Ohlasy k zápasu
pá 13.3.2015 | Rudolf Bernart, Lukáš Štěrovský

Bitkař Collin Valcourt: Moje role je jasně daná – chránit tým!

V play off jde hokejová krása stranou, zápasy se vyhrávají zarputilostí, tvrdým, bojovným stylem a mnohdy i nějakou tou pěstní potyčkou – jak předvedli v posledním dosavadním čtvrtfinálovém duelu mezi Spartou a Hradcem „bojovníci“ Collin Valcourt a Michal Barinka. A byť se Hradeckým nakonec nepodařilo hokejisty s „S“ na prsou zdolat, do hlavního města vyslali jasný vzkaz: Otloukat se nenecháme!

V sérii prohráváte již 0:2. Jaké jsou pocity v týmu?
Je to frustrující. Ve čtvrtek jsme měli mnoho šancí. Vnímám to tak, že nám zápas proklouzl mezi prsty. Ale doma budeme určitě lepší.

Šel jste do zápasu vyloženě s tím, že chcete v hradecké hře něco změnit, třeba vnést do ní více tvrdosti a agresivity?
Ano, trenér po středečním zápase říkal, že jsme do soupeře málo chodili a přišel za mnou, jestli souhlasím s tím, že budu mít tuto roli. Potřebujeme se zvednout a tvrdá hra je toho nedílnou součástí.

Co vlastně vaši potyčku s Michalem Barinkou vyvolalo?
Nevím přesně, co se tam stalo, ale spatřil jsem Rastislava Deje ležet na ledě. Moje role je chránit tým a tak jsem chtěl soupeři ukázat, že jsem na to připravený.

Jak jste z vašeho pohledu viděl pěstní souboj?
Dlouho jsme se drželi, každý jsme si bouchli asi dvakrát. Byla to docela dlouhá bitka, asi minutu a půl. Na konci jsem byl celkem unavený.

Jak sám říkáte, nebyla to typická šarvátka. Co si myslíte o stylu soupeře?
Je to jiné. Každý hráč má odlišný styl rvačky, jeho bylo evidentně držení. Ale respektuji Michala Barinku, že do toho se mnou šel. Jak už jsem řekl, byla to delší šarvátka než obyčejně.

Vyhledával jste něco takového? Říkal jste, že chcete na Spartu trochu přitvrdit…
Moje role byla taková, že jsem do toho šel po hlavě a snažil se vyburcovat tým; ukázat, že se soupeře nebojím!