Rozhovory
ne 2.2.2014 | Martin Voltr, Lucie Lobo

Puk zaplaval, nebo byl snad i tečovaný, smutní Ondřej Kacetl

Fanoušci, kteří se s hradeckými hokejisty vydali do Litvínova, své cesty určitě nelitovali. Zápas jim toho nabídl opravdu hodně – strhující drama i vítěznou bitku. To nejdůležitější ale bohužel oslavit nemohli, v čase 59:39 totiž Mountfield ztratil vyrovnaný stav i šance na body. K úspěchu mu nestačil ani šestý gól slovenského střelce Rastislava Deje za poslední měsíc, ani výborný výkon Ondřeje Kacetla, pro nějž byl rozhodující moment ozvlášť smolný.

Hradec na severu Čech ukázal, že začátky umí i na soupeřově kluzišti. Prvních pár střídání byl hodně aktivní a i přesto, že v sedmé minutě inkasoval jako první, svého soupeře v úvodní třetině přestřílel 17:4! „Hodně nám pomohlo, že jsme celkem rychle vyrovnali. Potom jsme s Litvínovem drželi krok,“ ví útočník Rastislav Dej, který se právě o vyrovnání v přesilovce postaral.

Ani pokračování po přestávce nezastihlo Mountfield ve špatném rozmaru. Verva ale věděla, co ji může pomoci. „Ve druhé třetině z toho byl rozkouskovaný zápas. Vyloučení a všechno do toho... To nám samozřejmě moc nepomohlo,“ pokračuje Dej. I po druhé části ale pořád platil vyrovnaný stav a rozhodnout se muselo až později.

„Do třetí třetiny se už nastoupilo s čistými hlavami,“ potvrzuje slovenský štírek. Zatímco v prostřední periodě byl poměr trestných minut 53:53, v té poslední 0:0! „Myslím, že jsme ji odehráli dobře. Ale dopadlo to, jak to dopadlo – smolně pro nás.“

Ano, jestliže byla paní štěstěna v řadě zápasů probíhajícího ročníku nakloněna na stranu Mountfieldu, tentokrát se otočila zády. Po vítězném gólu Severočechů, kteří pořád mocně bojují o postupovou desítku, ale zkrátka nezbylo než soupeři pogratulovat. „Že jsme dostali gól na konci? To se prostě v hokeji stává. Ještě je to čerstvé, tak to mrzí. I my jsme ho mohli dát, ale bohužel,“ hlásí smutně Rastislav Dej.

Psal se čas 59:39, když se k vyhranému vhazování dostal litvínovský obránce Matěj Stříteský. Puk se mu před hokejkou postavil, tak ho prostě poslal na bránu – a černá guma nečekaně zaplachtila pod břevno Ondřeje Kacetla. Ten jinak chytal naprosto vynikající zápas.

„Puk šel nad doleva nad bránu. Najednou ale zaplaval, nebo snad kluci říkali, že byl dokonce i tečovaný, a zničehonic uhnul doprava. Takže jsem nestihl reagovat,“ říká starší z dvojice mladíků, kteří se střídají v hradeckém brankovišti.

Hradec Králové sice po porážce 2:3 zase klesl na třetí místo, ale pořád není sebemenší důvod, aby hrál pod tlakem. Teď se musí oklepat na čtvrté derby! „Dostat rozhodující gól tak pozdě, ještě navíc takový blbý a náhodný, to není dobré. Ale do pauzy máme ještě dva zápasy, a ty musíme vyhrát!“ dodává s odhodláním Ondřej Kacetl.