Ohlasy k zápasu
so 26.1.2019 | Anna Marie Kokrhounová, Petr Šatalík

První dojem po gólu? Vedeme! hlásí Filip Pavlík. Ve vítězství věřil

Další domácí zápas, další výhra. Tentokrát však o něco cennější. Hradec podruhé v sezóně přemohl pardubické Dynamo a ze zápasu si odnesl všechny možné body. Ačkoliv to dlouho vypadalo, že zápas bude i po třech třetinách nerozhodný, Filip Pavlík nakonec prudkou střelou pouhou minutu před koncem rozhodl o vítězství Mountfieldu 2:1.

Třetí východočeské derby sezóny ovládl Hradec poměrem 2:1, připsal si tak letos již druhou výhru nad Pardubicemi. Hráče Mountfieldu ale nečekalo nic jednoduchého. „Věděli jsme, že zápas bude těžký. Je to derby, o to je to více vyhecované. Věřili jsme si, že rozdílový gól nakonec dáme my,“ říká Filip Pavlík, který utkání rozhodl pouhou minutu před koncem. Co mu v tu chválí problesklo hlavou? „Napadlo mě, že vedeme. Podíval jsem se na čas a viděl jsem, že zbývá už jen minuta a že bychom to mohli zvládnout a zvítězit,“ popisuje své myšlenky krátce po vstřelené brance.

V úvodu utkání byli Hradečtí střelecky aktivní, už od šesté minuty ale museli dohánět jednobrankovou ztrátu. „Nedali jsme bohužel góly. Tlačili jsme se dopředu, ale oni měli štěstí a my smůlu,“ vrací se k úvodu utkání. Rozhodujícím okamžikem zápasu byla ale také neproměněná čtyřminutová přesilovka Dynama. „Hlavní pokyn byl to ubránit a potom se pustit zase do útoku. Kdybychom to neubránili, dostaneme gól a všechno by bylo jinak,“ ví defenzivní síla Hradce.

Hradec do zápasu vstoupil z pozice favorita, přesto rozdíl v postavení obou soupeřů v tabulce nic znamenat nemusel. „Je úplně jedno, jestli je to první nebo poslední tým. Extraliga je vyrovnaná, takže každý mančaft je výborný. I když Pardubice mají letos horší sezónu, tak vůbec nemají špatný tým,“ říká hradecký obránce o soupeři. Hráči Hradce měli šanci rozhodnout už mnohem dříve, štěstí na svých hokejkách ale neměli. „Tlačili jsme, ale moc se nám nepodařilo dát branky. O to je výhra cennější,“ raduje se z vítězství.

„Derby jsou všude, ale tady je to obzvlášť vyhrocené.“

45 Filip Pavlík (o sobotní atmosféře)

Filip Pavlík zažívá východočeská derby teprve druhou sezónu, nemůže si je ale vynachválit. „Mně se derby líbí. Loni jsem ho zažil poprvé, takže nevím, jak to bylo předtím. Přijde mi ale, že je to pořád super na velké úrovni. Všude jsou derby, ale tady je to obzvlášť vyhrocené,“ dodává k bouřlivé atmosféře na stadionu.

Hradec v sobotním utkání ukázal svou sílu, když i po nepovedeném zápase v Boleslavi dokázal v domácím prostředí znovu zvítězit. „V pátek jsme dostali hodně gólů a zápas to nebyl ideální. Na začátku jsme vedli, pak jsme prohrávali, potom zase vyrovnali. Byl to zápas plný zvratů, bohužel pro nás nedopadl dobře. O to víc jsme doma chtěli vyhrát,“ říká o pátečním duelu. „Vrátili jsme se k tomu. Museli jsme se z toho ponaučit, abychom to znovu nedělali. Pak už se na to musí zapomenout a jít do nového zápasu,“ dodává.