ne 8.1.2012 | Lenka Jonešová

Vítězství bylo hodně vybojované, věděl David Roupec po sobotním boji

V sobotním utkání s Berounskými Medvědy vyhráli, i přes dramatický závěr, hradečtí hokejisté 2:1. V utkání, které stálo hráče hodně sil, byl hodně aktivní i devatenáctiletý obránce David Roupec, který Hradci pomáhá v době velké marodky formou střídavých startů z Třince. „Měli jsme vyložené šance, kterými jsme mohli rozhodnout zápas, ale neproměňovali jsme je. Budeme muset zapracovat na koncovce,“ byl si po utkání vědom mladý obránce.

Davide, jak z tvého pohledu probíhal zápas s Berounskými Medvědy?
Měli jsme výborný začátek a podařilo se nám vstřelit rychlý gól. Pak si ale myslím, že hru ovlivnily naše zbytečné fauly, kdy jsme zbytečně zmatkovali. Podle mě bylo utkání zbytečně moc vyhecované. Na začátku druhé třetiny jsme přidali druhou branku a uklidnili se. Poslední třetina byla hodně vybojovaná srdíčkem. Ke konci totiž začal Beroun docela kousat, ale zápas jsme naštěstí udrželi a mohli jsme se radovat z výhry. Jen nás mrzí, že Kuba Čech nevychytal nulu.

Druhá třetina herně vyzněla jasně ve váš prospěch, ale měli jste spoustu šancí, které jste neproměnili…
Ve druhé třetině jsme využili přesilovku. Ty nám teď jdou, máme je dobře natrénované a jsme sehraní. Mosky se dostal k puku a dokázal procpat puk za Slipčenkova záda. Když jsme dali tenhle druhý gól, tak Berounští trošku polevili. Měli jsme několik dalších šancí, ze kterých jsme mohli rozhodnout zápas, ale neproměňovali jsme je a Slipčenko je výborně pochytal. Budeme muset zapracovat na koncovce.

Ve třicáté minutě rozhodčí neuznali Medvědům branku, která by znamenala snížení na 1:2. Co bylo důvodem?
Nejsem si jistý, kvůli čemu to přesně bylo, ale myslím si, že jejich hráč stál v brankovišti. Každopádně to pro nás bylo štěstí, protože by se jinak soupeř zvedl, dostal by se do hry a výsledek by teď mohl vypadat jinak.

Třetí třetina se vám ale vůbec nevyvedla…
V kabině nám trenér řekl, že už ten zápas musíme odbojovat. Řekl nám věci, které bychom měli dodržovat, ale my jsme jeho pokyny neplnili. Z toho pak pramenily naše chyby. Zaplať pán bůh, že jsme to v té třetí třetině udrželi.

Dlouho jste drželi čisté konto. Nakonec jste ale těsně před koncem inkasovali a Beroun závěr ještě zdramatizoval…
Dnes jsme chtěli vyhrát hlavně pro Kubu Čecha, aby vychytal nulu, protože by si to už zasloužil. Je škoda, že nám tam pět minut před koncem zápasu propadla taková nemastná, neslaná střela.

Ve třetí třetině jste hráli hodně ve čtyřech. Jak jste na tom byli fyzicky?
Hráli jsme hodně v oslabení, navíc jenom na tři pětky, takže nám určitě trochu síly docházely. Vyhazovali jsme puky na zakázaná uvolnění, po kterých se podle pravidel nemůže střídat. Takže jsme museli dál zůstat na hřišti, a to už potom člověk nemohl. Poslední minuty byly dost krušné, ale chtěl bych poděkovat divákům, kteří nás výborně vyhecovali. Jak už jsem říkal, taky nás podržel Kuba Čech.

Přesilovky se vám začaly dařit. Našli jste na ně recept?
O vánoční přestávce jsme na nich zapracovali. S Olomoucí jsme proměnili hned čtyři, takže nás to nakoplo a jsme rádi, že se nám teď daří. Ale že bychom dělali něco jinak, to ne. Teď nám ještě vypadl Koudy, který má zraněný prst, ale padá nám to tam a za to jsme rádi. Bylo to vybojované vítězství, ale máme tři body, což je super.