út 22.10.2019 | Jan Brůna

Dva body bereme, hlásí Aleš Jergl. Tušil, co na Bartošáka platí

Hradečtí si spravili chuť, když po nezdaru s Berany porazili Třinec hubeným výsledkem 1:0. Po celých 65 minut platil bezbrankový stav, a zápas tak dospěl do samostatných nájezdů. V nich si se svým pokusem na jedničku poradil Aleš Jergl, který odehrál utkání ve třetí formaci s parťáky Adamem Kubíkem a Matějem Chalupou. Rodák z Kroměříže byl během mače hodně vidět a po duelu hovořil nejen o neproměněných šancích.

Aleši, nakonec těsná výhra na nájezdy… Jak moc cenné je to pro vás vítězství?
Je to hodně cenná výhra, kterou jsme nutně potřebovali, takže super. Oba týmy hrály ze zajištěné obrany, my jsme naštěstí rozhodli v nájezdech.

Jak těžké je to vůbec proti takovému soupeři, jako je Třinec?
Hodně těžké – vedou extraligu a mají velmi silný tým. Nám se proti nim podařilo udržet bezbrankový stav až do samostatných nájezdů, které jsme zvládli.

Měli jste nějakou speciální motivaci, například kvůli fanouškům nebo pozici Tomáše Martince?
Motivace nám nechybí žádný zápas. Myslím si, že jsme všichni na stejné lodi a táhneme za jeden provaz. Šli jsme do toho jako tým a dovedli zápas do vítězného konce.

Vaši snahu demonstrovala i obrovská útočná aktivita, co na to říkáte?
Určitě s tím souhlasím. V šatně jsme si říkali, že jakmile puk přejde modrou čáru, musíme všechno střílet na branku. Bohužel to tam při hře nespadlo, ale v nájezdech naštěstí ano.

„Bylo to stoprocentně ubojované, takže dva body určitě bereme.“

26 Aleš Jergl (o vývoji zápasu)

Ano, šancí jste měli mnoho, tak kolik přesně scházelo ke gólu?
Vždycky chyběl kousíček, Patrik Bartošák zachytal výborně. Bylo to stoprocentně ubojované, takže dva body určitě bereme.

Ve třetí periodě i prodloužení to byly velké nervy. Báli jste se v nějaké chvíli o výsledek?
Podle mě se strachovaly oba týmy. Pořád to bylo 0:0, velká přetahovaná… Na to se ale v utkání nesmíte dívat. Musíte myslet dopředu a snažit se dotáhnout zápas do vítězného konce. My chceme hlavně hrát útočný hokej a výborně z obrany. Šance se z toho potom budou vyvíjet samy.

Duel dospěl až do nájezdů. Vy jste si s tím svým poradil parádně…
Dá se říci, že jsem trochu sledoval, jak Bartošák chytá nájezdy, tudíž jsem celkem věděl, co udělám. Podařilo se mi to, takže super!

Hned v pátek hrajete ve Vítkovicích. Co lze od utkání očekávat?
Určitě to bude těžké, ostatně jako všechny mače v extralize. V této soutěži je to takové, že jednou můžete být první, ale také poslední. Připravíme se poctivě a pojedeme do Ostravy pro tři body.