Ohlasy k zápasu
pá 27.10.2017 | Klára Petrásková, Jan Vavřina

Byli jsme hluší v ofenzívě, je si po prohře v Plzni vědom Jaroslav Bednář

Stejně jako v prvním letošním vzájemném duelu, také tentokrát byl souboj Hradce a Plzně vyrovnaný. Dokonce tak vyrovnaný, že o vítězi rozhodla jediná trefa. Tu měl na svědomí plzeňský Jaroslav Kracík, jenž beze zbytku využil nepřesnou východočeskou nahrávku. Jak ale ví hradecký kapitán Jaroslav Bednář, tento okamžik nebyl jediným rozhodujícím momentem. Hlavní roli hrála především nulová hradecká produktivita.

Na ledě lídra tabulky jste nedali ani gól a ukončili devíti zápasovou sérii bodování. Co bylo hlavní příčinou porážky?
Věděli jsme, proti komu hrajeme. Byl to takový typický play-off hokej, hodně o bojovnosti a kontaktní. Náš projev byl takový ospalý, až poslední třetina byla lepší. Produktivita ale vázla, ta nás stála tři body. Nedali jsme gól a pravidlo je dané – nedáš, nemůžeš vyhrát. Mrzí nás to, musíme se ale pořádně připravit na neděli.

O zápase rozhodla branka po hradecké chybě, konkrétně po nepřesné nahrávce Petra Koukala. Asi mu ale nelze nic vyčítat...
Je to hokej a hokej je hra chyb, to se stane každému. Myslím, že Kouky si z toho za prvé nic nedělá a za druhé nás podrží v jiných zápasech. Nejsme tu od toho, abychom si vyčítali chyby, ale od toho, abychom si pomáhali.

Mrzí vás porážka o to víc, že Plzeň toho příliš nevymyslela a o její výhře rozhodl právě onen trochu nešťastný gól?
Vůbec ne, o té chybě to není. Jde o to, že jsme ani z jedné přesilovky nedali gól a za celý zápas jsme si nic vážného nevypracovali. To je to, proč jsme nevyhráli. Byli jsme hluší v ofenzívě. Hráli jsme výborně dozadu, obrana včetně gólmana. Produktivita ale vázla.

Na druhou stranu jste ale s lídrem tabulky hráli poměrně vyrovnanou partii. Je alespoň toto povzbuzující?
Stoprocentně.

Klání bylo také hodně o gólmanech, za šedesát minut padla jediná branka. Souhlasíte?
V našem případě to je hodně o gólmanovi, drží nás od doby, co se uzdravil. Má obrovský podíl na sérii, kterou jsme měli. Musíme se ale taky podívat na svoje výkony, nejen se opírat o výkony našeho gólmana.

Do pátečního utkání měla vaše lajna novou podobu, kromě vás a Romana Kukumberga se v ní objevil Martin Látal. Bude podle vás tato spolupráce klapat?
To se uvidí. Víme, co je v Martinovi za potenciál, že je to extrémně rychlý hokejista. Teď ještě aby si to sedlo, abychom si nahráli puk. Od naší lajny se čekají góly, a proto nám tam dali Martina. Doufám, že v Třinci se to změní a že gól už konečně dáme.

K dalšímu zápasu zajíždíte právě do Třince. Co se dá očekávat od tohoto duelu?
Podle mě to bude podobné jako v Plzni. Zase souboj gólmanů, taky víme, že jsou hodně ofenzívní. I když Plzni to tentokrát dopředu moc nešlo, ale musíme počítat s tím, že oni mají stejně kvalitní mužstvo jako Plzeň.