Ohlasy k zápasu
ne 30.11.2014 | Tomáš Kouba, Simona Fischmeisterová

Je to špatné, musíme se zmátořit, velí Ondřej Kacetl

Hradec se v poslední době trápí, a tak Peter Draisaitl s Jiřím Kučerou zkusili udělat změnu. Pavla Kantora nechali jen na střídačce a do brankoviště v Brně poslali Ondřeje Kacetla. Ten čelil ofenzivním snahám Brněnských, a to hlavně ve třech dvojnásobných oslabeních. Připsal si 25 úspěšných zákroků, ale dva kotouče, které se dostaly za jeho záda, rozhodly o tom, že nedobré období Mountfieldu pokračuje i nadále.

Jak hodnotíte zápas proti Kometě, po kterém jste si připsali další prohru?
Byl to těžký soupeř, dostali jsme dva blbé góly. Myslím si, že zlomové bylo, když naši šanci za stavu 2:1 vytěsnil Čiliak do tyčky. Kdyby tohle bylo na 2:2, tak se nám hrálo líp. Škoda toho momentu.

S Kometou jste hráli naposledy před šesti týdny, to byla ještě okolo 10. místa, teď je před vámi. Byl cítit velký rozdíl?
Jak na tom byli předtím, nevím. Teď jsou ale rozjetí. Kometa vyhrála hodně zápasů za sebou, akorát s Boleslaví prohrála, navíc tu mají výročí, takže určitě chtěli vyhrát. Ze začátku se tlačili do brány, motali nás tam, sice z toho neměli moc střel, ale pak tam propadla taková šmudla.

První branku vám vstřelil Petr Ton. Připravovali jste se na něj speciálně jako na nejlepšího střelce Komety?
Já speciálně ne, ale vím, že Petr Ton se vždy staví na voleje, tak to jsem si vždycky ohlídal, když byl na ledě. Měl tam pár dobrých střel na rameno. Ten gól, to tam na mě akorát z otočky hodil a mně to propadlo mezi nohama, byl to můj gól.

Oslabení byla hodně vyčerpávající

Vypadalo to, že na vás Kometa vlétla. Bylo to tak?
Jo, to máte pravdu. Ze začátku nás tam motali, akorát z toho neměli zrovna moc střel. Až pak tu šmudlu. Vlétli na nás, ale popasovali jsme se s tím dobře.

Ve druhé třetině jste hráli dvakrát ve třech. Jaké to pro vás bylo? Byly to klíčové momenty v tom, udržet se ve hře?
To určitě, bylo to hodně vyčerpávající. Já jsem tam potom už mlel vodu, protože ta druhá přesilová hra, to už nás hodně zamkli. Drželi nás tam skoro minutu a půl a pálili. Taková vyloučení se nám nemohou stávat. Bylo důležité, že jsme to přežili. Bohužel jsme ale dali jenom jeden gól.

Byla to pro vás osobně vzpruha, že jste taková oslabení vychytal?
Byl jsem rád za jeden zákrok, kdy to tam šlo do prázdné brány a trefilo mi to lapačku. Měl jsem tam strašně moc štěstí, kdy jsem tam jenom stál a nic neviděl přes hráče, který přede mnou clonil. Střela mě nakonec trefila někam do břicha a vypadlo to vedle branky. To bylo štěstí, protože jsem tam vůbec nic neviděl. Pak to tam párkrát někdo tečoval a trefilo mě to. Škoda, že jsme to nezvrátili na naši stranu.

Co ta vyloučení? Nebylo jich příliš?
Já bych se k tomu nechtěl vyjadřovat. Byly tam některé sporné momenty. Samozřejmě některé fauly tam byly. To, jak jsme tam byli v pěti, bylo jasné.

Bylo to pro vás o to víc vyčerpávající, že ta oslabení na sebe navazovala?
Určitě bylo, hlavně to pět na tři. Ale aspoň jsem tam měl nějaké střely a nemrzl jsem (směje se).

Musíme se zmátořit, je to špatné

Co chybělo ve třetí třetině ke kýženému gólu?
Chybělo nám takové to štěstíčko. Kometa to potom vzadu zamkla a bránila dobře. Nám se podařilo procpat na bránu málo střel.

Je to již šestý zápas na venkovním kluzišti, které jste prohráli. Kde je podle vás chyba?
Sami nevíme. Kdybychom to věděli, tak to zlomíme. Hrajeme pořád naplno, ale bohužel, někdy to nepadá.

Je to tím, že to jsou venkovní utkání, nebo to tak nepociťujete?
Je to znát, tady byla výborný atmosféra. Samozřejmě je to rozdíl, když hrajete doma, nebo venku. Těžko říct, proč se nám nedaří venku.

Je to vaše třetí prohra v řadě. Budete dělat nějaké změny, nebo je to ještě moc čerstvé?
Vůbec netuším, co s tím. To je otázka na trenéry. Musíme se nějak zmátořit, už je to špatné. Je to už třetí prohra a my musíme bodovat, abychom se udrželi nahoře a udrželi si místo v play-off.

Chytal jste po delší době. Jak rychle jste se do toho dostal?
Minulou sobotu jsem chytal v Budějovicích za Jihlavu, ale abych řekl pravdu, tak ze začátku jsem byl nervózní. Je to velká změna oproti první lize, je to úplně něco jiného. Střely jsou jiné... Byl jsem nervózní, párkrát mi to tam vypadlo. Pak mi pomohlo oslabení pět na tři, které jsme hráli v první třetině. To jsem něco chytil a dostalo mě to nahoru. Začátek pro mě byl ale těžký, než jsem si na to zvykl. Byl jsem zbytečně nervózní...