Preview k zápasu
pá 6.1.2012 | Sanny Muharem

A jede se dál, tentokrát do Berouna!

Hradečtí hokejisté vstoupili do nového kalendářního roku doslova na jedničku. Na svém kluzišti totiž dokázali zdolat Olomouc. Nyní je čeká další výzva. Pokusí se ukořistit body na ledě Berouna. Ten po minulém zápase sesadil hlavního kouče a týmu se ujal asistent Miloš Pecka. Probudí Medvědy ze zimního spánku? Utkání startuje v sobotu v 17:30.

Porovnání soupeřů
vs.
11. postavení v tabulce 6.
10-6-2-18 celková bilance 15-5-2-14
44 získané body 57
87:113 skóre 116:99
5:0 (Havl. Brod- D) nejvyšší výhra 7:1 (Most - V)
9:1 (Ústí - D) nejvyšší prohra 2:7 (Ústí - D)
David Švagrovský (9+12) nejproduktivnější hráč Patrik Moskal (15+18)
David Jonáš: 10 nejlepší střelec Patrik Moskal a Vít Budínský: 15
Tomáš Rubeš: 13 nejvíce asistencí Patrik Moskal: 18
Jiří Hašek: 85 min. nejtrestanější hráč Jiří Kadlec: 36 min.

Most - Beroun 4:3 sn.

Berounští do nového roku nevkročili zrovna tou pravou nohou. V minulém kole svedli bitvu na ledě posledního Mostu. V zápase Beroun sice vedl, nicméně domácí tým pod vedením trenéra Vladimíra Jeřábka dokázal střetnutí srovnat a šlo se do prodloužení. O vítězi však rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Most. Medvědi se tak na úvod roku zapomněli v zimním spánku.

Před vánoční přestávkou se však Berounským podařilo zdolat na samostatné nájezdy silné Ústí. Ještě předtím nestačili na Chomutov. Jak pojmou nadcházející duel?

Vzájemná střetnutí

Ve vzájemných zápasech tohoto ročníku si oba celky pohlídaly domácí vítězství. V prvním měření sil se na ledě Berouna odehrál velmi vyrovnaný zápas. Domácí se v něm dostali do dvoubrankového vedení, ale na začátku poslední periody ještě Hradečtí vykřesali jiskřičku naděje. Vyrovnat se jim nepovedlo, a tak si Beroun připsal tři body za výhru 2:1.

Druhé klání se pochopitelně uskutečnilo na soutoku Labe a Orlice. A neslo se v opačné režii. Hradec se vedení ujal již v první třetině, což vydrželo až do konce zápasu. Po šedesáti minutách svítilo na kostce skóre 4:2 a Východočeši tak po delší době znovu vyhráli.

11. kolo: Martin Záhorovský se pouští do bruslařského souboje s jedním z protihráčů

Pohled do statistik

Klubovým statistikám berounského mužstva vládne David Švagrovský. Ten v letošní sezóně nastřádal celkem jednadvacet bodů, a to za devět gólů a dvanáct asistencí. Hned za ním se nachází Jaroslav Nedvěd, jenž disponuje osmnácti body (6+12). O bod méně má pak Tomáš Rubeš (4+13).

Miloš Pecka: přebírá otěže týmu

Miloši Peckovi je sedmapadesát let a za svůj život již nastřádal bohaté hokejové zkušenosti. Ve své kariéře působil v týmu Kralup, Kadaně a později následovala i mládežnická výzva. Přebral totiž nejprve juniory Sparty, posléze Ústí nad Labem.

Na severu Čech však ještě zůstal, a to když naskočil přímo k seniorskému mužstvu Lvů. Tam ale pobyl jen krátce, následně přešel k dorostu pražské Slavie. Předloni naskočil jako asistent k Berounským Medvědům, nyní se stává hlavním trenérem.

Zajímavosti k zápasu

» Beroun vyměnil trenéra. Po prohraném zápase v Mostě u týmu skončil Petr Doležal. Toho nahradil asistent Miloš Pecka, bude to pro Medvědy oživení?

» Hokej v Berouně lidi moc netáhne. V průměru se na zápas přijde podívat 360 diváků, což řadí Berounské na poslední místo v tabulce návštěvnosti.

» Tu by však mohli pozvednout i hradečtí fanoušci. Chystají totiž vlakový výjezd.

» Jiří Hašek z Berouna má 85 trestných minut, více už má jen Marian Morava z Havlíčkova Brodu

11. kolo: Berounský brankář inkasuje...

Jiří Mička aktuálně z královéhradecké kabiny

Jiří Mička

Hradecké hokejisty v minulém utkání trápila početná marodka. Na tu ještě přibyl samotný kapitán Martin Koudelka, který si ze zápasu s Olomoucí odnesl poraněnou ruku. „Martin Koudelka do zítřejšího zápasu v Berouně nenastoupí. Mimo bude minimálně týden, pak uvidíme, jak se bude jeho zdravotní stav vyvíjet dál,“ řekl před sobotním duelem hlavní kouč hradeckého výběru Jiří Mička.

Po pátečním zápase juniorů mezi Hradcem a Havlíčkovým Brodem se na početnou marodku zapsal ještě Milan Valášek, jenž utrpěl nepříjemné zranění.

Zápas začne v sobotní podvečer v 17:30 na zimním stadioně v Berouně. Neváhejte a vyjeďte podpořit vlakem hradecké borce a pomoci jim k druhé letošní výhře. Kdo by však nevážil cestu přímo na místo střetnutí, může utkání sledovat pomocí tradičního on-line přenosu. Na závěr nezbývá nic jiného, než představit trojici rozhodčích. Jako hlavní bude duel rozhodovat pan Tomáš Horák a na čarách mu boud vypomáhat pánové Milan Svoboda a Karel Zavřel.