Rozhovory
út 25.9.2012 | Sanny Muharem

David Pospíšil: Musím vyzdvihnout bojovnost a chuť hráčů

Královští lvi se dokázali vzchopit. V pondělní podvečer totiž překvapili favorita v jeho hájemství a ukradli ze severu Čech cenné dva body. Hradečtí sice prohrávali hned v úvodu střetnutí, nakonec se jim však podařilo zvítězit v samostatných nájezdech. „V závěru jsme klidně mohli brát tři body, nastřelili jsme tyčku. Dva body nás ale hodně těší,“ hovořil po utkání hradecký asistent trenéra David Pospíšil.

Na Královské lvy čekal v Ústí těžký úkol. Zvládli jej ale na výbornou. Podařilo se jim ukořistit dva body po výhře v nájezdech, což může mužstvo nakopnout. „Myslím, že kluci odehráli z hlediska taktiky perfektní utkání. Konečně se semkli a hráli ze zabezpečené obrany. Předtím jsme se dostali do situace, která nebyla lichotivá,“ uvědomoval si David Pospíšil.

„Sice se nám nepovedl začátek, ale ty inkasované góly se snad nedají nikomu vyčítat. Kdo byl totiž na stadionu, viděl, že takové branky nepadají každý den. Já doufám, že si kluci zapamatují, jakým způsobem k těm dvěma bodům přišli a teď už to nebude vzácnost, ale pravidelnost. Výhra nám trochu zvedla sebevědomí, ale musíme ještě hodně pracovat.“

Hradecká sestava doznala oproti minulému zápasu některých změn. Tou nejviditelnější byla výměna brankáře. Od první minuty se do svatyně Východočechů postavil Filip Luňák, moc dlouho se tam však neohřál. „Kuba odchytal zatím všechno. My jsme na začátku sezóny říkali, že se ti gólmani prostřídají. Filip měl chytat už doma proti Mostu, ale podvrtl si kotník. Nyní na něho přišla řada. Ty góly, které dostal, rozhodně nejdou na jeho vrub. Nemělo ale cenu ho tam nechat trápit se,“ zmiňoval hradecký kouč.

V kádru se objevil také mladičký útočník Tomáš Nosek, jenž má vyřízené střídavé starty z Pardubic. „S jeho výkonem jsme naprosto spokojeni. On do týmu přinesl takovou tu nezatíženou náladu. Deprese, která ležela na našem mužstvu, se ho netýkala. Svou chutí trochu nakazil svoje okolí a hned to bylo vidět,“ těšilo Pospíšila.

„Bohužel se nám kryje středeční zápas s Pardubicemi. Tomáš Nosek tak proti Litoměřicím hrát nebude. Každopádně by zde měl být na měsíc k dispozici,“ vysvětloval další setrvání tohoto perspektivního hokejisty.

Východočeši již podruhé v sezóně opanovali nájezdy. To, co bylo v minulé sezóně kámen úrazu, se nyní pomaličku stává výhodou hradeckého mužstva. „Michal Tvrdík opět potvrdil, že si na nájezdy věří. Kuba Čech předvedl v bráně perfektní zákroky. Nájezdy jsou ale loterie, někdy to sedne, jindy nikoli. Já osobně je nemám rád, myslím, že by se mělo rozhodovat na ledě. Bod z nich je však příjemný,“ hovořil bývalý hokejista.

Naopak do zápasu vůbec nezasáhli někteří hráči. Dres neoblékli oproti minulému klání Vít Budínský, Jakub Luštinec či Martin Klement. „U některých hráčů jsme nebyli spokojeni s výkonem. Dali jsme jim tedy čas na to, aby se dostali zpátky do formy. Nemá cenu je nechat topit přímo v zápase. Máme zde kádr hráčů, kteří se budou v průběhu sezóny nějakým způsobem točit. Nikdo není zatracený,“ uváděl věci na pravou míru.

Hradec Králové si sice připsal dva body na své konto, přesto jej může trápit další skutečnost. V letošním ročníku první ligy totiž inkasoval v pěti zápasech rovnou dvaadvacet branek. „Nějaké góly jsme nastříleli, ale zase jich hodně dostali. Inkasovali jsme snad nejvíce z celé soutěže. Zaměřujeme se na poctivou defenzívu,“ dodával závěrem hradecký lodivod.