Preview k zápasu
po 21.10.2019 | Daniel Krátký, Adam Kodet

Čtvrtý zápas v sedmi dnech – do Hradce míří úřadující mistr

Středa – pátek – neděle – úterý. Velmi náročný program mají nyní v nohách hokejisté Mountfieldu HK. A právě v úterý je čeká další tuhá bitva, pod Bílou věž totiž v rámci předehrávky 32. kola zamíří úřadující extraligový šampion – Třinec! Duel s Oceláři startuje v 18:00.

K příčinám nepovedeného představení proti Beranům se vrací zlínský odchovanec Petr Zámorský. „Z naší strany tam byla bohužel křeč. Bylo to hodně nervózní, v některých fázích jsme chtěli až moc a někdy moc snahy škodí,“ hledá důvody nezdaru proti poslednímu týmu tabulky. „Z přemíry snahy a nervozity tam přišly nějaké chyby. Dostat doma šest gólů je trestuhodné, na pět vstřelených gólů bychom měli vyhrávat,“ připomíná reprezentací ošlehaný bek.

Mountfield postihla v posledních zápasech lehká herní i výsledková krize, což hradecká čtyřiadvacítka potvrzuje. „Padla na nás deka, která potká v nějaké fázi sezóny každý tým. Podle toho, jak rychle se z toho vyhrabeme, se pozná síla týmu,“ uznává možnosti kádru. Okamžitě také zmiňuje kroky, kterými se Lvi mohou zase prokousat tabulkou nahoru. „Jedině tvrdou prací. Makat, neubírat a dělat věci, které fungují. Musíme být trpěliví a věřit, že to přijde,“ zůstává člen první obranné dvojice motivovaný.

Zápasy následují před reprezentační pauzou v rychlém sledu a celý tým hledí neustále dopředu. „Vše můžeme hned v úterý napravit proti kvalitnímu týmu, kterému se daří. Musíme podat stoprocentní výkon a tím se nakopnout,“ věří, že skalp ambiciózních Ocelářů by mohl celý A-tým probudit z letargie. „Bylo by super jít první do vedení, ale i když se to nepodaří, nesmíme klopit hlavy a musíme makat celých 60 minut. Každý z nás věří tomu, že urveme tři body,“ hlásí před úterním duelem Petr Zámorský.

PetrKváča
Mladík v třinecké v brance možná trochu zastiňuje předpokládanou jedničku Patrika Bartošáka. V prvním duelu proti Hradci trápil Smoleňáka a spol. svými vynikajícími zákroky.

Třinec změnil osazení brankoviště

Oceláři povětšinou ponechali pospolu kádr, který získal extraligový primát. Úplně se však změnilo složení brankářské dvojice – Šimon Hrubec odešel do čínského Kunlunu a Pavlu Kantorovi skončilo hostování z Mladé Boleslavi, aby následně zamířil do Velké Británie. Tuto dvojici nahradil účastník světového šampionátu na Slovensku Patrik Bartošák a mladý nadějný Petr Kváča, jenž v Třinci již v průběhu sezóny hostoval z Českých Budějovic. U druhého jmenovaného se hostování změnilo díky opci v trvalý přestup.

Také defenzíva je o trochu posílená. Vedení udrželo všechny klíčové hráče a navíc přivedlo zpět ze švýcarského Davosu reprezentačního obránce Tomáše Kundrátka. Další posilou měl být, kvůli marodce z úvodu ligy, také Cam Barker, ten však po dvou trénincích u Slezanů skončil.

V útoku také nedošlo k závratným změnám. Ze zámořské juniorky se vrátil slovenský mladík Patrik Hrehorčák a také mládežnický reprezentant Michal Kvasnica. Ze zahraničí, konkrétně švédské Mory se do české extraligy vrátil také Matěj Stránský, bratr Šimona Stránského z Vítkovic. Velkou posilou byl pro Slezany také Andrej Nestrašil, který však po dvou zápasech (1+4) zamířil do KHL, kde nyní hájí barvy Magnitogorsku.

TOP 3 důvody, proč sledovat utkání s Oceláři Třinec:

  • 1. Úřadující extraligový šampion v Hradci Králové
  • 2. Pikantní zápas pro Tomáše Linharta a Daniela Rákose, kteří působili v Třinci
  • 3. Lvi chtějí odčinit porážku s posledním Zlínem

Oceláři se drží na čele

Úřadující šampion vstoupil do české nejvyšší soutěže přesvědčivou výhrou nad Kladnem 6:2, následovalo menší zaškobrtnutí v podobě třech porážek v řadě (s Kometou 1:2sn, Vítkovicemi 3:4 a Spartou 2:4).

Od té doby se však Ocelářům velmi daří, o body je dokázaly obrat pouze Mladá Boleslav a Pardubice na svých ledech. O formě svěřenců Václava Varadi se přesvědčili i hokejisté Mountfieldu, kteří ve Werk aréně prohráli i přes drtivou převahu 0:4. Momentálně si Třinečtí předehrávají sve zápasy kvůli plánované druhé účasti na švýcarském Spenglerově poháru. V posledním extraligovém utkání navíc v neděli před kamerami ČT Sport porazili liberecké Tygry 5:2.

Vzájemná bilance je takřka vyrovnaná. Hradec má na svém kontě jedenáct tříbodových výher a pět dvoubodových. Oceláři mají také jedenáct výher v základní hrací době, ale jen čtyři výhry za dva body. Skóre však mají lepší Slezané – 77:85. V ročníku 2019/20 již Hradec s Třincem hrál a v rámci 6. kolo prohrál na jeho ledě 0:4.

Vstupenky stále v prodeji, přijďte Lvy povzbudit i vy

Extraligové boje pokračují a Hradečtí budou vaši podporu potřebovat i v duelu proti Třinci. Pokud ještě nemáte vstupenky na úterní duel, můžete si je zakoupit skrze on-line aplikaci nebo přímo na pokladnách zimního stadionu. Ty se v den utkání otevírají ve 13:00 a lístky zde lze pořídit i v průběhu utkání.

Sestavy z minulého utkání


Bartošák – Gernát, Kundrátek, Doudera, Krajíček, Galvinš, Musil, Zahradníček – M. Stránský, Vrána, Chmielewski – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, O. Kovařčík, M. Kovařčík – Adamský, Polanský, Kofroň.