Preview k zápasu
pá 19.11.2010 | Sanny Muharem

Na hradecký led zamíří klub z Hané

Již tuto sobotu se na hradeckém ČEZ Stadionu utkají domácí hokejisté se soupeřem z Olomouce. Svěřenci trenéra Jiřího Mičky v minulém kole poprvé v letošní sezóně nedostali ani branku a z Písku si odvezli přesvědčivé vítězství 4:0. Východočeši jsou nyní na šesté pozici se ziskem třiatřiceti bodů, Olomouc zaostává pouze o čtyři body a jedinou příčku. V duelu tabulkových sousedů se startem v 18 hodin tedy půjde o hodně důležité body do prvoligové tabulky.

0 utkání bez vstřelené branky 3
4:0 (Písek) nejvyšší výhra 5:0 (Litoměřice)
2:8 (Benátky) nejvyšší prohra 0:3 (Kadaň)
Jaroslav Roubík (14+7) nejproduktivnější hráč Tomáš Urban (4+11)
Jaroslav Roubík: 14 nejlepší střelec Michal Černý, Petr Haluza a Tomáš Zbořil: 6
Jiří Kadlec: 13 nejvíce asistencí Milan Ministr: 11
Martin Táborský: 34 min. nejtrestanější hráč Václav Drábek: 37 min.
Filip Luňák: 91,98% úspešnost brankáře Štefan Žigárdy 91,95%

Forma

Olomoučtí v minulém kole přivítali na svém ledě Berounské Medvědy, které zdolali 2:1 po prodloužení. A v sobotu taktéž vyhráli v Havlíčkově Brodě 6:3. Ještě předtím neuspěli s Třebíčí, když jí podlehli 4:5. Olomouc hlásí také nový přírůstek do týmu. Obranné řady posílí šestatřicetiletý Radim Tesařík, jenž v hokejové extralize v minulosti nasbíral 800 startů a má na svém kontě i nějaké reprezentační starty.

Jak již bylo zmiňováno, Východočeši poprvé v letošní sezóně udrželi čisté konto proti týmu, který se zmítá až na posledním místě tabulky. Zápas měl jednoznačný průběh a Hradečtí si tak zaslouženě připsali cenné tři body. Pro Hradecké je to zcela jistě zvýšení sebevědomí poté, co inkasovali od Benátek příděl sedmi branek.

Hráčský kádr

Kanadské bodování olomouckého kádru vede Milan Ministr, který doposud nasbíral patnáct bodů (4+11). Hned za ním se vyskytují další dva jeho spoluhráči. Jedním z nich je Michal Černý a druhým Petr Haluza, oba s počtem jedenácti bodů za šest branek a pět asistencí. Jasnou jedničkou v brankovišti Hanáků je Štefan Žigárdy, ten odchytal 1125 minut a má úspěšnost 91,95%.

V domácím prostředí si Olomouc poradila na jedničku

Jedna konfrontace se již mezi těmito dvěma kluby konala. Konkrétně páté kolo v Olomouci, kde domácí zvítězili těsným poměrem 4:3. Hradec se tehdy sice dostal hned ve druhé minutě do vedení zásluhou Kubici, ale nakonec odjížděl na východ Čech bez bodů.

Úvodní buly bude vhozeno na hradeckém ČEZ Stadionu tradičně v 18:00 hodin. Fanoušci, kteří nemohou dorazit přímo na stadion, mají možnost sledovat textový on-line přenos. Na zápas byla delegována trojice rozhodčích v čele s hlavním sudím Florianem, jemuž budou na čarách pomáhat pánové Lučan a Svoboda.