Ohlasy k zápasu
pá 8.3.2019 | Petr Šatalík, Jan Vavřina

Debutant Miroslav Kukla: Trenéři říkali, ať hrajeme s čistou hlavou

Lvy trápí v poslední době početná marodka. Do posledního utkání základní části tak Mountfield nastoupil v značně omlazené sestavě, hned čtyři hráči na soupisce patřili svým věkem ještě do juniorské kategorie. Premiantem v sestavě byl vedle Vojtěcha Síly také mladý obránce Miroslav Kukla.

Mirku, kdy jste se dozvěděl, že nastoupíte ke své premiéře v extralize?
Ve středu, když jsem šel na sraz k zimáku. Měl jsem hrát za Vrchlabí, trenér si nás s Poplíkem (Petrem Poppelem) a Síličem (Vojtěchem Sílou) zavolal dozadu a řekl nám, že budeme hrát v pátek za Hradec. Byl jsem hodně překvapený, trochu mi spadla brada, ale těšil jsem se a jsem rád, že jsem tu šanci dostal.

Byl jste hodně nervózní?
Abych řekl pravdu, nejvíc jsem se třásl, když jsem se to dozvěděl, ale pak už to postupně opadávalo. A v zápase to bylo super, kluci mi hodně pomohli, všichni mi radili, co mám dělat, jsou v pohodě.

První třetina posledního zápasu základní části byla pro soupeře hodně šťastná, je to tak?
Ano, myslím, že jsme je přehrávali, byli jsme lepší, oni měli štěstí, spadlo jim tam, do čeho plácli.

Pro vás je to asi velká zkušenost…
Určitě. I když jsem moc nehrál, tak jsem byl hrozně rád, že jsem byl alespoň na střídačce a viděl, jak to všechno funguje. Budu se snažit, abych se sem dostal znovu.

Byl to zatím váš největší hokejový zážitek?
Ano, i co se týče lidí. Zatím jsem jich nejvíc zažil nedávno ve Vrchlabí, kde jich bylo na play off patnáct set, což je podle mě na druhou ligu hodně dobré. Ale na tenhle zážitek to určitě nemělo.

„Kometa? Nejlepší hokej hraje v play off.“

7 Miroslav Kukla (o soupeři pro čtvrtfinále)

Jaké byly pokyny před utkáním?
Každý ho chce vyhrát. Před zápasem proběhlo nějaké povzbuzování, trenéři nám řekli, že do toho můžeme jít s čistou hlavou, protože jsme na čtvrtém místě a to se už asi nezmění. Snažili jsme se makat, ale bohužel to nevyšlo.

Dal se tento zážitek srovnat s juniorskou soutěží, kde pravidelně nastupujete?
Řekl bych, že to je rychlejší a hlavně silovější. Hráči zde mají víc zkušeností, v soubojích je to pak složitější, soupeř vás může přehrát zkušeností.

Přijel se na vás někdo z rodiny podívat?
Ano, přijeli i rodiče a brácha, při nominaci mi samozřejmě gratulovali a hned říkali, že přijedou.

Je pro vás tahle odměna motivací pro to, abyste na sobě dál pracoval?
Určitě, moc se mi tu líbilo, všichni tady jsou v pohodě, ať už trenéři nebo hráči. Maximálně jsem si to užil, budu se snažit se sem dostat znovu.

Ve čtvrtfinále čeká Hradec brněnská Kometa, co na to říkáte?
Myslím, že v play off hraje svůj nejlepší hokej. Dokázala to už dva roky zpátky, jsou pak najednou úplně jiný tým, který šlape a vyhrává.