Preview k zápasu
ne 23.9.2012 | Sanny Muharem

První vložený pondělek. Hradec jede na led prvního Ústí

Program první hokejové ligy je neúprosný. Jen jeden den mají hráči na regeneraci, v pondělí se už totiž pokračuje pátým kolem. Královští lvi nejsou v jednoduché pozici. Po sobotním výpadku musí rychle složit zbraně dohromady a soustředit se na další klání. Vždyť na svém kontě mají pouze dva body. Ústí nad Labem chytlo bodovou šňůru a je na první příčce. Střetnutí startuje v pondělí v 17.30 hodin na ústeckém stadionu.

Mistrovské zápasy s Ústím v sezóně 2011/12
Datum Zápas Výsledek
28.9.2011 Hradec vs. Ústí 2:7
5.11.2011 Ústí vs. Hradec 6:3
14.12.2011 Hradec vs. Ústí 2:4
4.2.2012 Ústí vs. Hradec 7:4

Byl to opravdu zlý sen. Královští lvi měli tříbrankový náskok, o ten ale nepochopitelně přišli. Most si pak odvezl z Hradce všechny body. „Takovým způsobem tuto soutěž hrát prostě nemůžeme,“ nebral si servítky hradecký trenér Martin Hosták. „Myslím, že to kluci považovali za vyhraný zápas, ale ono to tak zdaleka nebylo,“ vracel se k prohranému souboji hlavní trenér.

Takhle to nepůjde. Východočeši mají na svém kontě pouze dva body a za nimi je v tabulce už jen Kadaň. I některé herní prvky zaostávaly. „Je tam málo obětavosti, jsme nedisciplinovaní, zkrátka neděláme to, co nacvičujeme,“ mrzelo Hostáka.

Šanci na reparát budou mít k dispozici hráči zpod Bílé věže již v pondělí. Zajíždějí na led prvního Ústí, které chytlo hned zkraje sezóny formu. „Musíme se zkonsolidovat a odehrát v Ústí dobrý zápas. Potřebujeme body jako sůl. Myslím, že naše mužstvo má rozhodně na víc,“ konstatoval.

Ústí zdolalo v boji o prvního „fleka“ Třebíč

Poslední zápasy soupeře
Ústí – Benátky 4:3sn
Kadaň – Ústí 3:5
Ústí – Jihlava 3:1
Třebíč – Ústí 2:3

Ani jednu porážku zatím nemuseli skousnout ústečtí hokejisté. Do nového ročníku druhé nejvyšší tuzemské soutěže tak vstoupili suverénním způsobem. Bod ztratili pouze v souboji s Benátkami nad Jizerou, kde o vítězi musely rozhodovat až samostatné nájezdy. V těch byli svěřenci trenéra Jaromíra Šindela úspěšnější.

V minulém kole pak zajížděli na led Třebíče, která byla doposud také bezchybná. Souboj o první příčku nabídl dramatický vývoj, šťastnějším mančaftem se pak stali Severočeši. Ti sice ještě ve třetí periodě prohrávali, dvěma góly ale dokázali střetnutí otočit ve svůj prospěch. Jak dlouho si Ústečtí Lvi udrží výsostné postavení na čele tabulky?

Jaroslav Roubík s Jiřím Mičkou v barvách soupeře

Každý hradecký fanoušek má jistojistě v paměti stále tyto dvě jména. Bývalého kapitána Jaroslava Roubík a hlavního trenéra Jiřího Mičku. Prvně jmenovaný muž odešel na sever Čech již v předloňské sezóně na hostování. V Ústí se mu zalíbilo, a tak vloni před začátkem nového ročníku podepsal v tomto městě smlouvu. Navázal na povedené výkony v Hradci, sbíral jeden bod za druhým. Jeho vůdcovské schopnosti mu zajistily i „céčko“ v dresu Ústeckých. Proti Východočechům tak vyjede jako kapitán.

Trenérský život je nevyzpytatelný. Jiří Mička byl v Hradci Králové od roku 2005. Za tu dobu stál na lavičce Východočechů jako asistent, později i jako hlavní kouč. Několikrát si s týmem zahrál semifinále, do finále se ale neprobojoval. Letos na jaře mu vypršela smlouva a klub mu ji neprodloužil. Angažmá tak našel právě v Ústí, kde působí po boku Jaromíra Šindela.

Individuální statistiky

Statistikám ústeckého mužstva vévodí právě již zmiňovaný Jaroslav Roubík. Ten ve čtyřech zápasech dokázal na své konto nastřádat celkem devět bodů (4+5). O tři body méně má jeho kolega z útočných řad David Ludvík (3+3). Za nimi se pak nachází obránce Petr Hořava, který disponuje třemi body (1+2).

Ústí přes léto zredukovalo rozpočet

Nadcházející soupeř se již delší dobu snažil dostat do nejvyšší elitní soutěže. Jeden rok se mu to podařilo, ale dlouho se tam neohřál. Městu pak po loňském nepostupu do extraligy došla trpělivost. Značně zkrouhlo rozpočet. Ústí tedy nemá takové ambice, jako léta předtím. To však stále nemění nic na tom, že jsou Ústečtí jedním z favoritů této soutěže, což také na začátku ročníku zatím potvrzují.

Zajímavosti k utkání

» V dresu soupeře se představí bývalí hráči královéhradeckého celku. Jsou jimi Jaroslav Roubík, Miloslav Čermák, Petr Přeučil a brankář Vladislav Koutský. Na lavičce následně stojí Jiří Mička.

» Ústí zatím jako jediný účastník nepoznalo, jak chutná porážka.

» Hradec Králové nemá se Lvy dobrou bilanci. V minulé sezoně nedokázal svého soka překonat ani jednou.

» Do sestavy Hradeckých by se měl vrátit David Švagrovský, toho trápilo drobné zranění.

Zápas startuje v pondělní podvečer na stadionu v Ústí nad Labem. Úvodní buly bude vhozeno přesně v 17.30 hodin. Pokud se nechystáte vyrazit na sever Čech, můžete sledovat střetnutí prostřednictvím textového on-line přenosu.

Sestavy z minulých utkání
Koutský – L. Poživil, Smetana, F. Pavlík, Sklenička, P. Hořava, Špelda, Vl. Brož, Holomek – R. Kovář, Roubík, Ludvík – Matai, Rod, Handlovský – D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák – Kloz, Daniel Boháč, Laš. Trenér: Jaromír Šindel.
Čech – Čížek, Vágner, Roupec, Chmelíř, Karlíček, Hendrich, Čáp, Klement – Budínský, Tvrdík, Berger – Kubica, Mikeska, Haluza – Půlpán, Brož, Moskal – Luštinec, Macháň, Říha. Trenér: Martin Hosták.