Rozhovory
po 22.10.2018 | Adam Kodet, Jan Vavřina

Čísla dresů, škola, vlasy nebo vousy. Petr Zámorský odpověděl na dotazy

Stejně jako vloni, i letos si budou moci hradečtí fanoušci zvolit nejlepšího hráče týmu za každý měsíc. Za září byla nominována trojice Patrik Miškář, Tomáš Vincour, Petr Zámorský a právě jediný zástupce obranných řad získal nejvíce hlasů. Z téměř osmi stovek jich bylo přes 46 %. Hradeckému zadákovi mohli fanoušci posílat dotazy skrze offline rozhovor, následně na ně Petr Zámorský odpověděl. Zároveň vybral nejoriginálnější dotaz, který položila uživatelka Lucka (lluucciikkh@seznam.cz), ta se může těšit na podepsané tričko Mountfieldu HK a dvě vstupenky na hokej.

13.10.2018, 12:38
Ahoj Zámku,

předem tobě i týmu chci pogratulovat k dosavadním výkonům, zatím to šlape parádně. Chtěla bych se zeptat na pár věcí:

1. Máš z obránců kdekoliv (extraliga, NHL, KHL historie) nějakého hráče, kterého sleduješ, jehož herní styl se ti líbí a je pro tebe vzorem?
2. Je v extralize nějaký hráč, kterého vyloženě nemusíš a těšíš se, až ho v zápase trefíš? :)
3. Co nejpeprnějšího jsi slyšel od protihráče na ledě nebo co jsi sám vypustil z úst? :)
4. Na bruslích máš žluté tkaničky, stejně jako Saša Ovečkin nebo u nás dřív Ríša Jarůšek, má to nějaký hlubší význam?

Díky za odpovědi a ať se daří alespoň stejně tak, jako doteď :)

Odpověď:
Ahoj Lucko,
děkuju za gratulaci, k tvým otázkám:
1. Vzory jsem měl spíš když jsem byl mladší, byli to hlavně Martin Hamrlík a Karel Rachůnek. Ze současných obránců se mi líbí, jak hraje Erik Karlsson a taky Magnus Nygren, který je teď v Davosu a já proti němu hrával ve Švédsku. Vzor tedy vyloženě nemám, ale líbí se mi, jak tihle hráči hrají.
2. Žádný takový není. Beru to tak, že každý bojuje za svůj tým a dává do toho vše, co umí.
3. To souvisí s předchozí odpovědí. K zápasům podobné řeči patří, v play off je to ještě častější něž v základní části. Týmy tam na sebe narazí třeba i sedmkrát, takže tam určitě nějaké narážky padnou. Nic konkrétního si nevybavím, navíc to nejsou úplně věci, které by se daly publikovat :-)
4. Hlubší význam to nemá, asi od šesté třídy si do bruslí dávám žluté tkaničky, zatím ještě nepřišel moment, že bych to chtěl změnit. Nosím je tedy vyloženě ze zvyku.
Děkuju, tobě taky :-)
Tom (tomikh1235@email.cz - Borohrádek)
13.10.2018, 11:38
Zdravím,
zajímalo by mě, jak vzpomínáte na svojí povinnou školní docházku, který předmět Vám šel a který byl noční můra? :D
Díky,
S pozdravem Tom

Odpověď:
Ahoj Tome,
na školu mám dobré vzpomínky. Chodili jsme s klukama na sportovní školu, takže jsme byli pořád spolu. Byla to sranda, ale samotná školní docházka pro nás moc oblíbená nebyla. Byl jsem spíš průměrný student, ani jsem nevynikal, ani nepropadal. Šel mi hlavně tělocvik a zajímal mě dějepis, noční můrou byla asi čeština, ta mě moc nebavila.
Jan V. (visnakjan@seznam.cz - HK)
11.10.2018, 13:55
Ahoj Petře,
rád bych se zeptal, jaké to bylo setkat se v jedné šatně s Henrikem Lundqvistem a zda je pravda, že se jedná o jednoho z největších profesionálů a vlastně i jedné z celebrit v New Yorku? Čím myslíš, že je to, že právě brankáře navíc se švédskou národností v NY tolik zbožňují? Je jiný hráč, který tě v zámořském ” dobrodružství ” něčím zaujal?

Druhá otázka je přímo na tebe a do tvých vzpomínek ... pamatuješ si, jakým způsobem jsi se radoval ze svého prvního gólu v mládežnických kategoriích potažmo v seniorském hokeji? :)

Ať se daří, drží zdraví a pálí, co to jde!


Odpověď:
Ahoj Honzo,
nenazval bych to úplně tak, že jsem byl s Henrikem v jedné kabině, ale zažil jsem s ním dva přípravné kempy. Je to absolutní profesionál, ale na druhou stranu je i lidský. Je to opravdu přátelský člověk, a proto si asi lidi v New Yorku získal na svou stranu. Navíc si na nic nehraje, i když po tom co má za sebou by klidně mohl. V New Yorku má za sebou neuvěřitelnou kariéru, už deset patnáct let patří mezi tři nejlepší gólmany NHL, což může být taky jeden z důvodů. V kempu byl ještě Rick Nash, to je taky neuvěřitelný hokejista, ale taky fantastický člověk. Kdykoliv jsem se ho na něco zeptal, vždycky mi poradil. Na tyhle hráče můžu říct jenom pozitiva.
V mládeži si to už nepamatuju. V seniorech si to ale pamatuju dobře, bylo to 4. nebo 5. kolo, kdy jsme hráli se Zlínem v Litvínově. Hráli jsme přesilovku 5 na 3, nahrávali mi Martin Hamrlík a Petr Čajánek a já jsem střílel z voleje na vzdálenější tyč. Vyrovnali jsme tím gólem na 1:1, to mám pořád v živé paměti. Byla to obrovská euforie, byla to moje první sezóna a hned ve čtvrtém zápase jsem dal gól a zařídil jsem body pro tým. Odjel jsem do středního pásma a tam jsem se radoval a dělal blbosti :-)
Za přání moc děkuju.
Ondřej (dospel.ondrej@post.cz - Hradec Králové)
10.10.2018, 16:41
Zdravím Petře.
Myslím si, že už na to máte věk. Co zkusit si nechat narůst plnovous jako má Brent Burns a do nedávná i Joe Thornton :D Do toho vlasy jako Erik Karlsson a podle mě by Vám to hodně slušelo ;) Jen ta představa stojí za to :D :)

Smím se Vás zeptat jaké číslo rád nosíte na dresu? Viděl jsem Vás v číslech 3,92,20,24 snad jsem na žádné nezapomněl. Je Vám to jedno jaké máte? Nebo jaké číslo by jste nechtěl mít na svém dresu ? :)

Přeji Vám hodně úspěchu v osobním životě ale i na ledě a hlavně žádné zranění :)Odpověď:
Zdravím Ondřeji,
v první řadě děkuji za přání.
Delší vlasy mám rád, to je asi vidět. Ty vousy asi neklapnou, když se neholím tři nebo čtyři dny, už mě to začne svědět a to mi vadí. Holím se často a do hladka, takže s tím plnovousem to moc nadějně nevidím :-)
Mám rád číslo 24, které mi přidělili už v mládeži. Když jsem měl jiné číslo, bylo to většinou proto, že už 24 nebylo volné. Loni jsem hrál v Hradci s dvacítkou a nijak zvlášť mi to nevadilo. Kromě jedničky bych asi zvládl každé číslo.
Vojta (vojita.lhotsky@seznam.cz - Broumov)
9.10.2018, 19:40
Ahoj, proč jsi si vybral roli obránce ?

Odpověď:
Ahoj Vojto,
roli obránce jsem si nevybral sám, ale vybrali mi ji trenéři v mládeži.
Vojta (vojtasmied@seznam.cz - Hradec Králové)
9.10.2018, 16:56
Ahoj Petře, se kterým spoluhráčem se ti hraje/hrálo v obraně nejlépe?

Odpověď:
Ahoj Vojto,
spoluhráčů v obraně už pár bylo. První tři roky ve Zlíně jsem hrál s Daliborem Řezníčkem, spolu nám to docela šlo. Ve Švédsku jsem skoro celou dobu nastupoval s Alexandrem Hellströmem, s ním se mi taky hrálo dobře. Tady v Hradci se mi dobře hraje s Tomášem Linhartem, kterého znám už ze Zlína.
Tomáš (tamas9@email.cz - Týniště nad Orlicí)
9.10.2018, 16:56
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, jestli se Vám někdy stala nějaká banalita, například zapomenuté brusle nebo něco, na co ještě dnes rád se smíchem vzpomínáte.
Děkuji, Tomáš

Odpověď:
Ahoj Tomáši,
jednou v mládeži se mi stalo, že jsme jeli na zápas do Přerova a já si doma zapomněl holenní chrániče. Zjistil jsem to při vybalování asi dvě hodiny před zápasem. Naštěstí se mnou zrovna jeli rodiče, takže taťka byl tak rychlý a stihl mi je přivézt. Tohle bylo docela nepříjemné.
Lukáš Kovařík (kovaluk@centrum.cz - Hradec Králové 2)
9.10.2018, 16:08
Petře gratuluji k výhře hráče měsíce Září. Jsem rád že od zápasu k zápasu vyhráváte, jen v tom pokračujte dál. Doufám že za Mountfield Hradec Králové budeš hrát co nejdéle, budeš dávat jeden gól za druhým. V Pátek 12.10. prorazit Bílí tygři Liberec a v Neděli 14.10. musí te prorazit Plzeň.
Hodně štěstí ti v hokeji ti přeje fanoušek Lukáš Kovařík z Hradce Králové.

Odpověď:
Ahoj Lukáši,
děkuju za gratulaci a přání. Jsme samozřejmě taky rádi, že nám hra funguje a že sbíráme body. Určitě ale jsou i nějaká okénka, která můžeme ještě vylepšit.
Jakub Lochman (lev.lochman@seznam.cz)
9.10.2018, 14:03
Ahoj,
Ty jsi asi nejzkušenéější bek, kterého máme.

Odpověď:
Ahoj Jakube,
za nejzkušenějšího se určitě nepovažuju, v týmu máme zkušenější obránce, třeba Dominika Graňáka nebo Tomáše Linharta.
Jakub Šípal (V.O.K.O.U.N@seznam.cz - Hradec Králové)
9.10.2018, 11:21
Ahoj Petře, chtěl bych se tě zeptat jak se ti v týmu Mountfield HK líbí a jak to vidíšs cílem pro letošní sezónu. Děku za odpověď tvůj věrný fanda i fanoušek Mountfield HK.

Odpověď:
Ahoj Jakube,
v klubu se mi líbí a zatím jsem tady se vším spokojený. Kdyby tomu tak nebylo, tak tady asi nejsem. Co se týče sezónních cílů, chceme se dostat do play off a bylo by super, kdyby se nám povedlo udělat první šestku. Teď se nám daří a měli jsme nějakou šňůru výher, ale je to hokej a kdykoliv se to může otočit, i když to nechci přivolávat. V play off už se pak může stát cokoliv, takže další cíle si případně dáme později.
Verunka (veruspokemon@email.cz - Hradec Králové)
9.10.2018, 08:38
Ahoj zámku, nejdřív ti chci po blahopřán k dvou golum co jsi dal.
Co se ti nejvíce líbí na Hradci Králové a jakou část Hradce na v števujes když maď volný cas.
Co si myslí s o hradeckým fanoušcich.

Odpověď:
Ahoj,
díky za blahopřání. Hradec se mi jako město moc líbí, jsme tu s rodinou spokojení. Bydlíme v Malšovicích, kousek od městských lesů, takže tam s malou dcerou a se psem trávíme hodně času. Kousek od nás je i jízdárna, takže tam s dcerkou chodíme pozorovat koně. Nejsme úplně rodina, která navštěvuje obchodní centra, radši si zajdeme na výlet do přírody.
Myslím, že naši fanoušci jsou jedni z nejlepších v lize a podporují nás famózně. Chorea a ostatní věci, které vymýšlí, jsou opravdu parádní. Doufám, že i nadále budou chodit v hojném počtu, protože pro nás je radost pro ně hrát.
Lucka (tahodnalucinka21@seznam.cz - Hradec Králové)
8.10.2018, 17:23
Ahoj Zámku, mě by docela zajímalo, jaký bylo tvoje první slovíčko když jsi byl malinký a co jsi udělal jako první když jsi poprvé vkročil na led.?

Přeji hodně úspěchu na ledě i v osobním životě🙂

Odpověď:
Ahoj Lucko,
mamka mi říkala, že moje první slovo bylo "auto". Je to docela vtipné, většinou je první dětské slovo "máma". I když se mi auta líbí, nějak blízko k nim v životě nemám. Co jsem udělal poprvé na ledě si nepamatuju, ale vzpomínám si, jak mě jako malého rodiče vozili na školu bruslení. Vždycky v sobotu a neděli ráno jsme ťapkali po ledě na šířku kluziště, pamatuju si i to, jak byli rodiče naskládaní na střídačkách.
Za přání děkuju.
Káťa (20kacka03@gmail.com - Hradec Králové)
8.10.2018, 16:02
Ahoj,
Mám pár otázek
1)Jaké to bylo, když jsi poprví přijel do Hradce, myslím jestli se ti město líbilo? 2)Jaký jsi měl pocit z fanoušků, když jsi nastoupil k prvnímu domácímu zápasu? 3)Znal jsi se s někým z kabiny? 4) Doporučil ti agnažmá v HK nebo co tě sem přilákalo?
Díky za odpověď a ať se ti daří...

Odpověď:
Ahoj Káťo,
1. Pamatuju si, že jsme sem o víkendech jezdili hrát inline hokej a už v tu dobu se mi tady zalíbilo. Náměstí je pěkné a celkově se mi tady líbí prostředí. Nemám moc rád velká města a hektické situace. Hradec je celkem klidné město, nejsou tady ani moc zácpy, takže i z tohoto hlediska se mi tady líbí.
2. Už když jsem sem jezdil jako hostující hráč, tak tady bylo vždycky nepříjemné hrát. Teď už si užívám, že jsem tady při zápasech na té správné straně. Fanoušci jsou skvělí a podporují jak hradecký tým, tak mě, abychom podávali ty nejlepší výkony.
3. V loňském týmu jsem hodně kluků znal, nejvíc asi Bédu Köhlera, se kterým jsem působil ve Zlíně. Znal jsem i Martina Pláňka nebo třeba Martina Látala.
4. Přímo mi to nikdo nedoporučil, ale věděl jsem, že Hradec patří dlouhodobě k nejlepším týmům v Česku a celá organizace funguje dobře. Když jsem po předchozím angažmá přemýšlel, co dál, bylo určitě v mém zájmu se v Hradci domluvit na smlouvě. Jsem rád, že klub měl o mě zájem. Jsem tady opravdu spokojený.
Děkuju, tobě taky :-)
Steve Yzerman (koblizek@gmail.com)
8.10.2018, 15:37
Nazdar Peťo hledáme někoho k Hedmanovi nevíš o někom?

Odpověď:
Čau Steve,
slyšel jsem, že Erik Karlsson hraje celkem dobře :-)
Sidny Krosby (kuba.ruba@seznam.cz)
8.10.2018, 15:31
Kolik máš Stanley Cupů?

Odpověď:
Zero :-)
Lukáš (Lukyrosecky@seznam.cz - Chlumec nad Cidlinou)
8.10.2018, 14:32
Čau Zámku, nejdřív to chci poblahopřát, jak teď skvěle hraješ. Jaké jsou tvé ambice v této sezóně a s kým z kabiny si nejvíc rozumíš?

Odpověď:
Čau Lukáši,
díky za blahopřání. Chci hrát tak, aby tady se mnou byli spokojení, abych byl přínosný pro tým a aby se moje hra líbila fanouškům. Udělám vše pro to, aby náš týmový výsledek byl co nejlepší. V kabině máme super partu a bavíme se spolu všichni, takže konkrétně někoho, s kým si rozumím nejvíc, nemám.
Jiří Ježek (jirka.965@seznam.cz - Dobruška)
8.10.2018, 13:56
Chodil jsi rád do školy ? A jaké školy jsi studoval?

Odpověď:
Ahoj,
na základní školu jsem chodil rád, ale ne kvůli škole samotné, spíš kvůli našemu kolektivu. Byla to sportovní škola, pak jsem studoval rok na střední průmyslové škole. Bohužel mi tam nepovolili individuální studijní plán, takže jsem přestoupil na střední průmyslovou školu polytechnickou.
Ondřej Doležal (doleondra@seznam.cz - Hradec Králové)
8.10.2018, 13:26
Zdravím
Ví se už kdo bude vybrán za Radka Smoleňáka jestli jste něco slyšel. A pokuste se s týmem udržet na druhé ale to musíme vylepšit z loňska takže dostat se na první místo tabulky v základní části
Hradec to má letos šanci dát.
NEPROMARŇETE ŠANCI A JDĚTE DO VEDENÍ !!! HRADEC KRÁLOVÉ ! HRADEC KRÁLOVE !

Odpověď:
Ahoj Ondro,
můžu slíbit, že se o udržení vedení v soutěži pokusíme v každém zápase. Budeme se snažit předvádět ty nejlepší výkony, jaké budou v našich silách, a doufejme, že budeme sbírat i body. Otázka ohledně Radka Smoleňáka je spíše na vedení klubu, my hráči o tom nic nevíme.
Tavares94 (Adam.janecek94@gmail.com - Tavares94)
8.10.2018, 13:25
Ahoj Zamoro,

Gratuluji ti ke skvělým výkonům. Chtel jsem se te zeptat.

1) jsi relativně ofenzivní obránce. Hrál jsi v mladí útok nebo to spíše vycházelo z tebe ho více podpořit?
2 Mas nějaký svůj vzor v hokeji??
3) Jaký je tvůj cíl nebo sen dokázat v hokeji??
4) Co se ti nejvíce líbí na Hradci??

Díky a ať se daří..Odpověď:
Ahoj Adame,
děkuju ti za gratulaci i přání.
1. V útoku jsem v mládí až na pár zápasů nehrál. Vždycky jsem ale rád hrál s pukem a něco s ním vymýšlel. Rád jsem rozdával přihrávky a byl kreativní, ale v mládeži jsem za to byl často kritizován.
2. Ohledně vzorů jsem už odpovídal v první otázce, v extralize to byli Martin Hamrlík a Karel Rachůnek.
3. Určitě bych chtěl získat s Hradcem titul.
4. V Hradci je toho k vidění spousta, líbí se mi celé město.
Děkuju :-)
Patrik (patrik.madle33@gmail.com - Hradec Králové)
8.10.2018, 13:19
Dobrý den,pane Zámorský
Chtěl bych vám říci,že odvádíte neskutečně dobrou práci. Mám dva dotazy ” Jaký je váš názor na odchod Radka Smoleňáka?” a druhý ”Jak dlouho chcete v Hradci zůstat. Moc děkuji za odpověď.


Odpověď:
Ahoj Patriku, moc děkuji za gratulaci.
Radek je kvalitní hráč a je to i dobrý kluk do kabiny, takže bude určitě chybět. Sám se ale rozhodl zkusit kariéru ve Švýcarsku, a já mu přeju, aby tam byl úspěšný.
Smlouvu mám na tuto a další sezónu. Doufám, že ji naplním, a další spolupráci se určitě bránit nebudu.