Preview k zápasu
so 26.1.2019 | Lukáš Foff, Jan Vavřina

Dvojboj, díl druhý: Derby před natřískaným stadionem!

Ani 24 hodin nemají oba celky na regeneraci. Hradec i Pardubice sehrály v pátek utkání, která prohrály. Není čas se v těchto výsledcích utápět, protože po několika hodinách přichází tolik očekávané východočeské derby. Pardubice budou chtít natáhnout šňůru zápasů ve kterých bodovaly na čtyři, Hradec zase potvrdit svoji domácí formu. Duel nesmiřitelných rivalů vypukne v 17:00!

„Věřím, že se kluci připraví a budou chtít vyhrát za každou cenu.“

Tomáš Martinec (o nadcházejícím derby)

Už i na Hradec přišla řada. Užije si back-to-back zápas, neboli dvě utkání ve dvou dnech po sobě. Do derby s Pardubicemi ale půjde s prohrou v zádech. Na ledě Mladé Boleslavi totiž padl po velké přestřelce 5:8. K tomuto zápasu se ještě vrací hlavní kouč Tomáš Martinec. „Měli jsme skvělý vstup, dali jsme dva góly a v tu chvíli jsme byli na koni. Nevím, jestli to byla ztráta koncentrace nebo chvilkové uspokojení, ale Boleslav během minuty srovnala a vzápětí šla do vedení. Potom nám přesilovkami odskočila na 5:3. Ke cti nám slouží, že jsme se do zápasu dokázali vrátit a srovnat. Bohužel jsme pak udělali další chyby a o utkání přišli. Z defenzivního pohledu rozhodně zklamání, byl to náš nejhorší zápas. Ale my musíme rychle zregenerovat a připravit se na derby s Pardubicemi,“ říká hlavní trenér.

Dynamo je sice v tabulce na posledním místě, ale už několikrát se ukázalo, že proti Hradci se umí vyšponovat ke skvělým výkonům. Proto určitě nelze očekávat nic jednoduchého. „Moc dobře víme, že je to velmi těžký a speciální zápas. Měli jsme sérii výher a hráli poměrně dobře, takže se musíme vyvarovat chyb, které jsme udělali v zápase s Boleslaví a připravit se na tento speciální mač, abychom ho zvládli a vyhráli,“ nabádá lodivod týmu.

Na duelech s nejbližším sousedem je bezpochyby nejlepší atmosféra. Užívají si to hráči i diváci. Jak se na tohle těší šéf střídačky? „Na ten zápas se těším moc. Musíme se na něj myšlenkami přeladit, a to i vzhledem k tomu, že máme v týmu nějaká zranění. Uvidíme, jak se nám to podaří poskládat. Věřím ale, že se kluci pořádně připraví a budou chtít vyhrát za každou cenu,“ doufá Tomáš Martinec.

Ve vzájemných duelech se radovali hosté

Dvakrát už se letos východočeské derby hrálo a obě mužstva už si vychutnávala pocit radosti. Ani jedno z nich to však nezažilo na vlastním ledě. V prvním vzájemném měření sil překvapilo Dynamo domácí Mountfield. V polovině zápasu vedlo 4:0 a jen stíhací jízda Lvů zabránila hrozícímu debaklu. Zápas nakonec skončil 4:6 a pro Hradec se jednalo o vůbec první domácí prohru v sezóně.

Druhé derby v pardubické hale opět začaly lépe Pardubice a od 3. minuty po gólu Denise Kusého vedly 1:0. K obratu však zavelel ve 29. minutě Petr Koukal, pro něhož to byl vůbec první gól do sítě jeho bývalého zaměstnavatele. Hradec poté přepnul na vyšší obrátky a zásluhou „pašeráka“ Matěje Chalupy, přesné švihovky Radovana Pavlíka a gólem do prázdné brány v podání Tomáše Vincoura, otočil vývoj na 4:1 z hradeckého pohledu.

BrianIhnačák
Jedna z nejčerstvějších pardubických posil je velice produktivní, v 7 duelech zaznamenal exhradecký forvard 6 bodů (3+3).

Statistické okénko – Pardubice…

  • … mají třetí nejnižší průměr střel na bránu – 26,46 střel na zápas. Nejlepší Hradec jich má přes 32.
  • … vstřelily nejméně branek v celé soutěži, a to 78. Na předposlední Chomutov jich ztrácejí 9.
  • … obdržely nejvíce gólů. Brankáři Pardubic už kapitulovali 146×. Nejméně branek dostala Plzeň – pouze 78.
  • … mají nejhorší využití přesilových her s úspěšností 12,5 %. Hradec na tom s 14,63 % není o moc lépe.
  • … mají druhý nejnižší Radegast index, a to s 545 body. Nejlepší Vítkovice už nasbíraly 1074 bodů.

Vstupenky a zvýšená bezpečnostní opatření

Sobotní východočeské derby proti Pardubicím, které budou opět doprovázet zvýšená bezpečnostní opatření, bude znovu s největší pravděpodobností vyprodané. Poslední volné místo na sezení bylo prodáno před více než týdnem, na stání zbývají necelé dvě stovky vstupenek. Ty je možné zakoupit skrze on-line aplikaci, případně od 13:00 na pokladnách ČPP Arény.

Sestavy z minulého utkání


Pavelka (37. Maxwell) – Linhart, Zámorský, Cibulskis, Graňák, Rosandić, F. Pavlík, Nedomlel – M. Chalupa, Koukal, Smoleňák – Lessio, Cingel, Vopelka – Miškář, Bičevskis, Paulovič – Bezúch, Rákos, Vincour.