Ohlasy k zápasu
pá 23.3.2007 | Jan Škarpa

Dneska jsme to štěstíčko měli my, přiznal po utkání ostravský Radovan Glas

Úvodní branku zápasu vstřelil Radovan Glas, jedna z ikon ostravského týmu. Proti Sareze se postavil v obraně Aleš Pazdera, loňská opora zadních řad. Podruhé do vedení poslal Ostravu Lukáš Bokroš, poslední gól přidal Dalibor Sochorek, který také asistoval na první branku. Ostrava vyhrála 4:2 a tím protáhla sérii minimálně do neděle, kdy bude hrát opět na hřišti soupeře. Před nedělním zápasem se ale Sareza představí opět doma a to v pátek, kdy je na programu čtvrtý zápas.

Střelcem úvodního gólu třetího zápasu čtvrtfinále mezi Sarezou a Hradcem se stal Radovan Glas, který využil přihrávky Dalibora Sochorka. „Dneska jsme to štěstíčko měli my, oni ho měli v Hradci,“ začíná povídání o vítězném zápase hráč s číslem 33. Sareza svého soupeře poprvé v sérii přestřílela, přesto ještě 13 minut před koncem byl stav utkání 2:2. „Byl to vyrovnaný zápas,“ říká Radovan Glas a dodává: „Šance byly na obou stranách, ale my byli o ty dva góly lepší.“ Ostravský útočník si připsal svůj první gól v prvoligovém playoff a přiznává, že jej docílil i s trochou štěstí: „Bylo to taky o náhodě, čekal jsem do poslední chvíle, co s tím Sochy (Dalibor Sochorek – pozn. red.) udělá. Už jsem nevěřil, že se to ke mně dostane, už jsem byl zadkem skoro na mantinelu. Bylo tam místečko a propadlo to tam, chvála bohu za to.“ Již v pátek čeká Ostravu čtvrtý vzájemný zápas s Hradcem, jaký cíl má Sarezy v tomto utkání? „Jednoznačně vítězství, my chceme zítra vyhrát,“ říká odhodlaně Radovan Glas a vysvětluje: „Oni nemají víc sil než my, je to všechno už nadoraz.“

V minulé sezóně se v dresu Sarezy do playoff nedostal a letos bojuje v dresu Hradce Králové právě proti Ostravě. Řeč je o Aleši Pazderovi, vloni druhém nejproduktivnějším obránci Sarezy. „Všechny zápasy v playoff jsou těžké, Ostrava se dobře připravila,“ říká k utkání autor letošních pěti prvoligových branek. I když jen velký ostravský pesimista a ještě větší hradecký optimista věřil, že Hradec přejde přes Sarezu ve 4 zápasech, byl Aleš Pazdera po zápase velmi smutný: „My jsme dostali góly v oslabení po vlastních chybách. Musíme se z toho poučit a jít do dalšího zápasu.“ V čem se tedy musí „Energetici“ zlepšit? „Musíme hrát v pěti, nesmíme faulovat. Musíme více střílet na brankáře, dneska jsme toho moc nenastříleli. Musíme ho více zaměstnat,“ hledá chyby na výkonu svého týmu hradecký obránce.

Ve 34. minutě poslal Lukáš Bokroš Sarezu podruhé v utkání do vedení. „Zápas byl hodně náročný, věděli jsme, že prohráváme 2:0,“ řekl po skončení třetího mače k uplynulým 60 minutám střelec druhé branky Ostravy. Jelikož Sareza prohrávala v sérii již 2:0, bylo vítězství velmi důležité. „Byl to zlomový zápas. Věděli jsme, že tady se může lámat série a jsme rádi, že jsme to trošku zdramatizovali,“ říká Lukáš Bokroš a optimisticky dodává: „Každý čekal, že dostaneme 4:0, ale my víme, že zítra tu sérii srovnáme a do Hradce pojedeme za stavu 2:2.“ Běžela právě 34. minuta, Ostrava hrála přesilovou hru a snažila se dostat opět do vedení. Puk se dostal k jedinému zástupci slovenského hokeje v současném kádru Sarezy, který poslal svůj tým do vedení: „Při přesilovce byla velmi dobrá střela, Pavel Šebesta tam měl smůlu protože dal tyčku. Ke mně se odrazil puk a jsem rád, že to tam spadlo.“

Ve třetím zápasem s Hradcem Králové si Dalibor Sochorek připsal 2 kanadské body za přihrávku na první gól a za čtvrtou branku, kterou vsítil při přesilové hře. „Dnes to bylo nesmírně těžké. Myslím si, že pro nás je výhoda, když střelíme první branku,“ říká Dalibor Sochorek. Sareza sice v utkání vedla, Hradec ale dvakrát srovnal: „Dnes jsme si nechali bohužel nešťastně srovnat, to soupeři pomohlo.“ I přesto však dokázala Ostrava dovést utkání do vítězného konce: „Více jsme dodrželi taktické pokyny, bránění středního pásma a dobruslování třetích hráčů dozadu. To bude platit i zítra, protože v takových zápasech rozhoduje kvalitní obrana a nečekané protiútoky zakončené rychle do brány s tím že je z toho bully nebo nějaká šance.“ Sareza se ujala vedení v 7. minutě, kdy právě Dalibor Sochorek našel před bránou Radovana Glase. Jak viděl gólovou situaci autor finální přihrávky? „Dostal jsem se k puku, kdy ho získal Červ (Adam Červenka – pozn. red.) a šel do protiútoku. Tam mu puk sice vypíchl bek, ale zůstalo mi to stát v cestě a šli jsme dva na jednoho a chvála bohu, že jsme to zakončili dobře,“ říká s úsměvem Dalibor Sochorek.