Preview k zápasu
pá 6.11.2009 | Michal Luňák

Do Hradce přijede posílený Havlíčkův Brod

Osmnácté kolo první hokejové ligy přivádí do Hradce Králové hokejisty HC Rebel Havlíčkův Brod. Týmu z Vysočiny patří šesté místo prvoligové tabulky se ziskem pětadvaceti bodů. Rebel navíc v těchto dnech těží z extraligové přestávky a využívá služeb hráčů Slavie Praha. Například ve středu sestřelil Třebíč hattrickem Petr Jelínek, jinak stabilní člen extraligové sestavy Slavie. Hradec před utkání řeší nepříjemné zdravotní problémy a to zejména v zadních řadách. ,,Naše absence musíme řešit povoláním Aleše Pazdery z Trutnova a v šesti obráních opět nastoupí dorostenec Zdeněk Čáp,“ zaznělo z úst Jiřího Slabého po pátečním tréninku týmu. Sobotní utkání začíná v hradeckém ČEZ stadionu tradičně v 18:00.

Vzhledem k reprezentační přestávce čeká na hradecké hokejisty daleko silnější Havlíčkův Brod, než by tomu bylo v době extraligových bojů. ,,Brod už s Třebíčí využil služeb hráčů ze Slavie a na nás se jistě chystají také. Čeká nás hodně složité utkání i vzhledem k té naší situaci,“ nechal se po pátečním tréninku slyšet hradecký asistent Jiří Slabý.

A jaká že je ta hradecká situace? Nic moc veselého to skutečně není. Z šesti elitních obránců jsou hned tři mimo. Milan Karlíček a Václav Lesák mají potíže s ramena a Lukáše Filipa se Štěpánem Spudilem stále drží v posteli teplota. ,,Musíme to řešit povoláním Aleše Pazdery z Trutnova a v šesti becích nastoupí opět dorostenec Zdeněk Čáp. Musíme se s tím poprat.“

Jak dlouhá bude absence dvojice Karlíček – Lesák? ,,Oba mají podobné problémy a záleží na jejich pocitu. Je to však pro oba hodně bolestivé a nevíme nějaký termín návratu. Spíše věříme, že by se třeba do deseti dnů mohli zapojit do tréninku.“

Utkání v Jihlavě nedohrál také Daniel Volráb. ,,To je další naše starost. Dan má zlomenou sanici. Nemá to naštěstí zadrátované, ale odhadem čtrnáct dní si odpočine. Pak to asi zkusí s košíkem, ale spěchat na jeho návrat nesmíme,“ zakončil Jiří Slabý výčet zraněných svěřenců.

Vypadnutím Daniela Volrába se zásadně mění složení útočných řad týmu. ,,To zranění Dana to jen urychlilo. My jsme nebyli moc spokojení s tou naší útočnou produkcí a tak by ke změnám stejně došlo. Od změn čekáme oživení toho našeho útoku.“

I přes všechny nepříznivé předzápasové okolnosti chce Hradec v domácím prostředí uspět. ,,Hrajeme doma a doma se má vyhrávat, my pro to uděláme všechno. Sice jsme v Jihlavě prohráli, ale výkon za výkon se kluci stydět rozhodně nemuseli. Chceme na to navázat a uspět i s posíleným Brodem,“ uzavřel hradecký asistent Jiří Slabý.

Předpokládaná sestava hradeckých hokejistů:

Křetínský – Pazdera, Hendrich – Seidl, Čáp – Táborský, Jan Hruška – Roubík – Kadlec, Budínský – Koudelka – Moskal, Ondřej Hruška – Florian – Rapáč, Březina – Šejnoha – Berger.