so 20.11.2010 | Martin Voltr

Dnešní výhra je takový první stupínek, říká Jiří Slabý

Dnes šlo na hradeckém ČEZ Stadionu bez nadsázky o šest bodů. Domácí tým vydřel výhru 2:1 nad Olomoucí už tradičním způsobem, kdy nebyly na ledě vidět pohledné útočné kombinace, ale spíš bojovné a tvrdě odpracované akce. Trenéra Jiřího Slabého mohla těšit především dobrá obranná hra jeho svěřenců.

Začátek se vám povedl výborně, když jste už v páté minutě vedli 2:0. Od té doby se vám ale nepodařilo proměnit žádnou z šancí.
Soupeř je kvalitní, takže po dvou rychlých gólech si na nás dával daleko větší pozor, rychleji k nám přistupoval a o to jsme to měli složitější. A myslím, že hra dneska oboustranně hodně trpěla špatnou kvalitou ledu.

Nemohlo to brzké vedení v hlavách hráčů způsobit, že trochu přestali hrát?
Nemyslím si. Jednak soupeř viděl, že je zle, a přidal na obrátkách. My jsme si byli vědomi, že jde o důležité utkání, a kluci se snažili. Byla škoda, že jsme minutu před koncem druhé třetiny dostali góla na 2:1, čímž jsme soupeře pustili do hry. Kluci byli na ledě dlouho a kdyby se jim podařil puk vyhodit, bylo by nám líp.

Jinak byste asi obrannou hru svého týmu ohodnotil pozitivně.
Určitě. Jak útočníci, tak beci se snažili hrát to, co jsme si řekli, a i když tam nějaké chybičky byly, zaplaťpánbu nebyly potrestané. Rozhodně byla naše hra podstatně lepší, než v zápase s Benátkami.

Právě po debaklu s Benátkami jste sáhli k přeskupení formací, kdy jste Víťu Budínského přesunuli do první formace místo Honzy Hrušky. Jak tento krok po dvou vydařených utkáních hodnotíte?
Zatím to funguje. Pokud se bude dál vyhrávat, nebude důvod to měnit. Chtěli jsme nastartovat jak Víťu, tak Honzu, a myslím, že se to daří.

Jak to vypadá se zraněnými hráči ve vašem kádru? V obranných řadách dnes chyběli už jen Oldřich Horák s Martinem Táborským.
Horák má ještě asi týden rehabilitaci a Martin Táborský jde příští týden na operaci s kolenem, tam to bude tak dva týdny až tři neděle absence.

Ve středu jedete do Chrudimi. Asi budete chtít nechat fanoušky zapomenout na ten hořký lednový zápas a naopak navázat na první vzájemné utkání loňské sezóny, kdy jste na ledě rivala v doslova domácím prostředí smetli domácí tým 4:0.
Určitě. Ten zápas nás do dneška strašně mrzí a víme, že jsme fanoušky naštvali. Ale to už je za námi a nechceme se k tomu vracet. Chceme tam něco urvat. Jednoduché to v žádném případě nebude, Chrudim se zvedá. Nevíme, jaké jim přijedou posily z Pardubic. Ale to není žádná výmluva. Jedeme tam s tím, že chceme bodovat. Každá ztráta je zbytečná a soupeři se nekompromisně dotahují, takže je lepší jim prchat.

Ale po dnešním důležitém zápase jste se zase posunuli o něco blíže vysněné osmičce.
Určitě šlo o důležitou výhru, ale tím to vůbec nekončí. Je to takový první stupínek. Je supr, že se ten zápas o šest bodů povedl, ale zdaleka není nic hotového. Dvakrát, třikrát zaváháte a už jste dole, začnete se nervovat, a tak dále. Musíme si vážit toho, co teď máme, a s pokorou jít do dalších utkání.