už v 17 letech hrál 1. ligu v Havlíčkově Brodě a o rok později už byl stabilním členem jihlavského extraligového áčka. V roce 1999 si ho pod svá křídla stáhl Třinec a mladý bek se po roce u Ocelářů na tři roky přestěhoval do zámoří.

Na draftu 1998 si ho vybralo Toronto, v jehož dresu nakonec odehrál 18 zápasů, dalších 130 přidal na farmě v AHL. Nadějně našlápnutou kariéru ale zastavila zákeřná nemoc imunitního systému, kterou se sice podařilo operací zažehnat, hráčskou kariéru ale musel Petr Svoboda ukončit. Od hokeje si dal chvíli pauzu, ale nevydržel to dlouho. Získal nejvyšší trenérskou licenci a začal se věnovat výchově a tréninku mladých hráčů jak v Jihlavě, tak na reprezentační úrovni.

Ve spolupráci s Jakubem Petrem vedl dva roky jako asistent českou osmnáctku, s níž získal v roce 2014 pro Českou republiku stříbro z mistrovství světa, a následně dva roky dvacítku. Kromě toho dohlížel jako hlavní kouč a později i šéftrenér mládeže na naděje jihlavské Dukly.

V roce 2018 přišlo poprvé laso z extraligy, jako svého asistenta si ho vybral Tomáš Martinec. Ve druhé hradecké sezóně navíc pomohl k 2. místu v Lize mistrů. Na tuto úspěšnou spolupráci mohou oba plynule navázat v sezóně 2021/22, protože Petr Svoboda se do Mountfieldu HK na stejné pozici po roce v Jihlavě znovu vrátil.