Aktuální zprávy z klubu
čt 15.2.2018 | Pojišťovna Generali

Čtrnáct hokejových klubů, čtrnáct osudů

Pojišťovna Generali, hlavní partner Tipsport extraligy, už působí na českém trhu 25 let a toto výročí slaví tak, že skrze svoji nadaci pomáhá těm, kteří měli v životě méně štěstí a bojují s nepříznivým osudem. A každý z vás bude mít možnost se zapojit. Stačí přijít podpořit Hradec na poslední domácí zápas základní části proti Jihlavě. Pojišťovna Generali za každého fanouška na tomto zápase věnuje 25 Kč. Celou částku poté obdrží rodiče Zdendy Rejzka, kterého vybral náš klub.

Spinální svalová atrofie II. typu, se kterou se malý Zdena narodil, je progresivní onemocnění projevující se postupným ubýváním svalstva. Začíná ochabováním svalů dolních a horních končetin, pokračuje odkázáním jedince na mechanický, posléze elektrický vozík, umělou plicní ventilaci a trvalou 24hodinovou péči druhé osoby. Zdenda je i přes svůj hendikep veselý dvouletý kluk, který by rád dělal vše, co dělají jeho vrstevníci.

Aby však mohl být alespoň částečně samostatný, bezpečně sedět u jídla a dětských her, a především aby mohl pravidelně pořádně cvičit, což je pro děti s jeho diagnózou zásadní, potřeboval by pořídit několik kompenzačních a polohovacích pomůcek. Výtěžek z této akce tak bude využit na pořízení speciálního dětského mechanického vozíku a dynamického chodítka.

Doufáme, že se nás sejde na tribunách co nejvíc a vybraná částka bude co nejvyšší!